Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Eyl 18, 2014 9:30 pm

arkadaslar merhaba ;

1)danisman bir firma araciligi ile 14 ekimde istanbul konsolosluguna vize randevusu aldim.Ancak dil kursuna baslayacagim tarih 3 kasim bu konuda sikinti cikarmi ? danisman firma yetisir dedi ama emin olamadim.

2)diger bir konu ise simdi ben universite 1. sinif ogrencisiyim.universiteye kaydimda lise diplomamin aslini okul aldi.ama bende lise diplomasinin yeminli noter onayli cevirisi var bununla birlikte iki fotokopisini goturmem yeterli olur mu ?

3)tam tekmil vukuatli nufus kayit orneginin almanca tercumesi gerekir mi ? gerekirse noter onayina gerek varmi ?

4)ikametgah belgelerininde ayni sekilde tercumesi ve noter onayli olmasi gerekir mi ?

5)bu turkiyedeki ekonomik durum ve aile baglari derken neleri goturmemiz gerekir? aileme ait tapu belgeleri filan mi?

6) son olarak haftada 20 saatlik toplamda 8 aylik dkfa\'nin dil kursuna kaydimi yaptirdiktan sonra ve isbanktan 659 *12= 7908 euro luk bir bloke hesap actirdiktan sonra benim vize basvurumun red gelme ihtimali nedir ?

cevaplariniz icin tesekkurler...

HH Hamburgerin

vize hakkinda

Mesaj gönderen HH Hamburgerin » Prş Eyl 18, 2014 9:42 pm

Cevabini bildiklerimi cevapliyorum.

2)Istersen burdaki universitenle konusup onlara noter onayli diploma fotokopisini verip diplomanin aslini isteyebilirsin, benim okulum oyle yapti.

3)Nufus kayit orneginin cevirisine ve noter onayina ihtiyac yok.

4)Ikemetgah aldim. Gorusmeden once evrak sirasini soyleyen gorevli gereksiz olduklarini soyleyerek ikametgah belgelerini cikardi dosyamdan. Yani hic ceviri, noter ugrasma...

5)Ne kadar paran varsa Alman hukumeti senin onlara yuk olmayacagina o kadar inaniyor ve vize sansin artiyor. Ne kadar arsa, ev, banka dekontu varsa gotur.

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Eyl 18, 2014 10:11 pm

[quote]HH Hamburger tarafindan yazilan metin:

Cevabini bildiklerimi cevapliyorum.

2)Istersen burdaki universitenle konusup onlara noter onayli diploma fotokopisini verip diplomanin aslini isteyebilirsin, benim okulum oyle yapti.

3)Nufus kayit orneginin cevirisine ve noter onayina ihtiyac yok.

4)Ikemetgah aldim. Gorusmeden once evrak sirasini soyleyen gorevli gereksiz olduklarini soyleyerek ikametgah belgelerini cikardi dosyamdan. Yani hic ceviri, noter ugrasma...

5)Ne kadar paran varsa Alman hukumeti senin onlara yuk olmayacagina o kadar inaniyor ve vize sansin artiyor. Ne kadar arsa, ev, banka dekontu varsa gotur.[/quote]

tesekkur ederim bilgi icin...

Santa

vize hakkinda

Mesaj gönderen Santa » Prş Eyl 18, 2014 11:11 pm

[quote]fatih8134 tarafindan yazilan metin:

arkadaslar merhaba ;

1)danisman bir firma araciligi ile 14 ekimde istanbul konsolosluguna vize randevusu aldim.Ancak dil kursuna baslayacagim tarih 3 kasim bu konuda sikinti cikarmi ? danisman firma yetisir dedi ama emin olamadim.

2)diger bir konu ise simdi ben universite 1. sinif ogrencisiyim.universiteye kaydimda lise diplomamin aslini okul aldi.ama bende lise diplomasinin yeminli noter onayli cevirisi var bununla birlikte iki fotokopisini goturmem yeterli olur mu ?

3)tam tekmil vukuatli nufus kayit orneginin almanca tercumesi gerekir mi ? gerekirse noter onayina gerek varmi ?

4)ikametgah belgelerininde ayni sekilde tercumesi ve noter onayli olmasi gerekir mi ?

5)bu turkiyedeki ekonomik durum ve aile baglari derken neleri goturmemiz gerekir? aileme ait tapu belgeleri filan mi?

6) son olarak haftada 20 saatlik toplamda 8 aylik dkfa\'nin dil kursuna kaydimi yaptirdiktan sonra ve isbanktan 659 *12= 7908 euro luk bir bloke hesap actirdiktan sonra benim vize basvurumun red gelme ihtimali nedir ?

cevaplariniz icin tesekkurler...[/quote]

3. ve 4. sorular ile alakali: Onlarin tercumeleri istenmiyor

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Cum Eki 10, 2014 12:03 pm

14 ekimde olan randevumu uzun bir ugrasin ardindan 8 ekime cekmistim.Ardindan 8 ekim gunu sabah 9 da randevuma gittim eksik belgem yoktu hatta belgeleri duzenleyen bayana biraz karisik belgelerim filan dedim kendisi biz neler gorduk bunun neresi karisik dedi :) belgelerimi ayristirdiktan sonra mulakata girdim 6 numarali odada sordugu sorulara tereddutsuz cevap verdim ama tabi biraz heyecanda vardi :) en son pasaportun adresine gelecek dedi ve bitti. bakalim insallah 3 kasima kadar yetisir vizem :) allah herkese bu surecte sabir versin alti ustu bankada hesap actirmak icin bile 10 gununuz gidiyor ki daha neler neler...

not : vize gorusmem istanbul baskonsoloslugunda gerceklesti.

Karthus

vize hakkinda

Mesaj gönderen Karthus » Cum Eki 10, 2014 1:08 pm

Aksilik olmazsa yetisir diye dusunuyorum.Istanbul pek sorun cikarmaz.Ben de o kabinde gorusmeye girmistim orta yasli alman bir bayan vardi
RASTAFARI

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Çrş Eki 22, 2014 7:17 pm

bugun vizemin durumunu ogrenmek icin zorda olsa konsolosluga ulastim.belgelerimin hala gonderilmedigini :( cok yogun olduklarini tek mudurun calistigini ve bugun ikincisinin izinden dondugunu hizli bir sekilde gondereceklerini soyledi.3 kasimda kursum baslayacak kara kara dusunmeye basladim :(

turay1996

vize hakkinda

Mesaj gönderen turay1996 » Çrş Eki 22, 2014 11:00 pm

Fatih merhabalar benimde 3 kasim\'da dil kursum basliyor berlinde. 2 Ekim\'de girdigim gorusmenin sonunda CV eksikligi nedeniyle geri yollandim ve 8 Ekim\'de tekrardan bir gorusmeye girdim CV\'mi verip ciktim. Izmir konsoloslugundaydim. Bence yetisir sabir diliyorum ayni sekilde bende cok sabirsizlaniyorum ama umutsuzluga kapilmayalim, kara kara dusunme daha cok stress oluyor insan. :|

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Çrş Eki 22, 2014 11:54 pm

[quote]turay1996 tarafindan yazilan metin:

Fatih merhabalar benimde 3 kasim\'da dil kursum basliyor berlinde. 2 Ekim\'de girdigim gorusmenin sonunda CV eksikligi nedeniyle geri yollandim ve 8 Ekim\'de tekrardan bir gorusmeye girdim CV\'mi verip ciktim. Izmir konsoloslugundaydim. Bence yetisir sabir diliyorum ayni sekilde bende cok sabirsizlaniyorum ama umutsuzluga kapilmayalim, kara kara dusunme daha cok stress oluyor insan. :|[/quote]

hayirlisi hocam bekliyoruz iste hmmm

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Sal Eki 28, 2014 4:37 pm

bugun tekrardan konsoloslukla iletisime gectim.LRA Ebersberg\'e yolladiklarini soylediler ancak durumun aciliyetini tekrar belirtince " yabancilar polisinin evraklari online olarak gorebilecegini ve eger oradan tanidik varsa gidip onlarinda durumun aciliyetini anlatip hizlandirilabilecegini " soyledi.bende kuzenime durumu anlattim ancak randevusuz kabul etmediklerini soyledi.suanda tek umudum insallah konsolosluktaki memurun dedigi dogrudurda online olarak evraklara onay verebilirler yoksa en az 2 hafta daha beklemem gerekecek 3 kasim pazartesi kursum basliyor.1 haftayi telafi edebilirim ama sonrasi ne olur bilemeyecegim insallah hallolur.

kisaca daha once online olarak bu islemin yapildigini duyan yada birebir kendi basina gelen oldu mu ?

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Eki 30, 2014 10:44 am

tekrar merhaba arkadaslar,

LRA Ebersberg\'e kuzenimi gonderdim,fakat belgeler ellerine gecmeden bisey yapamayacaklarini soylemisler.Yani konsolosluk online islem yapabilirler diyor,obur taraf yapamayiz diyor.Kafam allak bullak oldu ne yapacagimi bende sasirdim.Bundan sonraki surecte buyuk ihtimalle 3 kasima yetismeyecek vizem,bundan dolayi konsolosluk benden senin kursun baslamis,yeni kursa kayit yaptirdin mi diye sorar mi ? gectigimiz pazartesi gunu kursu iptal edip parasini alabiliyordum ama suanda boyle bir imkanimda yok :( gercekten ne yapacagimi bilmiyorum, boyle bir durumda ne yapmam gerekir ? :|

Mertphlvn

vize hakkinda

Mesaj gönderen Mertphlvn » Prş Eki 30, 2014 6:35 pm

fatih hangi universite ve hangi dil kursu acaba ?

Deadly Impact

vize hakkinda

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Eki 30, 2014 9:14 pm

tekrar merhaba arkadaslar,

LRA Ebersberg\'e kuzenimi gonderdim,fakat belgeler ellerine gecmeden bisey yapamayacaklarini soylemisler.Yani konsolosluk online islem yapabilirler diyor,obur taraf yapamayiz diyor.Kafam allak bullak oldu ne yapacagimi bende sasirdim.Bundan sonraki surecte buyuk ihtimalle 3 kasima yetismeyecek vizem,bundan dolayi konsolosluk benden senin kursun baslamis,yeni kursa kayit yaptirdin mi diye sorar mi ? gectigimiz pazartesi gunu kursu iptal edip parasini alabiliyordum ama suanda boyle bir imkanimda yok :( gercekten ne yapacagimi bilmiyorum, boyle bir durumda ne yapmam gerekir ? :|[/quote]

oyle bir sey sormazlar merak etme .

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Eki 30, 2014 9:19 pm

[quote]jrsqfaith tarafindan yazilan metin:

fatih hangi universite ve hangi dil kursu acaba ?[/quote]

hocam henuz universite kabulum yok, yogunlastirilmis dil kursu icin gidiyorum simdilik..

Munih\'e gidecegim.

Kursun tam adi ; Deutschkurse bei der Universitaet Munchen e.V.

ps

vize hakkinda

Mesaj gönderen ps » Cum Eki 31, 2014 12:21 pm

bugun vizemin durumunu ogrenmek icin zorda olsa konsolosluga ulastim.belgelerimin hala gonderilmedigini :( cok yogun olduklarini tek mudurun calistigini ve bugun ikincisinin izinden dondugunu hizli bir sekilde gondereceklerini soyledi.3 kasimda kursum baslayacak kara kara dusunmeye basladim :([/quote]

bir sey merak ettim hangi saat araliginda hangi numaradan ulasiyosun acaba konsolosluga. ben bir turlu dusuremedim numarayi.

Deadly Impact

vize hakkinda

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Kas 03, 2014 7:04 pm

Direk vizeler bolumunu arama . Sekretere baglan once ona soyleyince o bagliyor seni. Oteki turlu saatlerce caliyor acan olmuyor.

Mertphlvn

vize hakkinda

Mesaj gönderen Mertphlvn » Pzt Kas 03, 2014 9:47 pm

bir turlu ulasamadim dedigin gibi sekreteride aradim ses seda yok dosyalar almanyadaydi 1 hafta once acaba hala orada mi :(

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Kas 06, 2014 5:13 pm

merhaba arkadaslar ; bu yabancilar dairesinin bir merkezi varmidir.cunku konsolosluk sistemde ulasmis gozukuyor diyor fakat ebersberg ulasmadi diyor farkli bir yer mi var ust kademesi gibi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

vize hakkinda

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Kas 08, 2014 11:12 pm

merhaba arkadaslar ; bu yabancilar dairesinin bir merkezi varmidir.cunku konsolosluk sistemde ulasmis gozukuyor diyor fakat ebersberg ulasmadi diyor farkli bir yer mi var ust kademesi gibi ?[/quote]

Bundesverwaltungsamt var, asagidaki linkte kontak bilgileri var:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=89
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fatih8134

vize hakkinda

Mesaj gönderen fatih8134 » Prş Kas 13, 2014 12:00 pm

sabah ups kargodan telefonuma sms geldi pasaportunuz bugun teslim edilecektir diye heyecan yaptim konsolosluga ulasmaya calistim ama ulasamadim yani vize yi verdiler mi red mi gelecek bilmiyorum sabirsizlikla bekliyorum...

Kilitli