Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Iptal Ettirme

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Sal Ağu 12, 2014 11:03 am

Arkadaslar Merhabalar ,

Almanya\'da dil egitimi+yuksek lisans egitimi icin vize basvurumdan onay aldim ve vizem 04.07.2014 tarihinde basladi. Ancak malesef bazi ailevi ve ekonomik nedenlerden dolayi bu Almanya macerasini iptal etmek zorunda kaldim. Vizem evde duruyor ancak malesef Almanya\'ya gitmeyecegim.

Vize basvurusu sirasinda Deutsche Bank\'tan hesap acip 8090 Euro tutarinda bir mebla yatirdim. Simdi bu bankadaki hesabimi kapatmak istiyorum. Ancak banka bir vize red belgesi istiyor. Bu yuzden malesef su ana dek paranin geri donusu icin birsey yapamadim.Vize iptali icin konsoloslukla iletisim kuramiyorum malesef.
Oyle sacma sapan bir konsolosluk varki Ankara\'da adamlar telefonlara cevap vermiyorlar,arada dusuyor telefon onda da acmiyorlar . Email atiyorum cevap yok. Ankara\'ya gitsem zaten beni iceri dahi almazlar ,hapishaneden farki yok konsoloslugun. Faks cektim daha bir cevap yok. Bunlar neden boyle sacma sapan calisiyorlar. Bunlari sikayet edebilecegim biryer var midir ? Parami nasil geri alirim ?

Bana bu konuda yardimci olacak birileri var mi acaba ?

Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 12, 2014 12:02 pm

Oncelikle basligi degistirdigin icin tesekkurler.

Ilk olarak asagidaki formlari dolduracaksin:
https://www.deutsche-bank.de/pfb/data/d ... denten.pdf

Daha sonra konsoloslugun asagidaki sitesinden randevu aliyorsun:
http://service2.diplo.de/rktermin/exte ... nCode=anka

Verilen randevu tarihinde gidip konsolosluga yukarda verdigim formu muhurletiyorsun ve ek olarak bir belge daha verecekler bloke hesap iptali icin. Onlari Deutsche Bank a gonderiyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Sal Ağu 12, 2014 1:31 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Oncelikle basligi degistirdigin icin tesekkurler.

Ilk olarak asagidaki formlari dolduracaksin:
https://www.deutsche-bank.de/pfb/data/d ... denten.pdf

Daha sonra konsoloslugun asagidaki sitesinden randevu aliyorsun:
http://service2.diplo.de/rktermin/exte ... nCode=anka

Verilen randevu tarihinde gidip konsolosluga yukarda verdigim formu muhurletiyorsun ve ek olarak bir belge daha verecekler bloke hesap iptali icin. Onlari Deutsche Bank a gonderiyorsun.[/quote]

Cok tesekkur ederim Gurkan bey .
Acaba giderken pasaport,bu form,email ciktisi disinda goturmem gereken bir belge var midir ?

Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 12, 2014 1:54 pm

yok hayir gerekmiyor.
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Sal Ağu 26, 2014 7:37 pm

Tesekkur ederim. Peki birsey daha soracaktim , bu belgeyi nerde hesap actiysam oraya mi yollamam gerekiyor ?

Yoksa verdiginiz linkteki dokumanin icinde yazili olan yere mi ?

yok hayir gerekmiyor.[/quote]

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 27, 2014 1:24 am

zaten ikisinin de ayni adres olmasi gerekiyor(Deutsche Bank Leipzig subesi)
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Çrş Eki 01, 2014 5:06 pm

Gurkan bey ,

Dediginiz sekilde randevu alip Ankara\'ya gitim ancak hukuk bolumune randevu aliniyormus dediginiz sekilde , o yuzden G.Antep\'ten Ankara\'ya bosu bosuna gittim.

Neyse belgelerimi ve pasaportumu sonrasinda posta yoluyla yolladim ve bana bir vize iptal belgesi verildi, bu belge ile beraber hesap kapama formunu doldurup Almanya\'ya yolladim ve 17.09.2014 tarihinde ellerine ulasti.

Ancak hala bir donus olmadi , email araciligiyla belgelerim size ulasti ancak bir para transferi henuz olmadi diye yazdim ancak bana verilen cevap beni hayrete dusuruyor , bosu bosuna mi ugrasmis oldum o kadar Ankara\'ya git gel , belgeleri ver . Bunlar ek olarak ne istiyorlar ?

Mail :

Sehr geehrte Dame, sehr geehrter Herr,

damit wir die Aufloesung Ihres Kontos vornehmen koennen, benoetigen wir von Ihnen noch folgende Unterlage(n) im ORIGINAL:

Eine Sperrfreigabe der fur die Erteilung des Aufenthaltstitels zustaendigen deutschen Auslaenderbehorde.

oder

Eine "Konsularische Bescheinigung uber den Ablehnungsbescheid zum Visumsantrag" von der zustaendigen Deutschen Botschaft oder dem Konsulat.

Visaablehnungen, Remonstrationsbescheide, Abmelde- oder Grenzuebertrittsbescheinigungen sind grundsaetzlich nicht ausreichend.

Bitte senden Sie die Unterlage(n) ausschliesslich im Original mit der Post oder per Kurier an unsere Adresse.

****** English version ******

Dear Sirs,

for closing your account and transfer the funds, we need the following document in ORIGINAL:

A document from the local german immigration office responsible for issuing of the residence permit, which contents the deblocking of your account.

or

A „consular certificate of rejection letter for visa application“ issued by the German embassy or consulate stating that your visa application has been denied.

Be advised that a visa refusal, remonstrance notice, deregistration or border crossing certificate is not acceptable for us to close your account.

Please send the document(s) only in original by postal or courier service to our address.

Mit freundlichem Gruss / Kind regards

Deutsche Bank
Privat- und Geschaeftskunden AG
Auslaendische Studenten
Frankfurter Strasse 1
04024 Leipzig
Germany

zaten ikisinin de ayni adres olmasi gerekiyor(Deutsche Bank Leipzig subesi)[/quote]

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Pzt Eki 06, 2014 8:25 pm

Gurkan bey ,

bir cevap verebilirseniz cok sevinirim.

Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 07, 2014 12:54 am

size yollamis oldugum formu gondermismiydiniz?(konsolosluga onaylattiktan sonra)
www.deutschstudent.com

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Sal Eki 07, 2014 11:07 am

bana vize iptal belgesi verildi.
Onunla beraber vermis oldugunuz formun ciktisini alip doldurduktan sonra yolladim.
Deutsche Bank\'i aradim o form uzerine herahngibir muhur vs. ye gerek olmadigi soylendi .
Onay falan yoktu o form uzerinde acikcasi ? Sorun bundan dolayi midir ?

Ayrica bayram sonrasi fahri konsolosluktan bir yazi cikartip , onaylatacagim iste bu kisinin vizesi iptal edildigi icin , parasinin belirtilen hesaba gonderilmesi rica edilir vs.

Bunun bir almancasini yazmaniz mumkun mudur ?

Saygilarimla

size yollamis oldugum formu gondermismiydiniz?(konsolosluga onaylattiktan sonra)[/quote]

Mrkilic27

Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen Mrkilic27 » Sal Eki 14, 2014 6:09 pm

Bir dilekce yazdim Konsolos adina , iste vizem iptal edildi param geri yollansin falan diye , sonra onaylatip yolladim . Bu sefer umarim dogrudur .

[quote]Mrkilic27 tarafindan yazilan metin:

bana vize iptal belgesi verildi.
Onunla beraber vermis oldugunuz formun ciktisini alip doldurduktan sonra yolladim.
Deutsche Bank\'i aradim o form uzerine herahngibir muhur vs. ye gerek olmadigi soylendi .
Onay falan yoktu o form uzerinde acikcasi ? Sorun bundan dolayi midir ?

Ayrica bayram sonrasi fahri konsolosluktan bir yazi cikartip , onaylatacagim iste bu kisinin vizesi iptal edildigi icin , parasinin belirtilen hesaba gonderilmesi rica edilir vs.

Bunun bir almancasini yazmaniz mumkun mudur ?

Saygilarimla

size yollamis oldugum formu gondermismiydiniz?(konsolosluga onaylattiktan sonra)[/quote][/quote]

luistreet

Re: Vize Iptal Ettirme

Mesaj gönderen luistreet » Cum Ara 28, 2018 1:23 am

Merhaba,
İki dönem erasmus'a gidecektim. ekonomik sebeplerden dolayı tek döneme düşürmek zorunda kaldım. Vize almıştım. Hatta şu an hala aktif ancak tarihlerde değişiklik oldu. vizem yeşil pasaportumda ayrıca bordo pasaport da çıkarttım ve yeniden vize başvurusunda bulundum. Aktif olan vizemi vize randevusunda iptal edip diğer pasaportumla vize başvurumu kabul ederler mi? İptal ettirmek için yanımda iptal dilekçesi bulundurmak zorunda mıyım? Eğer zorundaysam nasıl bir dilekçe hazırlamam gerekiyor? Yardımınıza ihtiyacım var çok büyük stres altındayım.

Fehmi düşkün

Mesaj gönderen Fehmi düşkün » Sal Haz 25, 2019 3:40 am

slm Birşey tanişacaktim

Fehmi düşkün

Mesaj gönderen Fehmi düşkün » Sal Haz 25, 2019 3:49 am

Merhaba! Birşey tanişacaktim ben Almanya’ya fuara gidiyorum calişmak için işçi götürüyoruz onlara vize aliyorum benim şirketten 5 Yil vize verilen oluyor onlarin vizelerini iptal ettirme imkanim varmi Bilgi alacaktim teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 26, 2019 10:42 am

Fehmi düşkün yazdı: Sal Haz 25, 2019 3:49 am Merhaba! Birşey tanişacaktim ben Almanya’ya fuara gidiyorum calişmak için işçi götürüyoruz onlara vize aliyorum benim şirketten 5 Yil vize verilen oluyor onlarin vizelerini iptal ettirme imkanim varmi Bilgi alacaktim teşekkürler
Hayir olmuyor.
www.deutschstudent.com

ezgi33

Mesaj gönderen ezgi33 » Çrş Nis 01, 2020 10:55 am

Merhaba, ben şuan almanyadayım vizem de 19 mayıs da bitiyor. Vizemi uzatmayacağım ve fintibaya yatırdığım paramı almam gerekiyor. Fintiba sperrfreigabe yi ausländerbehörde den alacağımı söyledi. Ancak bunun için de ausländerbehörde den vize uzatma gibi bir randevu mu almam gerekiyor. Fintibanın benden istediği belge sadece bu, ausländerbehörde başka bir belge ister mi? Coronavirus belasından buralar da hep kapalı. Tecrübesi olan var mj?

cyclops1

Mesaj gönderen cyclops1 » Çrş Nis 01, 2020 2:55 pm

Kendini durumunu anlatan bir mail at kesin geri dönüş yaparlar ama bu durumda iptal ettirsen bile sınırlar ne zaman geri açılcak belli değil

mrlaurentiu

Mesaj gönderen mrlaurentiu » Prş Nis 30, 2020 8:23 pm

Arkadaşlar merhaba, nisan başında başlayacak erasmusuma gidemedim ancak fintibaya yatırdığım parayı da alamadım, burada tartışıldığı gibi, vize iptal kağıdı gerekmekte ancak konsolosluktan sağlıklı bir cevap alamadım, ups kargoyla göndermem gerektiği söylendi ancak ups’e de ulaşamıyorum.

benzer bir durum yaşayan var mı? İstanbul Alman Konsolosluğu şu an nasıl işlemekte acaba?