Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Alman Dili ve Edebiyati

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lwntygt

Alman Dili ve Edebiyati

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Tem 25, 2014 8:33 am

Merhabalar bu yil Alman Dili ve Edebiyati bolumune yerlestim basvuru yaptigim okul 6-8 hafta arasi belli olur sonucunuz diye mail atmis bunu beklemek istemiyorum acikcasi nerden baksaniza Vizeyle beraber uc ay demek
Alman Dili ve Edebiyati bolumune yerlestigim icin dil kursu vizesi olabilir diye dusunuyorum sizce alma ihtimalim nedir dil kursu vizesini bolum almanca oldugu icin bi avantaji varmidir

GK

Alman Dili ve Edebiyati

Mesaj gönderen GK » Cum Tem 25, 2014 12:03 pm

dil kursu vizesinde buyuk ihtimal zaten alman dili ve edebiyati kazandin burda ogrenebilirsin diye red verirler ki dil kursu vizesini almanyaya gelip ogrenci vizesine cevirme sansin yok gibi birsey.
bu iste sabir en onemli olay bende ilk basta okul kabulu almadan basvurmustum bolumum farkliydi fakat cogu kisi gibi bende red almistim fakat okul kabulun olunca sansin daha cok artiyor beklemeni tavsiye ederim.

lwntygt

Alman Dili ve Edebiyati

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Tem 25, 2014 1:04 pm

Anlamiyorum alman Dili ve edebiyati ogrencisine dil kursu icin vize vermeyeceklerde kime verecekler bunlar daha once almanyaya egitim amacli staja gitmistim bir cok belgem mevcut bu katki yapar mi peki

murat181818

Alman Dili ve Edebiyati

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Tem 25, 2014 1:16 pm

Vize alabilme sansin yuzde 50. Dil kursu ile gelirsen burada universiteye gidemesen ( Yani vizeni donusturemesin )
So geht nicht !

lwntygt

Alman Dili ve Edebiyati

Mesaj gönderen lwntygt » Cum Tem 25, 2014 1:41 pm

Yinede sansimi denicem zaten bir yil hazirlik sinifi var gecerli sebebimin oldugunu dusunuyorum Almanca ogrenmek icin birde ben forumda okudugum kadariyla yabancilar Subesi isterse donusturebiliyormus ogrenci vizesine onlarin insafina kalmis bir durum diyorlardi hatta gecen konusu gecti forumda