Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ZAV BELGESI

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
asuasu

ZAV BELGESI

Mesaj gönderen asuasu » Cum Haz 13, 2014 12:45 am

Ben 08.05.2014 tarihinde staj yapmak icin basvurdugum vizeden red aldim neden olarak da ZAV belgesinin eksikligi yaziyordu.Ancak bana ZAV a gerek yok diye iDATA soylemisti,ucak biletim yandi,cunku her durumda Degisim programiyla staja gitmiyorsaniz bu ZAV belgesinin cikarilmasi zorunluymus.Bu belge bugunlerde cikacak ancak ben konsolosluga defalarca mail attim dilekce yazdim Ingilizce fax cektim bir defa bile geri donus yapilmadi,bundan sonra nasil bir yol izlemeliyim sirketim ZAV belgesini fax cekecek hemen,ancak hala konsolosluktan bir cevap gelmedigi icin cok endiseliyim.Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler

thecarvin

ZAV BELGESI

Mesaj gönderen thecarvin » Cum Haz 13, 2014 11:08 am

aynen ole bende 1 aylik gitmistim. ozamanlar idata yoktu bana konsolosluktan eger zav getirirsen almanya ile temasa gecmeden direk vizeni veririz. Yoksa oraya gonderirz belgeleri onlarda zav belgesinin alindigi yerden arastirirlar falan filan buda 1 2 ay surer demisti. Bende firmadan zavi istedim sabah verdim konsolosluga oglen mail geldi pasaport kargoda diye. Yalniz zav\'in orjinalini istemisti benden ozellikle, haberin olsun

mustafakhan3484

Re: ZAV BELGESI

Mesaj gönderen mustafakhan3484 » Sal Kas 27, 2018 3:33 pm

#ACİL!!#ZAVBeglsiAlmanyaVizeBaşvurusu

Merhaba arkadaşlar Ün mezunyum, maaşlı staj yeri ayarladım. Bugün randevum vardı her şey tamamdır sadece ZAV belgsi hariç. Bunu daha önce alan varsa bilginize ihtiyacım var.

Bu belgeyi Firma mı doduruyor aday adına? Nasıl bir belge örneği ollan varmı çok acil !!!

groovy95

Mesaj gönderen groovy95 » Pzt Eki 21, 2019 10:53 pm

Merhaba,
Ben de üniversite mezunuyum ve maaşlı staj yeri ayarladım. Siz ZAV belgesini nasıl aldınız ve kaç ay süreyle staj yaptınız?

groovy95

Mesaj gönderen groovy95 » Pzt Eki 21, 2019 11:39 pm

mustafakhan3484 yazdı: Sal Kas 27, 2018 3:33 pm #ACİL!!#ZAVBeglsiAlmanyaVizeBaşvurusu

Merhaba arkadaşlar Ün mezunyum, maaşlı staj yeri ayarladım. Bugün randevum vardı her şey tamamdır sadece ZAV belgsi hariç. Bunu daha önce alan varsa bilginize ihtiyacım var.

Bu belgeyi Firma mı doduruyor aday adına? Nasıl bir belge örneği ollan varmı çok acil !!!
Merhaba,
Ben de üniversite mezunuyum, ZAV belgesini nasıl aldınız ve ne kadar süreyle staj yaptınız?

valonia

Mesaj gönderen valonia » Cmt Oca 09, 2021 8:46 pm

ZAV belgesi alabilen arkadaşlar geribildirim yapabilir mi? Ben de mezunum ve Erasmusla hibeli 6 ay gönüllü staj yapacağım. Ve bununla beraber staj yapacağım kurumla aramda en az asgari maaş alacağımı gösteren bir staj sözleşmem var. Erasmusla hibeli olmama rağmen mezun olduğum için bu sözleşme olmazsa ulusal vizeye başvurmayacağımı söylediler. Ve şimdide benden ZAV yoksa başvuru yok diyorlar. ZAV belgesinden sorumlu almanya federal iş ajansı web sitesinde Erasmuslu kişilerin buna ihtiyacı yok demiş. Ama belki mezuniyet durumu belki de staj sözleşmesinin varlığı bu belgeyi gerekli kılıyordur, bilmiyorum. İkinci kez vizeden döndüm. ZAV'ı halletmeye çalışıyorum. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.