Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Seyahat saglik sigortasi !

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Çrş Haz 11, 2014 7:48 am

Vize gorusmesi icin istenen 30.000 teminatli saglik sigortasini yaptirma zorunlulugu var.Evet ama,master egitimine baslarken zaten Almanya\'da sigorta yaptirmak zorundayiz.Simdi benim bu ayin(Haziran) 18\'inde vize gorusmem var.Okul Ekim\'de basliyor ama ben Eylul basinda Almanya\'ya girmeyi planliyorum.Saglik sigortasini Eylul\'den Ekim\'e kadar 1 AYLIK yaptirsam vizede sorun olur mu ?

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Prş Haz 12, 2014 2:10 am

Arkadaslar,bu konuda bilgisi olan yok mu ? 1-2 gun icinde yatirmam gerekiyor bu sigortayi..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Haz 12, 2014 2:40 am

normalde 3 aylik olmasi gerek diye hatirliyorum. ki zaten benim zamanimda 50 60 lira tutuyordu saglik sigortasi , hani riske girmeye degecek bir rakam degil.

Stewie

Mesaj gönderen Stewie » Prş Haz 12, 2014 4:59 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

normalde 3 aylik olmasi gerek diye hatirliyorum. ki zaten benim zamanimda 50 60 lira tutuyordu saglik sigortasi , hani riske girmeye degecek bir rakam degil.[/quote]

anladim..peki sigorta baslangic tarihini,vize gorusme tarihi icin mi yazirayim yoksa almanyaya giris gununden itibaren mi ?

Haco de Lucia

Mesaj gönderen Haco de Lucia » Cmt Haz 14, 2014 4:45 am

Almanya\'ya giris tarihini baz al.. vize gorusme tarihiyle bi alakasi yok.. amac yolculugun suresince ve Almanya\'da yeni bir sigorta yaptirana kadar sigortali olmandir.. eylulde gidiceksen eylul basinda baslatabilirsin mesela. ben subatta 27 Euro\'ya karsilik 81 Lira\'ya Axa Oyak\'tan yaptirmistim.
Como el Agua..!