Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Universite Okumak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
beratx67

Mesaj gönderen beratx67 » Pzt Şub 17, 2014 8:51 pm

Merhaba Arkadaslar Ben Bir Anadolu Lisesinde Lise 1\'e Gidiyorum Derslerim Guzel Almanya\'da Otomotiv Muhendisligi Okumak Istiyorum Almancam\'da Iyi Almanca Ortalamam 100 Sizce Almanya\'da Okumalimiyim Yoksa Turkiyede Kalip Buradami Universite Okumaliyim? Yardimci Olursaniz Sevinirim Simdiden Tesekkur Ederim... :ap

pia

Mesaj gönderen pia » Sal Şub 18, 2014 2:56 pm

Daha onunde 3 sene var bu karari son senende verirsin ama bilmen gereken bir sey var diye dusunuyorum.Almanya\'daki universiteler not ortalamasina ve ya universite sinav puanina bakiyor yani 3 sene sonra keske daha iyi bir not ortalamasina sahip olsaydim dememek icin simdiden vaktin varken notlarini yuksek tut derim :)

beratx67

Mesaj gönderen beratx67 » Sal Şub 18, 2014 4:31 pm

Cok Tesekkurler Yorumun Icin ;)

1

Mesaj gönderen 1 » Sal Şub 18, 2014 9:09 pm

Turkiye\'de belli basli universiteleri ve programlari kazanmadiktan sonra okumak zaman kaybi (bence).

beratx67

Mesaj gönderen beratx67 » Sal Şub 18, 2014 9:31 pm

[quote]1 tarafindan yazilan metin:

Turkiye\'de belli basli universiteleri ve programlari kazanmadiktan sonra okumak zaman kaybi (bence).[/quote] Almanyada okumakmi zaman kaybi ?

1

Mesaj gönderen 1 » Çrş Şub 19, 2014 1:20 am

Hayir, Turkiye\'de.

johannical

Mesaj gönderen johannical » Çrş Şub 19, 2014 7:40 pm

Almanca, fizik ve matematik bilgini olabildigince ilerlet.Bunlara ek olarak oss de mutlaka otomotiv veya makina muhendisligi bolumu olarak herhangi bir universiteyi (ozel veya devlet farketmiyor) kazanman gerekiyor.Ha cidden elit bir alman universitesi istiyorum ben dersen, oss puanlarinda onem arz ediyor.

basarilar.

beratx67

Mesaj gönderen beratx67 » Çrş Şub 19, 2014 8:20 pm

[quote]johannical tarafindan yazilan metin:

Almanca, fizik ve matematik bilgini olabildigince ilerlet.Bunlara ek olarak oss de mutlaka otomotiv veya makina muhendisligi bolumu olarak herhangi bir universiteyi (ozel veya devlet farketmiyor) kazanman gerekiyor.Ha cidden elit bir alman universitesi istiyorum ben dersen, oss puanlarinda onem arz ediyor.

basarilar.[/quote] Tesekkurler :)