Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Kursu+Konaklama hakkinda bir soru....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Turkisch38

Mesaj gönderen Turkisch38 » Cmt May 09, 2009 11:49 am

Selam arkadaslar,
Ben Almanya merkezli Promeths isimli bir firmayla gorustum.Bunlarin Almanya\'da birkac sehirde anlasmali oldugu dil kurslari var.Hatta bazi kurslarla anlasmislar.Dil kursu+konaklama paketleri var.Ben reklam icin bunlari anlatmiyorum.Sunu soracagim.
Pforzheim\'da 12 aylik Dil kursu+konaklama paketi 5000 EURO oldugunu gordum.Acaba Alman elciligine Vizeye basvururken bu sekilde bir programa kayit yaptirsak(dil kursu+konaklama) o zaman gene 8000 EURO\'ya yakin bloke hesap isterlermi?
Firmanin yetkilisi zaten dil+konaklama parasini yatirinca o kadar bir bloke hesap istemezler dedi.
Sizce gercekten de 1 yillik dil kursu ve konaklama parasini pesin verince bloke hesaba gerek kalmazmi?
Ayrica bu firmayi taniyan,duyan hakkinda olumlu seyler soyleyecek arkadaslar varmi?Yani bu Firmaya guvenip kursa yazilalimmi?
Kusura bakmayin amacim firmanin reklami degil.Daha once bununla ilgili tecrubesi olan ve taniyanlardan bilgi almaktir.
Saygilarimla... BARIS S.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt May 09, 2009 4:35 pm

Firmanin adini daha once duymadim,bilgim yok.
Ders saatleri nedir gunluk ? Haftalik 20 saatin altindaysa eger kotu..

Konaklama icin eger uni yurtlariysa ortalama 170-200 Euro oduyorsun aylik buda en fazla yilda 2400 Euro yapar..
Gene ortalama bir dil kursu ucreti 400 Euro buda sifirdan Almanca\'ya baslayan icin DSH\'ya kadar 5 kur demek ve 2000 Euro tutar
Toplamda gene 5000\'ine yakin bir sonuc oluyor..!
Ancak bunlar ortalama rakamlar...

Bloke hesabi benim gorusum gene yapmak zorundasin,bizlerde dil kursu parasinin bir kismini pesin odedik ama genede bloke hesap istiyorlar..
Ya da gorevliyle konusman lazim konaklama+dil kursum bu ve 1 yillik pesin odedim bununla birlikte bloke hesap miktarinda bir degisim olabilir mi diye..

KurusSs

Mesaj gönderen KurusSs » Cmt May 09, 2009 7:39 pm

ya bence bu kadar parayi nakit vermenin bi anlami yok orda yurttan ve dil kursundan memnun kalmama ihtimalin var
bloke hesap ve ya garantor isterler
ki bloke hesap sabittir sanmam oyle birsey olacagini