Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Heroturk1991

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Prş Haz 30, 2016 1:35 pm

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar selam.Bende artik bekleyenler kervanina katildim.29.06.2016 tarihinde Ankara\'ya Sprachkurs+Studium gorusmesi icin gittim.Oncelikle UPS\'den kargo torbasi aldim.09:05 de girdim ve 09:30 da ciktim. 25 dk da toplam 5 dk konustum sanirim,kalan 20 dk boyunca bilgisayara bilgiler girdi. 3 numarali odada kizil sacli sisman bir kadindi. Tepkisizdi ve sordugu sorulardan sonra cevaplari alinca sadece kafasiyla onay isareti yapti. Sorulari sorduktan sonra bile goz temasina girmedi.Ben cevaplarken bile bilgisayara bilgiler girdi.
Hatirlayabildigim kadariyla sordugu sorular ve verdigim cevaplar :
Liseden ne zaman mezun oldun?
Universiteye ne zaman girdin?
Universiteden ne zaman mezun oldun?
Mezun olduktan sonra hazirana kadar ne yaptin?
Hangi universite de egitim goreceksin?
Hangi alanda master yapmayi dusunuyorsun?
Egitimin bitince ne yapmayi planliyorsun?
Almanya\'da akraban var mi?
Ingilizce seviyen nasil?
Almanya\'ya ne zaman gitmeyi dusunuyorsun?
Parmak izi aldi,imza attirdi bir kagida,60€ aldi ve haber bekleyin artik dedi.Tesekkur edip ciktim.
Hazirladigim Belgelerin Listesi :
-2 adet vize basvuru formu + 2 adet fotokopisi
-Pasaport + 2 adet renkli fotokopisi
-6 adet biyometrik fotograf(3 unu aldi)
-Lise Diplomasi + 2 adet renkli fotokopisi
-Lise Diplomasi Tercumesi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli OSYM Kazandi Belgesi ciktisi
-OSYM Kazandi Belgesi Tercumesi + 2 adet renkli fotokopisi
-Universite Transkripti + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Universite Diplomasi + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Staj Belgeleri + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Nufus Kayit Ornegi + 2 adet renkli fotokopisi
-Turkce ve Ingilizce olmak uzere Seyahat Saglik Sigortasi + 2 ser adet renkli fotokopisi (ingilizcesini aldi.)
-Ingilizce ve Almanca olmak uzere 3 er adet renkli Bloke Hesap Para Yattigina Dair Teyit Maili ciktisi
-Goethe A1 Sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli Dil Kursu Kayit Belgesi ciktisi
-3 adet renkli Universite Sartli Kabul Belgesi ciktisi
-3 adet renkli Ingilizce Ozgecmis ciktisi
-3 adet motivasyon mektubu
-3 adet kalacak yerle ilgili belge
-Ingiltere\'deki dil okulundan dil kursu Sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-Satis muhendisligi sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli Adli Sicil Kaydi ciktisi (ALMADI)
-Askerlik Tecil Belgesi + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
-Ben ve ebeveynlerimin ikametgah ilmuhaberi + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
-Bloke hesap dekontu + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
Sonuc ne olur bilmiyorum fakat bu bilgiler umarim az da olsa bir kac kisiye yarar saglar. Her sey gonlunuzce olsun. :)[/quote]
Hayirli olsun mutlu haberlerle gel ama master yapacak adamiin lise diplomasini istemiyorlar diye biliyorum. Universite sertifiklarin yeterli.

burak0992

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen burak0992 » Prş Haz 30, 2016 1:47 pm

[quote]Heroturk1991 tarafindan yazilan metin:

[quote]burak0992 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar selam.Bende artik bekleyenler kervanina katildim.29.06.2016 tarihinde Ankara\'ya Sprachkurs+Studium gorusmesi icin gittim.Oncelikle UPS\'den kargo torbasi aldim.09:05 de girdim ve 09:30 da ciktim. 25 dk da toplam 5 dk konustum sanirim,kalan 20 dk boyunca bilgisayara bilgiler girdi. 3 numarali odada kizil sacli sisman bir kadindi. Tepkisizdi ve sordugu sorulardan sonra cevaplari alinca sadece kafasiyla onay isareti yapti. Sorulari sorduktan sonra bile goz temasina girmedi.Ben cevaplarken bile bilgisayara bilgiler girdi.
Hatirlayabildigim kadariyla sordugu sorular ve verdigim cevaplar :
Liseden ne zaman mezun oldun?
Ingilizce seviyen nasil?
Parmak izi aldi,imza attirdi bir kagida,60€ aldi ve haber bekleyin artik dedi.Tesekkur edip ciktim.
Hazirladigim Belgelerin Listesi :
-2 adet vize basvuru formu + 2 adet fotokopisi
-Pasaport + 2 adet renkli fotokopisi
-6 adet biyometrik fotograf(3 unu aldi)
-Lise Diplomasi + 2 adet renkli fotokopisi
-Lise Diplomasi Tercumesi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli OSYM Kazandi Belgesi ciktisi
-OSYM Kazandi Belgesi Tercumesi + 2 adet renkli fotokopisi
-Universite Transkripti + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Universite Diplomasi + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Staj Belgeleri + 2 adet renkli fotokopisi (Ingilizce)
-Nufus Kayit Ornegi + 2 adet renkli fotokopisi
-Turkce ve Ingilizce olmak uzere Seyahat Saglik Sigortasi + 2 ser adet renkli fotokopisi (ingilizcesini aldi.)
-Ingilizce ve Almanca olmak uzere 3 er adet renkli Bloke Hesap Para Yattigina Dair Teyit Maili ciktisi
-Goethe A1 Sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli Dil Kursu Kayit Belgesi ciktisi
-3 adet renkli Universite Sartli Kabul Belgesi ciktisi
-3 adet renkli Ingilizce Ozgecmis ciktisi
-3 adet motivasyon mektubu
-3 adet kalacak yerle ilgili belge
-Ingiltere\'deki dil okulundan dil kursu Sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-Satis muhendisligi sertifikasi + 2 adet renkli fotokopisi
-3 adet renkli Adli Sicil Kaydi ciktisi (ALMADI)
-Askerlik Tecil Belgesi + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
-Ben ve ebeveynlerimin ikametgah ilmuhaberi + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
-Bloke hesap dekontu + 2 adet renkli fotokopisi(ALMADI)
Sonuc ne olur bilmiyorum fakat bu bilgiler umarim az da olsa bir kac kisiye yarar saglar. Her sey gonlunuzce olsun. :)[/quote]
Hayirli olsun mutlu haberlerle gel ama master yapacak adamiin lise diplomasini istemiyorlar diye biliyorum. Universite sertifiklarin yeterli.[/quote]
Tesekkur ederim.Bana da sacma geliyor istemeleri,ama yine de aldilar diplomayi ve tercumesini.

guneys

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen guneys » Cum Tem 01, 2016 2:14 am

Vize basvurumu 4 hafta once Istanbul\'da yapmistim. Konsolosluktan arayip bugun icin gorusmeye cagirdilar. Yabancilar subesi tarafindan vize basvurum reddedilmis. Master amacli gittigim dusunulmuyormus. Daha dogrusu, universiteden kabul belgesi alip universiteye kayit olmayanlar oluyormus benim de bunu yapacagim dusunulmus. Bunlar bana aciklandiginda soyleyecek soz bulamadim kendimi sanki hakkim olmayan bir sey talep ediyormus, sucluymus gibi hissettim. Kaldi ki oyle bir durum olsa bile benim icin daha uygun olan baska bir universitede egitim almanin neresi yanlis olabilir.Ya da gercekten bir suc orgutuyle baglantim var, paranoya olustu.

Konustugum Alman yetkili pozitif biriydi ancak ben yine de bunlari duyunca kelimeleri zor birlestirdim. Ayni alanda bir baska universiteden de kabulum oldugunu ve 2 universiteden de sonuc bekledigimi soyleyemedim bile. Yabancilar subesine yeniden degerlendirilmesi icin mail atacagini soyledi ancak sanki bu sadece beni rahatlatmak icin soylenen bir sozmus gibiydi.

Ulkede ve dunyada yasanan olaylarin egitim vizelerini etkileyecegini dusunmezdim ancak sanirim bazi gorevliler subjektif karar vermekten uzaklar. Islerimi daha saglikli yapabilmek icin isten ayrildim, yapilan planlar, harcanan efor, zaman ve para, zihinsel yorgunluk.. hepsinin bu kadar kolayca gozardi edilmesini aklim almiyor.

Not: Master yapacagim alan ile ilgili lisans sirasinda 1 yil bir proje icindeydim, bitirme tezimi de yine ayni alanda bir baska proje icin yazdim, Almanca B1 sertifikam var ve 1 yil boyunca da bir Alman firmasinda calistim, blok hesapla basvuru yaptim.

Bu kadar hikayenin ozeti su, bu isin icinde "SANS" da var sanirim.

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cum Tem 01, 2016 2:25 am

[quote]guneys tarafindan yazilan metin:

Vize basvurumu 4 hafta once Istanbul\'da yapmistim. Konsolosluktan arayip bugun icin gorusmeye cagirdilar. Yabancilar subesi tarafindan vize basvurum reddedilmis. Master amacli gittigim dusunulmuyormus. Daha dogrusu, universiteden kabul belgesi alip universiteye kayit olmayanlar oluyormus benim de bunu yapacagim dusunulmus. Bunlar bana aciklandiginda soyleyecek soz bulamadim kendimi sanki hakkim olmayan bir sey talep ediyormus, sucluymus gibi hissettim. Kaldi ki oyle bir durum olsa bile benim icin daha uygun olan baska bir universitede egitim almanin neresi yanlis olabilir.Ya da gercekten bir suc orgutuyle baglantim var, paranoya olustu.

Konustugum Alman yetkili pozitif biriydi ancak ben yine de bunlari duyunca kelimeleri zor birlestirdim. Ayni alanda bir baska universiteden de kabulum oldugunu ve 2 universiteden de sonuc bekledigimi soyleyemedim bile. Yabancilar subesine yeniden degerlendirilmesi icin mail atacagini soyledi ancak sanki bu sadece beni rahatlatmak icin soylenen bir sozmus gibiydi.

Ulkede ve dunyada yasanan olaylarin egitim vizelerini etkileyecegini dusunmezdim ancak sanirim bazi gorevliler subjektif karar vermekten uzaklar. Islerimi daha saglikli yapabilmek icin isten ayrildim, yapilan planlar, harcanan efor, zaman ve para, zihinsel yorgunluk.. hepsinin bu kadar kolayca gozardi edilmesini aklim almiyor.

Not: Master yapacagim alan ile ilgili lisans sirasinda 1 yil bir proje icindeydim, bitirme tezimi de yine ayni alanda bir baska proje icin yazdim, Almanca B1 sertifikam var ve 1 yil boyunca da bir Alman firmasinda calistim, blok hesapla basvuru yaptim.

Bu kadar hikayenin ozeti su, bu isin icinde "SANS" da var sanirim.[/quote]

senin yerinde olsam itiraz ederdim
BAR MITZVAH

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Cum Tem 01, 2016 1:18 pm

vize alan arkadaslara bir sorum var:
vizenizin baslangic tarihi = dil kursu baslangic tarihi mi?

bukettt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen bukettt » Cmt Tem 02, 2016 11:55 am

Herkese merhabalar. bir seyi cok merak ediyorum ; bu ups den mesaj gelince kargonuz teslim alinmistir diye , bu durumda vize kesin olarak verilmis mi yoksa ret gelme olasiligi da var mi arkadaslar?

scol91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen scol91 » Cmt Tem 02, 2016 12:11 pm

[quote]psenoglu tarafindan yazilan metin:

vizenizin baslangic tarihi = dil kursu baslangic tarihi mi?[/quote]

Normalde senin basvuru formunda yazdigin tarih basiliyor vizeye fakat olasi gecikmelerde vizenin basildigi gunun tarihi atiliyor.

scol91

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen scol91 » Cmt Tem 02, 2016 12:12 pm

[quote]bukettt tarafindan yazilan metin:

Herkese merhabalar. bir seyi cok merak ediyorum ; bu ups den mesaj gelince kargonuz teslim alinmistir diye , bu durumda vize kesin olarak verilmis mi yoksa ret gelme olasiligi da var mi arkadaslar?[/quote]

Red gelme ihtimali de var.

mustifiz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mustifiz » Cmt Tem 02, 2016 3:33 pm

vizenizin baslangic tarihi = dil kursu baslangic tarihi mi?[/quote]
vize gorusmesinde gorevli soruyor zaten kurs ne zaman basliyor diye? memur zaten kurs baslangictan en az iki hafta olarak ayarliyor(resmi islemler icin).vizede olumlu gecerse kurs baslamadan 2 hafta once vize tarihi baslar..

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Cmt Tem 02, 2016 11:33 pm

vizede transkript yerine diploma supplement veren var mi? sorun cikardilar mi?

emreyurt

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen emreyurt » Pzr Tem 03, 2016 1:09 pm

vizede transkript yerine diploma supplement veren var mi? sorun cikardilar mi?[/quote] Zaten Supplemet icinde transkript var diye biliyorum. sorun olmaz..
Simdi Sen Yolcusun Baska Kollara, Simdi Ben Yolcuyum Mechul Yollara

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Tem 03, 2016 1:28 pm

sorun olmaz. zaten icinde notlarin ve dersler yaziyo.

cemec

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen cemec » Pzt Tem 04, 2016 3:15 pm

Arkadaslar merhaba, bugun ulusal vize randevum vardi. Telefonu girise emanet verdim. Emanet dolaplari var. Vize gorusmesine erken gidebilirsiniz, illa saat 10 diye 10da almiyolar erken giderseniz biraz daha erken girebilme sansiniz var. Ups posedi aldim,belge kontrolu icin gectim formda 2 resim yaziyodu ama 3 resim aldi neyseki yanimda 4 tane vardi birde fotokopi parasi aliyolar haberiniz olsun yaninizda olabildigince bozuk para goturun, 1,25 tl kesin olsun. Neyse, sira numarasi alip siram gelince girdim iceri. Idatanin burssuz ogrenciler icin gonderdigi o pdf\'deki butun belgeleri toplamistim. Yanimda lise diplomami sabika kaydimi askerlik tecil ve oss belgemide goturdum nolur nolmaz diye iyikide goturmusum, istedi. Transkriptim cok incelendi, ortalamaya onem veriyolar. Yuksek oldugu yillari ozellikle fosforlu kalemle cizdi. burak0992 arkadasimiza sorulan sorularin aynisi ayni sira ile soruldu. Liseden ne zaman mezun oldun?
Ingilizce seviyen nasil?

Sonra imza ve 60 euro olayi. Ekstradan mezun olduktan sonra neler yaptin? sorusu geldi. Kalacaginiz yer belli ise onunda belgesini goturun. Birde ilk iceriye girdigimde master icin gidecegimi soyledikten sonra, ingilizcemi almancami sorusu geldi. Ingilizce oldugundan heralde Almanca herhangi birsey sorulmadi ama yan kabinlerde birileri almanca kasiyordu :)

Heroturk1991

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Heroturk1991 » Sal Tem 05, 2016 3:22 pm

[quote]cemec tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, bugun ulusal vize randevum vardi. Telefonu girise emanet verdim. Emanet dolaplari var. Vize gorusmesine erken gidebilirsiniz, illa saat 10 diye 10da almiyolar erken giderseniz biraz daha erken girebilme sansiniz var. Ups posedi aldim,belge kontrolu icin gectim formda 2 resim yaziyodu ama 3 resim aldi neyseki yanimda 4 tane vardi birde fotokopi parasi aliyolar haberiniz olsun yaninizda olabildigince bozuk para goturun, 1,25 tl kesin olsun. Neyse, sira numarasi alip siram gelince girdim iceri. Idatanin burssuz ogrenciler icin gonderdigi o pdf\'deki butun belgeleri toplamistim. Yanimda lise diplomami sabika kaydimi askerlik tecil ve oss belgemide goturdum nolur nolmaz diye iyikide goturmusum, istedi. Transkriptim cok incelendi, ortalamaya onem veriyolar. Yuksek oldugu yillari ozellikle fosforlu kalemle cizdi. burak0992 arkadasimiza sorulan sorularin aynisi ayni sira ile soruldu. Liseden ne zaman mezun oldun?
Ingilizce seviyen nasil?

Sonra imza ve 60 euro olayi. Ekstradan mezun olduktan sonra neler yaptin? sorusu geldi. Kalacaginiz yer belli ise onunda belgesini goturun. Birde ilk iceriye girdigimde master icin gidecegimi soyledikten sonra, ingilizcemi almancami sorusu geldi. Ingilizce oldugundan heralde Almanca herhangi birsey sorulmadi ama yan kabinlerde birileri almanca kasiyordu :)[/quote]
Universite bitirmis birisinin lise diplomasini isteyen bir dusunceyi ben sorgularim... Adam belki lise yillarinda cok basarili yada degil. Neyse insallah hayirlisiysa vizeni en kisa surede alirsin , hangi konsolosluktan basvurmustunuz?

mahmutovski

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mahmutovski » Sal Tem 05, 2016 7:07 pm

arkadaslar izmirde ulusal vizeye basvuran kimse yok mu? pasaportunuzu nasil takip ediyorsunuz?

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Sal Tem 05, 2016 8:04 pm

mathmutovski, pasaportu takip etme diye bisey vize islem suresince yok. anca kargoya verildikten sonra kargo surecini gorebilirsin. onun disinda ya konsolosluk ki genelde duzgun bilgi alamazsin, almanyadan cevap bekliyoruz derler, ya da gidecegin sehirdeki yabancilar subesiyle iletisime gececeksin ki bunun icin de almancan lazim. 3 3buck hafta olmadan konsoloslugu ya da yabancilar subesini araman fayda etmez. ortalama suresi 1 ay cunku

mahmutovski

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mahmutovski » Sal Tem 05, 2016 8:34 pm

cok tesekkurler welly275 ilk defa dogru duzgun bi cevap alabildim allah razi olsun kardes

dgkntryk

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Tem 06, 2016 2:36 pm

Arkadaslar herkese merhaba, ben fachhochschule Frankfurt Dsh Vorbereitungskurs dan kabul aldim. Bu kabul belgesi ile vize basvurusu yapsam egitim vizesi alabilirmiyim ? Bir yandan da calismak istiyorum cunku. Yoksa illa sartli kabul mu gerekiyor ?

cemec

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen cemec » Cum Tem 08, 2016 5:49 pm

[quote]Heroturk1991 tarafindan yazilan metin:

[quote]cemec tarafindan yazilan metin:

Ingilizce seviyen nasil?

Sonra imza ve 60 euro olayi. Ekstradan mezun olduktan sonra neler yaptin? sorusu geldi. Kalacaginiz yer belli ise onunda belgesini goturun. Birde ilk iceriye girdigimde master icin gidecegimi soyledikten sonra, ingilizcemi almancami sorusu geldi. Ingilizce oldugundan heralde Almanca herhangi birsey sorulmadi ama yan kabinlerde birileri almanca kasiyordu :)[/quote]
Universite bitirmis birisinin lise diplomasini isteyen bir dusunceyi ben sorgularim... Adam belki lise yillarinda cok basarili yada degil. Neyse insallah hayirlisiysa vizeni en kisa surede alirsin , hangi konsolosluktan basvurmustunuz?[/quote]

Tesekkur ederim.Ankara konsoloslugundan basvurdum.

psenoglu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Tem 11, 2016 1:42 pm

merhaba arkadaslar, yarin master icin vize randevum ve fakat bir sorunum var.

lise diplomam kayip, fotokopi cektirdigim yerde unuttum eminim, kendileri orada olmadigini soyluyor ve isin kotu yani fotokopici 2 haftadir kapali ve 1 hafta daha kapali kalacakmis. (fotokopicinin cep telefonundan ulastim)

elimde lise diplomamin konsolosluktan onaylanmis ornegi ve yeminli tercumandan almanca tercumesi var ama. bu yeterli olur mu? umarim olur cok dertlendim.

Kilitli