Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heroturk1991

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Pzt Tem 11, 2016 2:47 pm

[quote]psenoglu tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar, yarin master icin vize randevum ve fakat bir sorunum var.

lise diplomam kayip, fotokopi cektirdigim yerde unuttum eminim, kendileri orada olmadigini soyluyor ve isin kotu yani fotokopici 2 haftadir kapali ve 1 hafta daha kapali kalacakmis. (fotokopicinin cep telefonundan ulastim)

elimde lise diplomamin konsolosluktan onaylanmis ornegi ve yeminli tercumandan almanca tercumesi var ama. bu yeterli olur mu? umarim olur cok dertlendim.[/quote]
Kardesim lise diplomasi onemsiz ben izmirde lise diplomasini goturmucem , uniden mezun oluyoruz ne lise diplomasi , benimde kayip okul mudurmuze yazmistim bana dedi ya uniye verdin geri almadin yada gidip okuldan kagit al mezun oldugun adair fakat cok sacma lise diplomasi yuzunden master vize basvurum red yicekse dunyanin en sacma nedeni . Ayrica konsolosluk istenen belgelerinde kategoriye ayrilmis bizden istemiyorlarki zaten.

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Tem 11, 2016 2:51 pm

[quote]Heroturk1991 tarafindan yazilan metin:

lise diplomam kayip, fotokopi cektirdigim yerde unuttum eminim, kendileri orada olmadigini soyluyor ve isin kotu yani fotokopici 2 haftadir kapali ve 1 hafta daha kapali kalacakmis. (fotokopicinin cep telefonundan ulastim)

elimde lise diplomamin konsolosluktan onaylanmis ornegi ve yeminli tercumandan almanca tercumesi var ama. bu yeterli olur mu? umarim olur cok dertlendim.[/quote]
Kardesim lise diplomasi onemsiz ben izmirde lise diplomasini goturmucem , uniden mezun oluyoruz ne lise diplomasi , benimde kayip okul mudurmuze yazmistim bana dedi ya uniye verdin geri almadin yada gidip okuldan kagit al mezun oldugun adair fakat cok sacma lise diplomasi yuzunden master vize basvurum red yicekse dunyanin en sacma nedeni . Ayrica konsolosluk istenen belgelerinde kategoriye ayrilmis bizden istemiyorlarki zaten.[/quote]

ya evet haklisin bence de bize zaten istenmiyor da burda millet her seyi fazladan fazladan goturmeye cok merakli oldugundan ben de tereddutte kaliyorum, gerekmese de sanki olmak zorunda gibi bir algi olusuyor.

scol91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen scol91 » Pzt Tem 11, 2016 2:58 pm

Basvuru formunda ilk kez universiteye basvuruyorsaniz lise diplomasi gerekli diyor. Master icin basvuru yaparken lise diplomasini fotokopisini vermedim. Zaten konsoloslukta benden hicbir orijinal belge istenmedi.

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Tem 11, 2016 3:04 pm

cok tesekkur ederim cevaplar icinn!

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 11, 2016 5:13 pm

elinde onayli sureti var sorun olmaz. sorarlar sadece nerde orijinali diye. lise diplomasini da isteyebiliyo konsolosluk dikkat cekerim. zira benden ilkokula kadar istemisti gorevli.

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Sal Tem 12, 2016 1:27 pm

selamlar arkadaslar istanbul\'daki konsolosluktaki gorusmemden cikmis bulunmaktayim.
normalde cok sikinti stres yapan bir insan degilim ancak son donemdeki redlerden sonra umutsuz ve gergindim.

sunu soyleyebilirim ki; gerilmemi gerektirecek hicbir sey yokmus.
gorusmem 10:30daydi. 10:00\'da iceri girdim ve 11:40\'ta anca sira geldi.
(buraya belgelerimi yazmayacagim cunku olmasi gerekenler + olmasa da olur belgeler de vermis olabilirim, yanilgiya dusurmek istemem)

benim master\'a direkt kabulum vardi. dolayisiyla dil kursu vs belgem yoktu.
genel olarak sordugu sorular:
nerede kalacaksin?
ne kadar sure almanya\'da kalacaksin?
bolumun hakkinda ne biliyorsun?
hangi dersleri alacaksin soyler misin? (ben beklerken baska birinin gorusmesi vardi saniyorum eleman yazilim muhendisi filan, gorevli hangi dersleri alacaksin dediginde cocuk bildigi tum yazilim dillerini saydi, siz onden bakip gidin mutlaka )
almanya ile ilgili planlarini once almanca sonra ingilizce soyler misin?(benim bolum hem almanca hem de ingilizce dersler barindirdigindan ingilizceyi de sordugunu dusunuyorum)

belgelerimi inceledi; eski pasaportumu da goturmustum ona da bakti.
bloke hesap belgeme bakti; simdilik tamam 670 euro aylik ama bu tutar agustos itibariyle degisti, ben bunu kabul ediyorum ama bilgin olsun almanya\'ya gittiginde ekstra tutari tamamlamani isteyebilirler dedi.

ve son olarak da ortalama 3 haftada gelir pasaportun dedi.
bakalim artik beklemek kaliyor.
benim tavsiyem; sadece rahat olun ve olaya hakim oldugunuzu hissettirin.

kolay gelsin simdiden herkese.

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Tem 12, 2016 3:41 pm

selamlar arkadaslar istanbul\'daki konsolosluktaki gorusmemden cikmis bulunmaktayim.
normalde cok sikinti stres yapan bir insan degilim ancak son donemdeki redlerden sonra umutsuz ve gergindim.

(buraya belgelerimi yazmayacagim cunku olmasi gerekenler + olmasa da olur belgeler de vermis olabilirim, yanilgiya dusurmek istemem)

nerede kalacaksin?
hangi dersleri alacaksin soyler misin? (ben beklerken baska birinin gorusmesi vardi saniyorum eleman yazilim muhendisi filan, gorevli hangi dersleri alacaksin dediginde cocuk bildigi tum yazilim dillerini saydi, siz onden bakip gidin mutlaka )
almanya ile ilgili planlarini once almanca sonra ingilizce soyler misin?(benim bolum hem almanca hem de ingilizce dersler barindirdigindan ingilizceyi de sordugunu dusunuyorum)

bloke hesap belgeme bakti; simdilik tamam 670 euro aylik ama bu tutar agustos itibariyle degisti, ben bunu kabul ediyorum ama bilgin olsun almanya\'ya gittiginde ekstra tutari tamamlamani isteyebilirler dedi.

kolay gelsin simdiden herkese.[/quote]
gecmis olsun umarim pasaportunuzla birlikte vizenizde gelir.

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Sal Tem 12, 2016 4:03 pm

[quote]Deadly Impact tarafindan yazilan metin:

nerede kalacaksin?

kolay gelsin simdiden herkese.[/quote]
gecmis olsun umarim pasaportunuzla birlikte vizenizde gelir.[/quote]

tesekkur ederim umarim

colaturkei

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen colaturkei » Sal Tem 12, 2016 5:27 pm

3 hafta dediklerinde hep sorun cikiyor , insallah sorun cikmaz.

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Pzt Tem 18, 2016 5:30 pm

arkadaslar bugun ups den mesaj geldi " DEÐERLI MUSTERIMIZ XXXXXXXXXXX NUMARASIYLA TASINACAK GONDERINIZ KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINMISTIR"..
bu sekilde gelen mesajla vizem gelmis mi oluyor yani? yinede red gelme ihtimali var mi?
not: 25 gun once ankara dan basvurmustum

cemec

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen cemec » Pzt Tem 18, 2016 5:51 pm

[quote]bukettt tarafindan yazilan metin:

arkadaslar bugun ups den mesaj geldi " DEÐERLI MUSTERIMIZ XXXXXXXXXXX NUMARASIYLA TASINACAK GONDERINIZ KONSOLOSLUKTAN TESLIM ALINMISTIR"..
bu sekilde gelen mesajla vizem gelmis mi oluyor yani? yinede red gelme ihtimali var mi?
not: 25 gun once ankara dan basvurmustum[/quote]

Red gelme ihtimalide var diye biliyorum

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Pzt Tem 18, 2016 5:52 pm

red gelenlere de ups den bu sekilde mesaj geliyor mu peki ?

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Pzt Tem 18, 2016 7:13 pm

daha once vize almis , red almis arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum lutfen ?

meltem41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Tem 18, 2016 8:48 pm

daha once vize almis , red almis arkadaslar yorumlarinizi bekliyorum lutfen ?[/quote]

Red alip almadigini ancak pasaportunu teslim alinca gorebilirsin. Kargo sirketi paketi kapali aliyor sadece seni bilgilendirmek icin mesaj yolluyor.

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Pzt Tem 18, 2016 9:04 pm

daha once burdaki arkadaslarin yorumlarina bakarak ups den mesaj geldiginde vize genellikle verilmistir diye bazi seyler okumustum o yuzden soruyorum.ups den mesaj gelmesinin hicbir espirisi yok o zaman meltem41

meltem41

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Tem 18, 2016 9:11 pm

daha once burdaki arkadaslarin yorumlarina bakarak ups den mesaj geldiginde vize genellikle verilmistir diye bazi seyler okumustum o yuzden soruyorum.ups den mesaj gelmesinin hicbir espirisi yok o zaman meltem41[/quote]

Ups sadece sana haber veriyor ona gore evde bekliyorsun kargonu. Benim bildigim kargo paketi onlara kapali veriliyor.

limonlubahce

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen limonlubahce » Sal Tem 19, 2016 9:22 am

Merhabalar,

Bende dun 18.07.2016 saat 7:45\'te Istanbul konsoloslugu\'nda vize gorusmesine girdim. 7:45 olmasina ragmen o saate gore almadilar. Idata randevu kagitlari konsolosluga gelmedigi icin bekletildik. Iceri girdigimizde zaten daha once yazildigi gibi ups ve sonrasinda belge duzenleme islerini hallettik. Belge duzenlemede sadece gidecegim okulun kabulunu aldi, diger kabulleri geri verdi. Sabika kaydi ve kendi uzerime olan banka hesabini da geri verdi. Belgeleri eksiksiz hazirladigim icin sira numarami hemen aldim. Daha ilk defa iceri girerken (ups masasina dogru ilerlerken) giselerde oturan, bizimle gorusecek olan memurlara baktim. Daha once burada yazildigi icin iki tanesini tanidim hemen. Biri sarisin, genc, guleryuzlu bir hanimdi. Digeri de kilolu, orta yaslarda, sarisin ve asik suratli bir hanimdi. Tabi okuduklarima dayanarak umarim asik suratli olana denk gelmem dedim. Ama cok sukur ki bu hanim aile birlesmesi icin gelenleri almaya baslamisti. Bende sirami beklerken, genc olan sarisinin bir ogrenciyle gorusmesini dinledim. Ingilizce egitim alacagi icin ona Almanca sorular sormadi. Daha sonra baska birini aldi, tam onu da dinlerim derken benim siram geldi. Ben o gorevlinin yanindaki giseye gittim. Orada da esmer, kisa sacli, hafif toplu bir hanim vardi. (Boyle tanimlamalar yapiyorum ama gidecek olanlar varsa gorusmeye hemen tanisinlar diye) Belgeleri aldi, master icin mi dedi. Belgeleri teker teker inceledi ama cok detaya inmeden ustten bakti. Daha sonra bilgisayara bilgi girmek icin sorular sordu.
1- Hangi okula gideceksin?
2- Almanya\'da akraban var mi? (1. Dereceden yok dedim)
3- Nerede kalacaksin? (Yurt basvurusu yaptim.)
4- Ilk donem alacagin dersleri say (ilk donem mi bilmiyorum ama birkac ders soyledim)
5- Bu okul olmasaydi nereye gidecektin? ( baska okul kabullerim de var onlardan birine)
6- Almancayi nerede ogrendin?
7- 2014\'te mezun olmussun bu, bu zamana kadar naptin? (Dil kursuna gittim)
8- Ne zaman Almanya\'da olman gerek?
9- Ingilizce seviyen nasil? (Egitimi ingilizce gordum dedim, o da b2 vardir o zaman dedi)

Sorularin sirasi boyle olmasa da hatirladiklarim bunlar. Almanca birseyler sordu, ama cok cevaplayamadim o da cok ustelemedi. Hersey bittikten sonra da 3.5-4 hafta suresi gelir dedi klasik olarak. Durumlar bundan ibaret. Istanbul\'da gorusecek olan arkadaslar icin en azindan akillarindaki sorulara biraz cevap olur diye yazdim.

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Sal Tem 19, 2016 3:10 pm

23 haziran da ankara dan yapmis oldugum vize gorusmesinin ardindan vizem bugun elime ulasti arkadaslar :P.deutschstudent ailesine tesekkur ediyorum,vize bekleyen herkese allah sabir ve kolayliklar versin ;)

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Çrş Tem 20, 2016 1:21 pm

Arkadaslar bu arada vizemin ustunde " Bo Ankara Deu 1 " diye bir ibare var , manasini bilen var mi acaba .? :P

henrymorgan

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen henrymorgan » Çrş Tem 20, 2016 5:59 pm

Arkadaslar 4 aylik cabanin sonucunda vizemi almis bulunuyorum. Tam dogum gunumde vize vermisler. Resmen dogum gunu hediyesi oldu. Izmir konsoloslugu yasattigi stres yordu ama kismetse 2 gune gidiyorum almanyaya.detayli olarak bu sureci yazicam ama vizenin remarks kisminda yazanlar ne anlama geliyor cevaplarsaniz cok sevinirim.

Studienvorbereitender sprachkurs in paderborn erwerbstatigkeit gem 16 abs 3 aufentgh. Aufenthaltsanzeige nach einreise
Abh:stv gelsenkirchen Meinel
the more ekmek, the more kofte :P

Kilitli