Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya ogrenci vizesi....

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tomarzali8888

Mesaj gönderen tomarzali8888 » Prş Eki 17, 2013 4:00 pm

Arkadaslar,
Ben 40 yasinda devlet dairesinde sozlesmeli 4yillk Tarih bolumu mezunu isciyim.
Almanya\'da dil ve master yapmak istiyorum.Paderborn veya Erlangendeki Universiteden sartli kabul alsam vize alabilirmiyiz?
Dil kursu ve bloke hesap,yasam masraflari icin para ayarladim.Vize isi zor biliyorum.Ama sizce Ocak 15\'e kadar basvuru yapayimmi?
Yoksa sadece yasimdan dolayi ret alirmiyim?
Siz bu konuda bana fikir verirseniz sevinirim.Avustralya da dil ve master seklinde 3 yillik paket programda vize cikma ihtimali yuksek.Ustelik okuldan sonra 2 yil cailsma izni ve gocmenlik sansi var.Isyerinden izin belgesi istemiyorlar ve bankada parayi 1 gun tutmak yeterli oluyor.guzelde ulke.ama ben almanya hayraniyim ve akrabalarimda var.
Bu yuzden almanya da okumak ve birseyler yapmak istiyorum ama ogrenci vizesinin zor ciktginda biliyorum.Hicbiri olmazsa Amerikaya 3 aylik dil vizesi ile gidip sonrasinda orada vizeyi uzatip master yapmayi dusunuyorum.Amerikada 5 yila kadar egitim icin kalinabiliyor.
Sizce Almanya ogrenci vizesi bana cikabilir mi?
Tesekkurler ve Iyi Bayramlar...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Eki 17, 2013 11:10 pm

forumda 30lu yaslarda bi uyemiz yas acisindan sorun yasamisti ama ret almismiydi hatirlamiyorum. 40 yasinda almanyada egitime gitmek biraz sorun yaratir. benim sinifta 40li yaslarda bi tane alman abimiz var mesela almanlarin pek yabanci olmadigi bi durum ama bu turkiyeden gelen olunca yabancilar subesinin nasi tepki verecegini kestirmek zor.

3 aya kadar dil kursuna schengen vizesi verirler ve bununla almanyada oturum alinmaz yani uzatilmaz. 3 aydan fazla sadece dil egitimi diye olsa, sonradan okul isin icine girerse turkiyeye git tekrar basvuru yap derler buyuk ihtimal.

belli olmaz tabi bu denk gelinen memura gore vize sonucu degisiklik gosterebiliyo. o yuzden denemekten zarar cikmaz.