Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
TuncayKokdere

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Pzr Şub 08, 2015 1:48 am

Arkadaslar merhaba,
Ben Kassel universitesinden yuksek lisans kabulu aldim. ve 5 subat persembe gunu konsolosluga evraklari eksiksiz teslim ettim. Kabul kagidimda nisan ayinda orda olmazsam hakkimin yanacagini yazmislar. Nisan ayina kadar vize cikar umarim

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzr Şub 08, 2015 12:28 pm

Kassel\'de tahmin ediyorum 3-4 hafta icin en gec vize cevabin gelir.Orada ki yabancilar sube genelde yogun olmuyor.Ancak kesin bir sey soyleyemem genelde rahat oluyor Kassel

TuncayKokdere

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Pzr Şub 08, 2015 8:20 pm

Bunu duyduguma sevindim.
Ben zaten kasselden kabul aldigima sasirmistim baya, hem transkriptim yetersizdi bolum icin, hem almancam da yok.
Su siralarda konsoloslukta da pek yogunluk yoktu. Bende cok surmez diye tahmin ediyorum.
Rockflozofu sen ne yaptin var mi bi haber Berlinden ?

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Sal Şub 10, 2015 1:23 pm

Hala beklemedeyiz red de yok kabul de 16.haftamiz

UfukKaragoz

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen UfukKaragoz » Çrş Şub 11, 2015 8:27 pm

Iyi aksamlar arkadaslar. Benimde bir konuda sikintim var. Formunuzu gordum ve tecrubenizden olabildigince yararlanmak istedim.
Ben ekim ayinda Ankara Almanya Konsolosluguna Bremen Universitesinde sistem muhendisliginde ogrenim gormek uzere vize basvurusunda bulundum. Bloke hesap disinda butun belgelerim tamdi. Bloke hesap basvurum da vardi fakat tarih olarak vize gorusmesine yetismedi. Daha sonra acildi. Bugune dek vize sonucum icin olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi. Konsoloslugu arayip bilgi istedigimde evraklarimin bremen yabancilar subesinde oldugunu ve bilgi aldiklarinda beni arayacaklarini soylediler. Henuz arama olmadi ve bu 2 hafta onceydi.
Universite ilk donem harcini yatirdim. Oraya gidip dil icin hazirlik sinifina kaydolacaktim. Fakat wintersemester bitiyor ve okula kabulum oldugu ve ilk donem harcini yatirmis olmama ragmen kaydimi gidip tamamlayamadigim icin sistemden silinecegim ve 1 hafta kaldi bu surec icin.
Ne yapmaliyim bilmiyorum. Bremen yabancilar subesine mail atmam dogru olur mu? Bana bu konuda yardimci olabilir misiniz gercekten cok zor durumdayim.
Ilginiz icin tesekkur ederim

ismail123

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ismail123 » Çrş Şub 11, 2015 11:24 pm

Duisburg tan onkayit belgesi ile duisburgta bir dil kursuna basvurdum almanyada lisans okumak icin burda butun evraklari hazirlayip ankaraya gittim konsolosluktaki kadin almancam olmadigini oyrenince bi vizeyi alamayacagini soyledi ben ise neden ozaman bana almanyadan universite den neden sartlikabulu verdiyini soyledimm keske soyleseydiler bir a1 belgesi yada onun uzerinde bir belge alman gerektigini soyleseydiler konsolostaki bayan ise bir sey demedi gorusmemde en az 10 defa kalkip amirinin yanina gitti benim konumla ilgili ve bana vize alamayacagini zor olacagini soyledi donuup kaldimm nasil hemen bu sozu sarfetti anlamis deyilim neticesinde bana 13 gunde red karari geldii turkiye de 2 universite mezunu olmama ragmen bana red kararinda ise daha faZla soka girdimmm red kararinda onlara inandirici gelmediyini ve orda okuyacagima inanmadiklarini v e basarli olamayacagim yazili gercekten neye dayanarak bu sozleri soylediler anlamis deyilim duisburgtaki gurkan beyin yardimiyla bir itiraz dilekcesi yolladimm konsolosluga fakat cevabi gelirmi onemserlermi inanin hic bir umudum kalmadi o kadar ugrastan sonraa ne yapmam gerektiyini bilmiyorumm

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Şub 12, 2015 1:36 pm

[quote]UfukKaragoz tarafindan yazilan metin:

Iyi aksamlar arkadaslar. Benimde bir konuda sikintim var. Formunuzu gordum ve tecrubenizden olabildigince yararlanmak istedim.
Ben ekim ayinda Ankara Almanya Konsolosluguna Bremen Universitesinde sistem muhendisliginde ogrenim gormek uzere vize basvurusunda bulundum. Bloke hesap disinda butun belgelerim tamdi. Bloke hesap basvurum da vardi fakat tarih olarak vize gorusmesine yetismedi. Daha sonra acildi. Bugune dek vize sonucum icin olumlu ya da olumsuz bir cevap gelmedi. Konsoloslugu arayip bilgi istedigimde evraklarimin bremen yabancilar subesinde oldugunu ve bilgi aldiklarinda beni arayacaklarini soylediler. Henuz arama olmadi ve bu 2 hafta onceydi.
Universite ilk donem harcini yatirdim. Oraya gidip dil icin hazirlik sinifina kaydolacaktim. Fakat wintersemester bitiyor ve okula kabulum oldugu ve ilk donem harcini yatirmis olmama ragmen kaydimi gidip tamamlayamadigim icin sistemden silinecegim ve 1 hafta kaldi bu surec icin.
Ne yapmaliyim bilmiyorum. Bremen yabancilar subesine mail atmam dogru olur mu? Bana bu konuda yardimci olabilir misiniz gercekten cok zor durumdayim.
Ilginiz icin tesekkur ederim[/quote]

Ayni sorun bende de var ben de Ekim\'de basvurmustum ancak hala bir cevap yok Yabancilar subeye mail attim.Sorular sordu bana.Bence sen de bir mail yaz derim kaybedecegin bir sey yok sonucta.

Karthus

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Karthus » Prş Şub 12, 2015 1:54 pm

[quote]ismail123 tarafindan yazilan metin:

Duisburg tan onkayit belgesi ile duisburgta bir dil kursuna basvurdum almanyada lisans okumak icin burda butun evraklari hazirlayip ankaraya gittim konsolosluktaki kadin almancam olmadigini oyrenince bi vizeyi alamayacagini soyledi ben ise neden ozaman bana almanyadan universite den neden sartlikabulu verdiyini soyledimm keske soyleseydiler bir a1 belgesi yada onun uzerinde bir belge alman gerektigini soyleseydiler konsolostaki bayan ise bir sey demedi gorusmemde en az 10 defa kalkip amirinin yanina gitti benim konumla ilgili ve bana vize alamayacagini zor olacagini soyledi donuup kaldimm nasil hemen bu sozu sarfetti anlamis deyilim neticesinde bana 13 gunde red karari geldii turkiye de 2 universite mezunu olmama ragmen bana red kararinda ise daha faZla soka girdimmm red kararinda onlara inandirici gelmediyini ve orda okuyacagima inanmadiklarini v e basarli olamayacagim yazili gercekten neye dayanarak bu sozleri soylediler anlamis deyilim duisburgtaki gurkan beyin yardimiyla bir itiraz dilekcesi yolladimm konsolosluga fakat cevabi gelirmi onemserlermi inanin hic bir umudum kalmadi o kadar ugrastan sonraa ne yapmam gerektiyini bilmiyorumm[/quote]

2 universite bitirmissin ve 3.sunde de yine lisans okumak icin basvurmussun.Bol sans,itiraz dilekcene her turlu cevap gelir.
RASTAFARI

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Cum Şub 13, 2015 11:25 am

110 Gunluk beklemenin sonunda bu sabah konsoloslugu aradim ve Vizem onaylanmis! Bu surecte bana destek olan bilgi veren butun herkese ve Deutschstudent platformuna cok tesekkur ederim.

atalayx6

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen atalayx6 » Cum Şub 13, 2015 12:08 pm

[quote]RockFilozofu tarafindan yazilan metin:

110 Gunluk beklemenin sonunda bu sabah konsoloslugu aradim ve Vizem onaylanmis! Bu surecte bana destek olan bilgi veren butun herkese ve Deutschstudent platformuna cok tesekkur ederim.[/quote]

Hayirli olsun kendim vize almis kadar sevindim ciddi derecede uzuluyordum senin yorumlari gordukce. 110 gun ne demek.

Allah yolunu acik etsin kardesim darisi basimiza artik 3 martta gorusmem var yabancilar subem Darmstadt
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Cum Şub 13, 2015 12:56 pm

Cok tesekkurler umarim senin gorusmen de guzel gecer ve en kisa zamanda alirsin vizeni.

RWTH Aachen

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cum Şub 13, 2015 4:50 pm

Tebrikler RockFilozofu, cok sevindim senin adina.

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Cmt Şub 14, 2015 12:55 am

Cok tesekkur ederim darisi butun alacak arkadaslarin basina.

TuncayKokdere

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Pzt Şub 16, 2015 7:00 pm

Hayirli olsun #RockFilozofu, Darisi bizim basimiza

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Pzt Şub 16, 2015 11:30 pm

Sagolasin.Amin insallah.Carsamba gunu ucuyorum :)

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Sal Şub 17, 2015 6:23 pm

Merhaba arkadaslar bende almanyada ogrenim icin hayaller kuranlardanim. Sartli kabulum ve dil kursu kayit belgem mevcut. Durumum olmadigindan garantor belgesi temin ettim. zaten bana garantor olan kisi enistem onun yaninda kalacagim. Neyse benim randevum persembe gunu istanbulda ve kurs baslangic tarihim 14 nisan. forumda yazilanlari ve bekleme surelerini gorunce kanim cekilde. Rockfilozofu nirvanaya ulasmis ama sonunda almis. Ben hep hayasler kuruyordum ne var yani hemen sonuclanir diye ama maalesef gorduklerim cok farkli. Nisana yetisemem diye dusunuyorum. 5 haftaya raziyim aslinda ama 6 hafta olmaz olmamali... sonucu sizlerle paylasirim. Takipte olacagim desteklerinizi bekliyorum. 😆

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Şub 17, 2015 6:40 pm

malesef uc ornekler mevcut , benim de bayagi zorlu gecmisti , ama dedigim gibi bunlar uc ornekler , normal sartlarda 1 ay icerinde cevap geliyor. Iyi sanslar.

smtsmst

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen smtsmst » Sal Şub 17, 2015 9:31 pm

Insallah dediginiz gibi olur. Bende uc ornek olduklarini dusunmek istiyorum

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Çrş Şub 18, 2015 12:58 am

Aslinda uc orneklerin tek ortak noktasi ikamet olarak Berlin\'i gostermeleri.Diger eyaletlerde fazla sikinti olacagini sanmiyorum.Soyle dusun iyi uc ornekler de var.Mesela 15-20 gunde alan arkadaslarimiz da forumda mevcut.Ben talihsiz olanlardanim ama Berlin\'e aldigim icin buyuk ihtimalle.

RockFilozofu

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş Şub 19, 2015 11:17 am

Bu ne be arkadas ne sanstir bendeki.Dun Izmit\'ten binbir zorlukla 4 bucuk saatte Ataturk havalimanina geldim.10 dk icinde ucusum iptal oldu :(.Yarin sabah Sabiha Gokcen\'e aldim bilet bakalim ne olacak?

Kilitli