Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ogrenci vizesi icin basvuru yaparken Almanya\'da kalacak yer/adres gostermek zorunlu mu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

Ogrenci vizesi icin basvuru yaparken Almanya\'da kalacak yer/adres gostermek zorunlu mu

Mesaj gönderen technonur » Çrş Eyl 10, 2014 9:32 pm

1) zorunlu degil ama en azindan arkadasinin adresini verirsen iyi olur
2) evet onayli olmasi gerekiyor ama notere gerek yok apostil yaptirabilirsin cok daha ucuz
3) yinede goturmen gerekiyor
hep sen sormussun birde ben sorayim
okul kabulun varmi ?

jasmin8

Mesaj gönderen jasmin8 » Çrş Eyl 10, 2014 9:49 pm

cevap icin tesekkurler :)
evet yuksek lisans icin kabul edildim.
Fakat malesef randevum 30 eylulde okulum ise ekimin basinda aciliyor. O yuzden belgeleri ilk gidisimde eksiksiz olarak vermem lazim. cok gec gidecegim bu gidisle :(

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Eyl 10, 2014 10:16 pm

2-notere de apostile de gerek yok aslinda yeminli tercumanin onayi yeterli oluyor vize icin, ama apostil bedava zaten illa garanti olsun diyorsan :)

jasmin8

Mesaj gönderen jasmin8 » Çrş Eyl 10, 2014 10:59 pm

Tesekkurler pia.
Bir de konsolosluk her belgenin 2 fotokopisini istiyor ya, tercume edilmis ve apostil olmus diplomanin fotokopisi nasil olacak? Tercume edilmis belgenin fotokopisini cekip onu da mi apostil y
aptiracagim?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Eyl 10, 2014 11:22 pm

Tercume edilmis belgelerde apostile gerek yok sadece turkce olanlar.

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Eyl 11, 2014 10:55 am

ben apostil kismini kivirip fotokopisini cekmistim tercumesi yapilmis sayfanin.

gemcay

Mesaj gönderen gemcay » Sal Eyl 16, 2014 11:42 am

Merhaba Arkadaslar bende jasmin8 le ayni durumdayim. Istenen belgeler arasinda 1. Maddede basvuru kagidi ve 55. Maddede ki Ek evraklari hazirlayin Dior. Nedir bu 55. Maddedeki EK belgeler?
Ayrica tercume icin sayfa basi ucretler nelerdir?

helennpeanuts

Mesaj gönderen helennpeanuts » Sal Eyl 16, 2014 2:00 pm

Yanlis hatirlamiyorsam o ek belge basvuru formunun son sayfasi.
Lutfen ozel mesaj atmayin.

Bitte keine PNs.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Sal Eyl 16, 2014 6:26 pm

[quote]jasmin8 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar adres gosterip gosterilmeyecegi konusunda hala ikilemdeyim.
Hazirlanacak belgeler arasinda hic kalacak yer gosterilme zorunlulugundan bahsedilmiyor. Bu nedenle ben de orda bir hafta kadar arkadasimda kalip, kendime ev aramayi dusunmustum. Fakat suan tedirginim, gitmeden yerimizi kesin bir sekilde bulmamiz mi gerekiyor? belgelememiz mi gerekiyor?
Konsolosluga gittigimde hazirliksiz bi sekilde yakalanmak istemiyorum. Sizler nasil yaptiniz?[/quote]

normalde ikamet ediceginiz yeri soruyorlar yani kalacak yeriniz yurtsa ve butun hersey tamamsa onlara bir koz vermemis oluyorsunuz

jasmin8

Mesaj gönderen jasmin8 » Sal Eyl 16, 2014 6:32 pm

Cevap icin sagol technonur. Oraya gidince nasil olsa 1 hafta kadar tanidigimda ya da bir hostelde kalabilirim sonrada kendim gezerek gorerek bir ev bulurum diye hic bir yurda falan kayit olmadim. Haftayada randevum var. Hostel rezervasyonu gostersem? Bu saatten sonra yurt bulabilir miyim pek emin degilim :(
Anlayamiyorum da istedikleri belgeler listesinde hic bahsi gecmiyor kalacak yerin...