Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
cetay42

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen cetay42 » Çrş Eyl 21, 2016 11:34 pm

[quote]uck tarafindan yazilan metin:

Beni konsolosluktan aradiklarin da vizeniz onaylandi, bir kac imza islemi var, imzaniz gerekiyor dediler. Simdi bu konsoloslukta ne gibi imza islemi yapilacak, bilgisi olan var mi?[/quote]

Beni de benzer sekilde imza icin cagirmislardi. Almanca bir belge imzalattilar, gorevli kadin yuksek lisansi biraktigin anda vizenin iptal olacagina dair bir belge diye acikladi. Anladigim kadariyla sadece Almanya\'nin aldigi ek bi onlem. Cok da kurcalamadim yuksek lisansi birakma niyetim olmadigi icin.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 12:21 am

[quote]cetay42 tarafindan yazilan metin:

Beni konsolosluktan aradiklarin da vizeniz onaylandi, bir kac imza islemi var, imzaniz gerekiyor dediler. Simdi bu konsoloslukta ne gibi imza islemi yapilacak, bilgisi olan var mi?[/quote]

Beni de benzer sekilde imza icin cagirmislardi. Almanca bir belge imzalattilar, gorevli kadin yuksek lisansi biraktigin anda vizenin iptal olacagina dair bir belge diye acikladi. Anladigim kadariyla sadece Almanya\'nin aldigi ek bi onlem. Cok da kurcalamadim yuksek lisansi birakma niyetim olmadigi icin.[/quote]

Onun haricinde farkli bir sey oldu mu? Yeni bir mulakat, farkli bir gorusme yapildi mi? Yoksa sadece evrak imzalatip, pasaportu teslim mi ettiler?

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Prş Eyl 22, 2016 2:38 pm

Merhaba arkadaslar. 5 ekim carsamba gunu Ankara Almanya konsoloslugundan vize randevusu aldim. Mittelhessen Teknik universitesi mekatronik bolumu master kabulu aldim. Gelismelerden sizlere de haber edecegim sans dileyin ...PPPP

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 2:43 pm

[quote]orhunsb93 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar. 5 ekim carsamba gunu Ankara Almanya konsoloslugundan vize randevusu aldim. Mittelhessen Teknik universitesi mekatronik bolumu master kabulu aldim. Gelismelerden sizlere de haber edecegim sans dileyin ...PPPP[/quote]

Simdiden iyi sanslar,her sey gonlunce olsun kardesim

shimendifer

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen shimendifer » Prş Eyl 22, 2016 3:25 pm

Bunlari okudukca triggerlaniyorum heralde kasimin ortadina randevu veren tek konsolosluk izmir konsoloslugu :o :o

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 4:27 pm

Arkadaslar merhaba, Almanyada oturan kuzenim Munih yabancilar dairesinden aldigi bilgiye gore vizemin 09.09.2016 tarihinden itibaren konsoloslukta oldugunu soylemis.Fakat halen vizem gelebilmis degil, konsoloslugun yaptigi ve zaman alan herhangi bir baska islem var midir ? Cunku dun bana attiklari mailde henuz cevap alamadiklarini ve beklemem gerektigini soylediler.
''Arzularinin yanginlari icinde yurur insan''

William Blake

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 4:56 pm

[quote]Dasein tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba, Almanyada oturan kuzenim Munih yabancilar dairesinden aldigi bilgiye gore vizemin 09.09.2016 tarihinden itibaren konsoloslukta oldugunu soylemis.Fakat halen vizem gelebilmis degil, konsoloslugun yaptigi ve zaman alan herhangi bir baska islem var midir ? Cunku dun bana attiklari mailde henuz cevap alamadiklarini ve beklemem gerektigini soylediler.[/quote]

Ne zaman basvuru yapmistin?

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eyl 22, 2016 6:31 pm

Arkadaslar merhaba, Almanyada oturan kuzenim Munih yabancilar dairesinden aldigi bilgiye gore vizemin 09.09.2016 tarihinden itibaren konsoloslukta oldugunu soylemis.Fakat halen vizem gelebilmis degil, konsoloslugun yaptigi ve zaman alan herhangi bir baska islem var midir ? Cunku dun bana attiklari mailde henuz cevap alamadiklarini ve beklemem gerektigini soylediler.[/quote]

Yabancilar dairesi onay vermisse konsolosluk neden cevap alamadik demis anlamadim. Vizen konsoloslukta demislerse bunun, vizen onayladi konsolosluga onay sonucunu bildirdik anlamina gelmesi lazim. Vize bolumunu arayip bu durumu anlat istersen. Benim de bugun tam 6 hafta oldu. Seninle ayni tarihte gonderdim pasaportu. Ben de bugune kadar hep mail ile vize durumunu sormustum, en son pzt bana da daha onayin gelmedigini soylemislerdi. Ben de akrabaya aratayim bakalim yabancilar dairesi bizimkine ne diyecek.

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 6:34 pm

[quote]cetay42 tarafindan yazilan metin:

Beni de benzer sekilde imza icin cagirmislardi. Almanca bir belge imzalattilar, gorevli kadin yuksek lisansi biraktigin anda vizenin iptal olacagina dair bir belge diye acikladi. Anladigim kadariyla sadece Almanya\'nin aldigi ek bi onlem. Cok da kurcalamadim yuksek lisansi birakma niyetim olmadigi icin.[/quote]

Onun haricinde farkli bir sey oldu mu? Yeni bir mulakat, farkli bir gorusme yapildi mi? Yoksa sadece evrak imzalatip, pasaportu teslim mi ettiler?[/quote]

Arkadaslar bu imza konusunda bilgisi olan var mi?

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 6:54 pm

Ne zaman basvuru yapmistin?[/quote]

11 Agustos

William Blake

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eyl 22, 2016 8:10 pm

Dasein, yabancilar dairesini aratirken hangi bilgilerini verdin? Pasaport numarasi yeterli mi?

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 8:24 pm

[quote]alihan92 tarafindan yazilan metin:

Dasein, yabancilar dairesini aratirken hangi bilgilerini verdin? Pasaport numarasi yeterli mi?[/quote]

Passaport ve basvuru numaram :)

William Blake

alihan92

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Eyl 22, 2016 8:31 pm

Dasein, yabancilar dairesini aratirken hangi bilgilerini verdin? Pasaport numarasi yeterli mi?[/quote]

Passaport ve basvuru numaram :)[/quote]

Basvuru numarasi 60 EUR odedigine dair verilen kagittaki, isim soyismin ustunde yazan numara degil mi

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 8:53 pm

Passaport ve basvuru numaram :)[/quote]

Basvuru numarasi 60 EUR odedigine dair verilen kagittaki, isim soyismin ustunde yazan numara degil mi[/quote]

Disarida oldugumdan oturu bakamiyorum suan ancak oyle olmasi lazim.Barkot un orada yazan

William Blake

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 9:21 pm

11 Agustos[/quote]

Konsoloslugun kendi islemlerini bilemiyoruz bu konuda bilgi de vermiyorlar fakat ben de gelcek diye beklerken arayip imza icin cagirdilar. Almanyanin yanlis bilgi verme ihtimali var midir?

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Prş Eyl 22, 2016 9:29 pm

11 Agustos[/quote]

Konsoloslugun kendi islemlerini bilemiyoruz bu konuda bilgi de vermiyorlar fakat ben de gelcek diye beklerken arayip imza icin cagirdilar. Almanyanin yanlis bilgi verme ihtimali var midir?[/quote]

Konsoloslugun sanirim kendine ait bir takim islemleri olsa gerek.Cunku yabancilar dairesi surelerinin 23 gun oldugunu ve benim icin bu surenin 09.09 bittigini soylemisler.Hatta irtibat numarasi verdiler.Bundan oturu dusuncem kendine ait bir takim surecleri oldugu.Ancak boyle dusununce de benden sonra basvuranlarin benden evvel almasi garip.Neyse sanirim cok dusunmemek gerek :) Bekleyelim

William Blake

uck

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uck » Prş Eyl 22, 2016 10:20 pm

11 Agustos[/quote]

Konsoloslugun kendi islemlerini bilemiyoruz bu konuda bilgi de vermiyorlar fakat ben de gelcek diye beklerken arayip imza icin cagirdilar. Almanyanin yanlis bilgi verme ihtimali var midir?[/quote]

Konsoloslugun sanirim kendine ait bir takim islemleri olsa gerek.Cunku yabancilar dairesi surelerinin 23 gun oldugunu ve benim icin bu surenin 09.09 bittigini soylemisler.Hatta irtibat numarasi verdiler.Bundan oturu dusuncem kendine ait bir takim surecleri oldugu.Ancak boyle dusununce de benden sonra basvuranlarin benden evvel almasi garip.Neyse sanirim cok dusunmemek gerek :) Bekleyelim[/quote]

Dogrudur,beklemekten baska care yok. Ben de yarini dusunuyorum insallah bir sikinti cikmaz diye imzadan sonra hemen vermiyorlarmis bir kac gun sonra kargoyla gonderiyorlarmis pasaportu ben de beklemedeyim eve gelene kadar bekliycem. Bir sikinti cikmasin da bekleriz, yapacak bir sey yok.

Kullanıcı avatarı
welly275

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen welly275 » Cum Eyl 23, 2016 1:47 am

Dasein, baska baslikta iletisime gec dedim ama zaten gecmissin. o lanet olay bende de oldu ve salak konsolosluk yuzunden nerdeyse okul kaydini kaciriyodum. yabancilar subesi bana da dedi biz gonderdik hatta schweigefrist denen 3 hafta ve 2 is gunu olan sure doldu aslinda vizeyi vermeleri lazim, eger lazim olursa bu numaradan bize ulassinlar. kusura bakmasinlar da dedikleri dogru olsa da baslarindan atiyolar cunku konsolosluk hicbir zaman senden alacagi numarayi aramaz ki beni dinlemediler bile zamaninda konsoloslukta. bunu cozebilecegin yer yine yabancilar subesi. konsolosluk hala ayak diretiyosa yabancilar subesinden faxla cevabi ekrar bildirmelerini rica edin, ve arguman olarak kayit suresinin yaklasmasini kullanabilirsin ki fazla zaman kalmamistir

Dasein

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Dasein » Cum Eyl 23, 2016 11:23 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Dasein, baska baslikta iletisime gec dedim ama zaten gecmissin. o lanet olay bende de oldu ve salak konsolosluk yuzunden nerdeyse okul kaydini kaciriyodum. yabancilar subesi bana da dedi biz gonderdik hatta schweigefrist denen 3 hafta ve 2 is gunu olan sure doldu aslinda vizeyi vermeleri lazim, eger lazim olursa bu numaradan bize ulassinlar. kusura bakmasinlar da dedikleri dogru olsa da baslarindan atiyolar cunku konsolosluk hicbir zaman senden alacagi numarayi aramaz ki beni dinlemediler bile zamaninda konsoloslukta. bunu cozebilecegin yer yine yabancilar subesi. konsolosluk hala ayak diretiyosa yabancilar subesinden faxla cevabi ekrar bildirmelerini rica edin, ve arguman olarak kayit suresinin yaklasmasini kullanabilirsin ki fazla zaman kalmamistir[/quote]

Tesekkur ederim cevabin icin, Almanyadaki kuzenime durumu anlattim, tekrardan iletisime gececek.Anlamadigim konsolosluk neden bu kadar surede yollamadigi ?

William Blake

orhunsb93

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen orhunsb93 » Cum Eyl 23, 2016 1:38 pm

22.09.2016 tarihinde kargo ile Frankfurt is bankasi genel mudurlugune gonderdigim bloke hesap formuna geri donus yapildi bugun itibari ile hesabim acilmis ve direk 8640 + 100 euro hesap acim ve 15 euro swift ucretini bankaya aktaricam ve aktarim icin de banka 80 tl civari eft ucreti aliyor. benden size tavsiye 8850 ve 9000 euro arasi para yatirin bankaya. Ben 9000 euro duz aktaracagim. Fazla olsun eksik olmasin cunku eksik oldugunda sikinti buyuyor ama fazla oldugu zaman eksiklik olmuyor.
Gelismelerden haberdar edecegim herkesi. Allah herkesin gonlune gore versin :ap :bye

Kilitli