Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eki 10, 2014 6:02 pm

Yeni Anilar & Yeni Konular & Yeni Tecrubeler

-------Gorusmeye nerede girdigimizi,
------Yasadiklarimizi,
-----Bilinenlerin disinda ne tur belgeler goturdugumuzu,
----Sorulan sorulari
---Vize sonucunu
--Kisaca vizeyle ilgili herseyi
-Burada paylasalim...

Bir onceki basliklar ; ( TIKLAYINIZ )

Vize Ani Defteri 14 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 11 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 10 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 9 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 8 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 6 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 5 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 4 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 3 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 2 - Visumtagebuch
Vize Ani Defteri 1 - Visumtagebuch
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ysFF
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ysFF » Cum Eki 10, 2014 6:26 pm

ahh ahh en buyuk istegim bu hayattan... bir an once vizeyi alip almanyaya ogrenci olarak yerlesmek. Allahin izniyle seneye bugun bu mesajimi alintilayacagim. Insallah istedigime kavusurum, saygilar..

xxffffxxx

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen xxffffxxx » Cum Eki 10, 2014 8:11 pm

karthus oyle diyosunda 7 ekimde olamadigim sinav sebebiyle ve derslere giremecegim icin ocaktaki kursa baslamak zorunda kalicam tavsiyelerin varmi:):)

merve_ruhr

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen merve_ruhr » Cum Eki 10, 2014 11:21 pm

Xxffffxxx, ben suan Ruhr uni A2 kursu ogrencisiyim. Ben 16 eylulde izmirden basvurdum.hemen ardindan yabancilar subesine durumumun aciliyetini aktardim.garantorum uc defa gidip hizlandirmaya calisti.ben mailler faxlar gonderdim defalarca konsoloslugu aradim ve 16 gun sonra vizemi aldim.ama benimle ayni sinifta baska bir turk arkadasim vizesini ankara konsoloslugundan alti ayda almis!! Bir kosovali bir ayda almis....yani belli olmuyo...sen simdi bolbol almanca calis bence vizrn cikar bence sadece sabret kime ne zaman cikacagi belli degil...:/

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Cum Eki 24, 2014 4:44 pm

25 eylulde yogunlastirilmis dil kursu icin istanbuldan basvuru yaptim ve hala cevap bekliyorum. belgelerim Almanya\'ya da gitmemis her hafta duzenli olarak soruyoruz. benimle ayni zamanda basvuru yapip hala cevap bekleyenler var mi?:|

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Cum Eki 24, 2014 6:55 pm

09.09 da basvuru yaptim..sirani bekle :)
Gerci ben ankaradan yaptim ....
Telas yapma ama baski yap benim dosyada basvurudan 4 hafta sonra Almanyaya gitti..bu hafta bekliyorum bakalim.isallah bekledigimize deger. .

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Cum Eki 24, 2014 10:40 pm

Senin durumun daha kotuymus. Ankarayla ilgili soyle bi bilgi aldim tanidiklarimdan. 2 kisi varmis vizeye bakan suriyelilerden dolayi cok asiri bi yogunluk varmis 3 aya kadar bekleyebilir demisler. 3 ay sonra vize gelmesi benim isime yaramiyo zaten. Cunku istanbulda universite ogrencisiyim. 2. Donem okulum var :|. Baski yapamiyorum cunku istanbul kapidan iceri adim attirmiyo. Mail attirdilar sonra ulastigim bi sayfada basvurunuzun ustunden 2 ay gecmediyse mailinize cevap verilmeyecektir diye bi yazi gordum :( elim kolum bagli yani

xxffffxxx

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen xxffffxxx » Sal Eki 28, 2014 12:04 am

arkadaslar beni konsolosluktan aradilar maglum kurs tarihim gecti yeniden kurs kayit belgeni getir dediler ama sorun burda basladi iste simdi ocaga ertelenen kursum b1 ertelendi fakat ben a1 seviyesindeyim ve a2 kayit yaptirdim ruhr bochumda maglum gecemeyecegim seviyeyi asta kurslarina baktim universitenin toplulugu kurs tarihleri var oh ne ala fakat universitenin olanaklarindan faydalanabilecekmiyim orasini dusunuyorum otobus karti universite karti gibi kisacasi sosyal haklardan birde b1 gecemeyecegim icin kurs kayit parami geri alabilirmiyim alabilirsin dediler ama bilmiyorum karman corman oldum ne diyosunuz acil yardim :help5_D

fatihko41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen fatihko41 » Sal Eki 28, 2014 12:30 am

kurs parani geri alip baska bi kursa a2 olarak kayit yaptirmalisin bence

Faruk06

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Faruk06 » Sal Eki 28, 2014 8:19 pm

xxffffxxx bende seninle ayni durumdayim. a1 im bitti. a2 b1 b2 ve devaminda dsh sinavina kadar kayit aldim aachenden. a2 bu ayin 6sinda baslamis olmasina ragmen hala gidemedim vize randevumu ayin 5 ine attilar. gerci birazda benim hatam. ayin 7sinde daha yeni kayit aldim. en azindan burada a2 gorup oraya gidip sinava yetismeyi dusunuyorum ama bilemiyorum. su suriyeliler gercekten mahvetti ortaligi. konsoloslukta Turkce konusanlardan fazla arapca konusan var. adamlar konsoloslugun onunde yatip kalkiyor. hergun polis bekliyor daha bugun de gittim dilekce vermistim erken tarihe cekilmesi icin(hala sonuclanmamis 2 hafta once vermistim .. ) yine bir suriyeli konsolosluk yetkilisi ile kavga icindeydi. islerin aksamasinin en buyuk sebebi bunlar..

feyyaz1903

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Çrş Eki 29, 2014 1:58 pm

gecen hafta carsamba Istanbul Alman Konsoloslugu\'nda vize gorusmeme gittim,bloke hesabima para yatirmistim onun dekontu vardi ama karsi tarafa gectigine dair bir onay yazisi istediler,Is Bankasi\'ndan onu temin edip goturdum.Ayrica bilinen belgelerin disinda Ingiltere\'deyken dil okulundan almis oldugum Ingilizce sertifikami da belgelerin arasina koydum,daha onceden almis oldugum Ingiltere ogrenci vizemi ve Romanya oturum kartimi gostermek istedigimde ise onlara gerek olmadigini belirttiler.

Bana vize gorusmemde Turkce\'sinin son derece iyi oldugu bir memur geldi ve sadece kalacak yerimin belli olup olmadigini sordu,belli degil dedigimde okulun adresini yazdi.Neden Almanya\'yi istiyorsun gibilerinden birsey bile sormadi,bir anlam veremedim bu duruma ve belgerimi teslim edip ciktim:D

Benim sorum UPS\'den kargo takibi icin numara verilmis,siteden takibe baktigimda pasaport kaydi bulunamamistir uyarisi veriyor bu ne anlama geliyor,Almanya\'ya belgelerin gonderilmedigine mi yormaliyim ?

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Çrş Eki 29, 2014 2:03 pm

pasaportun UPS\'in eline sana gonderilmek uzere gecmedigi surece o yaziyi goreceksin. hic birseye yorma yani. benim 5. haftam bitti belgelerim hala yabancilar polisine gitmemis. malesef surec yavas isliyo :/

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Çrş Eki 29, 2014 2:05 pm

Ups pasaport takip banada hic yanit vermedi...surekli takip numarasini kullandim...1z1 ile baslayan numara ile yurt ici takipden bakabilirsin.

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Çrş Eki 29, 2014 2:10 pm

[quote]asarkaya tarafindan yazilan metin:

Ups pasaport takip banada hic yanit vermedi...surekli takip numarasini kullandim...1z1 ile baslayan numara ile yurt ici takipden bakabilirsin.[/quote]

vizenden haber yok mu hala?

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Çrş Eki 29, 2014 2:12 pm

Ups ye teslim edilmis.henuz elime gecmedi pasaport...bugun de resmi tatil :) daha belli degil yani ....

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Çrş Eki 29, 2014 2:14 pm

hadi bakalim insallah guzel haberler aliriz senden :)

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Çrş Eki 29, 2014 2:17 pm

Tesekkur ederim.Isallah.

asarkaya

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen asarkaya » Cum Eki 31, 2014 2:39 am

Iyi geceler arkadaslar.
09.09 da girdigim vize gorusmesinin sonucu cok sukur elime gecti.Bende artik Almanya yolcusuyum isallah...
Diger herkesin yasadigi stres gibi bende bu uzun yorucu bekleyiste baya baya cok zor zamanlar yasadim.Uzun uzun bunlara deginmek yerine bikac tecrubemi paylasmak istiyorum.Belki birileri faydalanabilir !!!

1-Kesinlikle gorusmede kasilmayin : Benim ne kadar rahat oldugumu anlatmam gereksiz olur.Sadece gorusme sirami beklerken, o esnada veya sonrasinda yuzleri kizaran,elindeki kagittan bir seyler ezberlemeye calisan veya her cikan kisiye ne oldu ne sordu diye bir seyler ogrenmeye calisan 10 kisiye yakin arkadasla karsilastim.Bunlarin yarisi ile gorusmeden sonrada haberlestim ve maalesef tek olumlu cevabi ben ve bir baska arkadas aldi.
Oradaki gorevliler bilerek mi yapiyor,denk mi geliyor veya psikolojik olarak mi yapiyorlar bilmiyorum ama cok kasilan kisilerin gercekten haddinden fazla ustune gidiyor.Tabi cekinen arkadas daha kotu oluyor ve belkide adini sorsan cevap veremez hale geliyor. Bu arada red gerekcesi mi bilmiyorum bunu ..Yani ordaki gorevli gorus bildiriyor mu ?....

2-Konsoloslugu aramakla zaman kaybetmeyin : Benim belgelerim basvurumun 3. haftasinda halen konsolosluktaydi. Ben acaba sonuc geldi mi diye merak edip zor da olsa ulasmayi basardim.Islem devam etmekte yanitini aldim.Neden dedigimde telefon numarami aldilar ve yarin donecegiz dediler.O yarin hic gelmedi !!! Takip edin tabiki islemleri ama mumkunse Almanya\'dan yabancilar subesinden veya okulunuzdaki birileri araciligi ile veya baska bi yolla.Hic bisey yapamiyorsaniz mail yollayin derim ben.O da Almanca olsun mumkunse...

3- Vize sonuclanma suresi ortalama 1 ay : Bu bilgi ortalama icin dogru olabilir.Ama bu bilgiye guvenerek hic bi is yapmayin.Benim vizem 52 gunde geldi...Ben de o ortalamada olurum diye dusunup 3 haftada isi biraktim :) son 1 aydir gezmedigim dost akraba kalmadi.izlemedigim film dizi kalmadi :) ha olumlu yani olmadi mi oldu tabi..Ailemle hic bu kadar vakit gecirme imkanim olmamisti :)

4- Son olarak umitsizlige kapilmayin : Bu vize gelir mutlaka veya tekrar tekrar basvurun demek degil.Mutlaka vizen geldi soylemesi kolay diyenler olacaktir ama gercek su ! Is bulamayip veya buldugu isten memnun olmayip veya gelecegi hakkinda umitsizlige kapilip Almanya hayaline atilan varsa gelecek red cevabi gercekten bu kisi icin yikim olabilir (Konsoloslukta tanistigim bi arkadas ornegi ).Bu konuda detaylar sikici ama olay su ki sil bastan baslama imkani herzaman herkesin elindedir.Hic bir zaman tek bir yon yoktur insanin hayatinda .3-5 degil yuzlerce yol varir. Bu muhabbetin sonu " sonunu dusunen kahraman olamaz" a kadar gider.O yuzden burda kesmek lazim :):)

Hikaye anlatmayayim dedim ama az uzun oldu galiba...Bunlar su 52 gunluk zamanda anlatmaya deger buldugum notlar.Umarim herkesin gonlune gore olur.
Iyi geceler....

koraydonmez

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen koraydonmez » Cum Eki 31, 2014 10:59 am

30 EYLULDE BASVURDUGUM VIZEDEN BUGUN RET GELDI ITIRAZ DILEKCESI NASIL YAZICAZ BILEN VARMI?

ps

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ps » Cum Eki 31, 2014 12:11 pm

koraydonmez asagidaki linkten yararlanabilirsin.ayrica arama butonuna yazdiginda konuyla ilgili bircok cevap bulabilirsin

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89

Kilitli