Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursu ile ilgili

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Turkisch38

dil kursu ile ilgili

Mesaj gönderen Turkisch38 » Prş Nis 23, 2009 10:14 am

lmanya\'da ben ve esim en az 3 aylik dil kursuna yazilip orada uzun sureli dil ogrenmek istiyoruz.Dil vizesi icinde bloke hesap isteniyormu?
biz sadece dil ogrenecez.Mater yapmayacaz.
Orada adres,dil okulu kayit belgesi,Universite diplomasi ve gerekirse ordaki bir universiteden kabul belgesi alsak yeterli olurmu?
Ben Turkiye\'de devlet dairesinde calisiyorum ve daha once 2003 yilinda Almanya da dil+master icin bulundum,1 yil kadar kaldim.Bunlar benim icin olumlumudur?
Sizce vize alma ihtimalimiz nedir ve sadece dil kursu icin bloke hesap sartmidir?orda 3 aydan sonra en fazla ne kadar sure dil kursuna gidebiliriz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

dil kursu ile ilgili

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 23, 2009 2:37 pm

dil kursu vizesi icin de bloke hesap isteniyor..

aslinda universite kabulu kesin sart degil ama sizin durumunuz acisindan bir universiteden kabul almak vize icin daha avantajli olur.. dil kursu suresi en fazla 2 yil suruyor..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

dil kursu ile ilgili

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 23, 2009 9:12 pm

Dil kursu veya uni fark etmiyor ,her ikisi icinde "Garantor" yada "Bloke Hesap" olmak zorunda..
Ikinizinde gitmek istemesi suphe uyandirabilir ancak birbirne yakin ayri sehirlerde ki dil kurslarina yazilabilirsin ve ayri zamanlarda vize gorusmesine girebilirsiniz..Daha sonra ayni sehirde ki dil kursuna kayit yaptirirsiniz...
Vize verirler mi vermezler mi buna cevap vermek cok zor..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari