Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Red Mektubu geldi. Tavsiye!!!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Sal Eki 22, 2013 8:29 pm

Mrb arkadaslar forumu baya inceledim standart red mektuplarindan biri galiba... Itiraz edicem itiraz mektubu hakkinda tavsiye yada farkli bi onerisi olan varmi?

Red Mektubu

Ihr Antrag vom 21.08.2013 auf Erteilung eines Visums
Sehr geehrter Herr Dis,
Die Erteilung des von Ihnen beantragten Visums bedarf der Zustimmung der fur Ihren
vorgesehenen Aufenthaltsort zustandigen Auslariderbehorde gemass § 31
Aufenthaltsverordnung . Uber Ihren Antrag war gemass § 16 AufenthG im Ermessenswege zu entscheiden. Nach Uberzeugung der Auslanderbehorde als auch des Generalkonsulats bestehen hinsichtlich Ihres beabsichtigen Aufenthaltszwecks erhebliche Zweifel.
Der Antrag war daher abzulehnen.
Dieser Text ist maschinell erstellt worden und ist auch ohne Unterschrift gem. § 37 Abs. 4
VwVfG gultig.

Simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eki 22, 2013 8:53 pm

basvurdugun oturum amacinla ilgili hem yabancilar subesinin hem de konsoloslugun supheleri varmis, bu yuzden de reddedilmis.

standart bi ret yazisi

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Çrş Eki 23, 2013 12:00 am

Evet, Turkcesine baktim. Simdi itiraz mektubu yazmayi dusunuyorum. Benim tereddutum iki tarafinda inanmamasi cok mu kotu? Bide itiraz mektubu olarak bana red edilme sebeplerinin daha aciklayici bi sekilde soylenmesini istiycem kisaca bunun disinda bise yazmam gerekir mi?

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Prş Eki 24, 2013 5:58 am

Arkadaslar bugun itiraz mektubunu yolladim. Bana red sebeplerini daha ayrintili bi sekilde bildirmelerini istedim. Aklimdaki sey ben yeni basvuru yapmak icin randevu aliyim zaten randevuyu en az bir ay sonraua veriyorlar. O arada bana cvp yazarlar bende ona gore belgelerime gerekirse ekleme yaparim.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Eki 24, 2013 10:10 am

Bazen cevabi cok gec yolluyorlar belli olmuyor bana 50 gun sonra yollamislardi (tabi o benim sansizligim) ama ortalama 1 ayda cevap yaziyorlar

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Prş Eki 24, 2013 7:17 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

Bazen cevabi cok gec yolluyorlar belli olmuyor bana 50 gun sonra yollamislardi (tabi o benim sansizligim) ama ortalama 1 ayda cevap yaziyorlar[/quote]

Sana verdikleri cevaptan sonra sen yeniden basvurumu yaptin yoksa itirazindan sonra senden bi kac belge mi istediler? Ben itirazda sadece detayli aciklama istedim. O yuzden yeniden basvuru yapiyim diyorum zaten randevuyu gec veriyorlar bende o arada cevabi alirsam yeni basvuruda ona gore hazirlanirim diyorum..

Dogantutal

Mesaj gönderen Dogantutal » Prş Eki 24, 2013 10:16 pm

Acaba nasil mektup yollicaz bilgisi olan soleye bilirmi ?

Resko

Mesaj gönderen Resko » Prş Eki 24, 2013 10:43 pm

[quote]Dogantutal tarafindan yazilan metin:

Acaba nasil mektup yollicaz bilgisi olan soleye bilirmi ?[/quote]http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89

aiaks

Mesaj gönderen aiaks » Cum Eki 25, 2013 12:13 am

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

[quote]Dogantutal tarafindan yazilan metin:

Acaba nasil mektup yollicaz bilgisi olan soleye bilirmi ?[/quote]http://deutschstudent.de/news.php?readmore=89[/quote]

Yukaridaki mektubu inceledim cok sert bi uslupla yazilmis mektub ben tercih etmedim sahsen. Zaten adamlar bize gicik bide hesap sorar gibi bi mektubun amaci yok. Vize vermemek icin ellerinden geleni yapiyorlar herkesede ayni hikayeden reddi veriyorlar. Neymis okulu bitireceginize inanmiyoruz. Zaten okulda kalirsak iki dakika tutmadan hemen kapi disari ediyorlar.