Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvurusundan Sonra

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
stylusdotnet

Vize Basvurusundan Sonra

Mesaj gönderen stylusdotnet » Pzr May 10, 2009 1:46 pm

Arkadaslar bende vize basvurumu yaptim (Vize Ani Defterinden okuyabilirsiniz) ve bekliyorum.

Sormak istedigim, simdi neler yapmaliyim. Elimde vize gisesinden 60 Euro alindigina dair uzerinde bir seri numara ve barkod olan bir A4 kagit ve UPS gisesinden aldigim uzerinde takip no olan bir kagit var.

Cesitli sitelerden okudugum kadari ile islemler tamamlanip pasaport geri gonderildiginde, surec UPS takip numarasi ile goruntulenebiliyor. Yaklasik basvurundan 15 - 20 gun sonra UPS sitesinde takip no ile sorgulama yapilabiliyor.

Ayrica bazilarinin dedigi gibi basvurudan 6 - 7 gun sonra gideceginiz sehirdeki Yabancilar Dairesi aranarak oradan da kismen de olsa bilgi alinabiliyor.

Zor da olsa konsoloslugunda telefon veya mail ile bilgi verdigini biliyoruz.

Beklemekten sikilmamak icin basvurunun gidishatini kimseyi rahatsiz etmeden internetten ogrenebilecegimiz bir yer var mi?

Tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Vize Basvurusundan Sonra

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 10, 2009 2:13 pm

Istanbul\'da internet uzerinden takip yok..Telefonlada her zaman ki laflari soylerler ;
-Efenim biz belgelerinizi .... ... ... tarihinden itibaren gonderdik bla bla bla...

Benim tavsiyem minimum 3-4 haftanin bitmesini bekle,biraz sabir baska seyler dusun =)

KurusSs

Vize Basvurusundan Sonra

Mesaj gönderen KurusSs » Pzr May 10, 2009 7:31 pm

23 gun oldu ya ses soluk yok ariyom ya mesgul caliyo yada acmiyolar :(

stylusdotnet

Vize Basvurusundan Sonra

Mesaj gönderen stylusdotnet » Çrş May 20, 2009 5:57 pm

UPS sitesinden takip amaciyla asagida buldugum linki vermek isterim. Bunun ozelligi UPS gisesinde kayit yaptirilan isim ve adreside gorebildigimiz. Ben sahsen acaba dogru mu giriyorum takip numarasini diye hep suphe ile bakiyordum. Burada gonderilmis bir paket olunca asagida bilgilerini gostericektir.

http://www.ups.com.tr/sorgusonucEC.asp? ... 33Bxxxxxxx[/b]

Kalin kisma lutfen UPS gisesinden verilen numarayi yazin ve giris yapin.