Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

berlin mahkemesine actik davayi.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 6:17 pm

arkadaslar kusura bakmayin lutfen daha onceden yazamadim,ben 3. vize basvurusuna da girdim bildiginiz gibi,martta girdim ve izmir konsoloslugunda basima gelmeyen kalmadi,2. vize basvurusunda evraklarin tamam denilmesine ragmen,basvurunuzu hemen kabul ediyorum denmesine ragmen,3.vize basvurusunda degisen bir sey yok,yine ayni evraklarla basvurmussunuz dedi gorevli,daha once bu gorevli denk gelmemisti bana,adama yabancilar polisinin kabul kagidini ve tum evraklari gosterdim,adama almanca ogrenme sebebimi kariyer sitelerinde bir kac ilan gostererek destekledim,ama adam biz izin vermiyoruz dedi,iste o an ben kendimi kaybettim ve dedim ki beyefendi ben kacmak istesem her yerden kacarim,bu 3.vize basvurum ve her seyim tam olmasina ragmen bu kadar zaman ugrastiriyorsunuz beni dedim ve ben ne multeciyim,ne de ithal damatim dedim :) adam sade dinledi,ve ben hakkimla gitmek istiyorum dedim,ben koyde ikamet ediyorum ve ana dil seviyesinde ,pratik yaparak almancayi ogrenmek istiyorum dedim,goethe var dedi ve herkes senin gibi yurtdisina gitmeye kalksaydi dedi oooo dedi.Benim en tabi hakkim dedim dil egitimi almak,ingiltereye gitmek istesem izin verirler,maltaya da oyle,siz neden izin vermiyorsunuz dedim ,daha once de gittim almanya ve isvicreye dedim,bir gun once de geri dondum dedim,yasalarinizi cignemedim,yanlis bir sey yapmadim dedim,bu haksizlik dedim.biz izin vermiyoruz dedi,konsolosluktaki evraklari duzenleyen bayan da bana hak verdi,malesef dedi mehmet ,baskalarinin yuzunden olan senin gibi genclere oluyor dedi.dedim ki beyefendi dedim hakkimi hukuki yollardan arayacagim ve bu vizeyi alicam ve gitmicem dedim,kolay gelsin dedi ama cok kotu davrandi,anlatamam size,etrafima baktim ve herkes beni izliyordu ve evraklarimi duzenleyen bayana kolay gelsin dedim ve ciktim,aylardir vize icin ugrastim ve sonuc olumsuz geldi,ama dedim kendi kendime ben kacmak icin gitmek isteseydim bu sonuc bana koymazdi,beni uzmezdi,ama ki ben oraya dil kursu icin gitmek istemistim,baska bir ulkede,oranin dilini,aksani ve kulturuyle ogrenmek gibisi yoktur.
---------------------------------------------------------------------------------------
Konsolosluktan ciktim ve ab mevzuati uzerine cok unlu bir avukatin yanina gittim,almanyada da is yerleri ve avukatlari olan bir firma,gercekten profesyonel,risk yonetimi ve istisaresi yaptilar,ayrica benimle de bu istisare yapildi ve enine boyuna benim durumum incelendi ve ucret hususunu arka plana attilar,daha onceden de vize konularinda davalar kazanmis bir isim bu isim,insallah haftaya resmi olarak berlin mahkemesinde davam aciliyor,idari bir dava ve buyuk bir ihtimalle kazanacagimizi dusunuyorlar.baya uzun surer sanirim ama sonucunu merakla bekliyorum.
----------------------------------------------------------------------------------------
su var bir de,benim sozlum hollandada,gitmek isteseydim hemen evlenelim derdim ve giderdik,soz konusu sade ben degilim arkadaslar,1980 lerde almanya dis isleri bakaninin tum ab ulkelerini iknasiyla,ulkemiz insanina tum ab ulkeleri vize sarti koydu,konsolosluktan red alan hakkin arasaydi simdiye kadar vize sorunu da kalmazdi,her seyi kendimiz ediyoruz aslinda,dava acmak onemli ve parayi oncelikli tutmayan avukatlar da var bu ulkede,ben cok arastirdim,bir hafta kadar surekli bu ise ayirdim zamanimi,alman yabancilar yasasina gore bizim elimizi kolumuzu sallaya sallaya ucaga binim tum avrupa ulkelerine gitme hakkimiz var,3 aya kadar tabi ki,gezme amacli ogrenim amacli gidilebiliyor yani,ama almanya kendi yabancilar yasasina binaen verilen bu karari malesef uygulamaya gecirmemekte israrli ve guz doneminde yapilacak genel secimlere kadar aihme resmi yazi gondererek bu verilen vize kararini ancak secimlerden sonra bir karara baglayacaklarini soylediler.kisacasi bir kisinin dava acmasi ayri,herkesin hakkini aramasi ayridir,artik konsolosluklar kis erkek ayrimi yapmiyorlar ve dil kursu dahil universite kabulu olanlara bile red verebiliyorlar,biz artik potansiyel gocmen istemiyoruz diyorlar,tam garanti istiyorlar,kisacasi bu davayi sonuna kadar takip edicem ve davayi kazanirsam da maddi manevi tazminat davasi acmayi dusunuyorum.sonuna kadar mucadele.Turk\'uz ve hakkimiz icin savasiriz diyorum.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Nis 22, 2009 6:32 pm

bunlar izmir konsoloslugunda oldu he...
vaayy bee ama siz haklisiniz yani...
3. kez red artik isyanlara getirir insani...
Davanda Arkandayiz DS Ailesi olarak...;)

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 6:38 pm

[quote]Serhan tarafindan yazilan metin:
bunlar izmir konsoloslugunda oldu he...
vaayy bee ama siz haklisiniz yani...
3. kez red artik isyanlara getirir insani...
Davanda Arkandayiz DS Ailesi olarak...;)[/quote]

sagol serhan.eksik olma kardesim.vize gorusmesini sesli olarak kaydettim,dava sonuclaninca ses kaydini paylasima verecegim.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Nis 22, 2009 6:57 pm

sagol serhan.eksik olma kardesim.vize gorusmesini sesli olarak kaydettim,dava sonuclaninca ses kaydini paylasima verecegim.

Vallaha mi ....
Vaay be....
Cok casus gordum seni....
Yalniz gosterdigin tavri ve konusmalar icin seni cok takdir etttim abi biraz hadlerini bildirmek gerekli b konsolosluk gorevlilerine fakat evraklari duzenleyen o bayan hari. :):)

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 22, 2009 8:00 pm

Allah yardimcin olsun.. bende sonucu merakla bekliyorum ilerde bizimde basimiza ne gelecegi belli degil... bu tur seyler ornek olusturuyor...

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 8:19 pm

cok sagol Nordostwind,universite sinavina da girdm bu sene,ne olur ne olmaz,buyuk ihtimalle de 4 yillik bir yer kazanicam ,parali veya devlet universitesi kazanip,almanyada bir okula yerlesmek gayem,aslinda dil kursu bana yeterdi ama konsolosluktaki adam soyleyecek bir sey bulamayinca basvuru belgesini gosterdi ve ne universite kabul belgen var dedi,ne de bir is yerinin almanca gereklidir yazisi var dedi,daha onceden neden evraklarin tamam deyip kabul ettiniz o zaman dedim,benim garantorum de cok zengin birisi,benim de dil kursu suresince yetecek kadar param var dedim,nedir problem,red kagidini verdim,burda ne yaziyor dedim,net bir bilgi verin halledelim,yabancilar polisinin verdigi kabul kagidini da evraklarin icinde dedim,adam iki kez aradi yok dedi burada,ya dedim iyice bakar misiniz,orada dedim ve ucuncude buldu,yani siritarak konustu adam,kendime zor hakim oldum cunku onlarin amaclari da yildirmak zaten,tavirlarindan bunu anladim,fazla kimse dava acmadigi icin benim soylemlerimi de fazla kale almadi ve kolay gelsin dedi,insallah kazanirim,cunku bir suru haksiz yere red alan arkadaslarimiz var,dikkat ederse yeni arkadaslar bu sitede evlilik mesajlari yok benim gordugum kadariyla,gercekten egitim amacli vize arastirmalari,yonergeleri mevcut,bu siteyi diger sitelerden ayiran en buyuk fark bu,belki universiteyi de nasip eder Allah,

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 8:25 pm

Vallaha mi ....
Vaay be....
Cok casus gordum seni....
Yalniz gosterdigin tavri ve konusmalar icin seni cok takdir etttim abi biraz hadlerini bildirmek gerekli b konsolosluk gorevlilerine fakat evraklari duzenleyen o bayan hari. :):)[/quote]

Serhan simdiye kadar onemli gorusmeler dahil,onemli telefon gorusmeleri hep kaydederim, ne olur ne olmaz. konsolosluktakiler kaydetmiyor mu,kaydediyorlar,biz neden kaydetmeyelim di mi :) Bu kiskactan bu sene sonuna kadar kurtulmus oluruz insallah,eninde sonunda temyiz ustune kazanilmis vize davasinin sonuclarini uygulamak zorunda almanya,onlar nasil geliyorsa elini kolunu sallaya sallaya,biz de gitmeliyiz,

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Çrş Nis 22, 2009 8:28 pm

[quote]Serhan simdiye kadar onemli gorusmeler dahil,onemli telefon gorusmeleri hep kaydederim, ne olur ne olmaz. konsolosluktakiler kaydetmiyor mu,kaydediyorlar,biz neden kaydetmeyelim di mi Smile Bu kiskactan bu sene sonuna kadar kurtulmus oluruz insallah,eninde sonunda temyiz ustune kazanilmis vize davasinin sonuclarini uygulamak zorunda almanya,onlar nasil geliyorsa elini kolunu sallaya sallaya,biz de gitmeliyiz, [/quote]

yurrruuuu beeeee.... vaLLa var ya bu davayi kazanirsan
haberlere cikarsin abi ciddiyim bak...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 22, 2009 8:30 pm

ilk olarak hakkini aramandan dolayi tebrik ediyorum seni.. site olarak da ustumuze bisey duserse seve seve yapariz..

ama almanya ya turk ogrencilerin vizesiz gitmesine karsiyim.. senin de vize alamamanin sebebi de biraz bu tur insanlar yuzunden.. orda calisan kadin cok guzel demis bence..

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 8:32 pm

[quote]Serhan simdiye kadar onemli gorusmeler dahil,onemli telefon gorusmeleri hep kaydederim, ne olur ne olmaz. konsolosluktakiler kaydetmiyor mu,kaydediyorlar,biz neden kaydetmeyelim di mi Smile Bu kiskactan bu sene sonuna kadar kurtulmus oluruz insallah,eninde sonunda temyiz ustune kazanilmis vize davasinin sonuclarini uygulamak zorunda almanya,onlar nasil geliyorsa elini kolunu sallaya sallaya,biz de gitmeliyiz, [/quote]

yurrruuuu beeeee.... vaLLa var ya bu davayi kazanirsan
haberlere cikarsin abi ciddiyim bak...[/quote]

Serhan,kardesim inan ki ben de cok arastirdim,almanyada bu davalara giren 4 avukatlik burosuyla gorustum ve mail kanaliyla olan biteni anlattim,sonuc itibariyle onlar da hakli olarak buyuk bir ihtimalle kazanacagimi soylediler,avukatim ayni zmanda yakinimin akrabasi oldugundan onu sectim ve almanyadaki hocasi kanaliyla davayi acacagiz,genel vekaletnameyi gonderdim kendisine,yarindan sonra elinde olur,haftaya kesin acilmis olur dava.hayirlisi diyorum,kazanirsam dil kursu almak isteyen gencler icin bir ornek teskil etmis olur,avukatlarim da oyle soyledi.

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 8:39 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
ilk olarak hakkini aramandan dolayi tebrik ediyorum seni.. site olarak da ustumuze bisey duserse seve seve yapariz..

ama almanya ya turk ogrencilerin vizesiz gitmesine karsiyim.. senin de vize alamamanin sebebi de biraz bu tur insanlar yuzunden.. orda calisan kadin cok guzel demis bence..[/quote]

Physiker sade bana degil,dil kursu icin basvuran bir kac bekar bayana da verdiler bu reddi,bakalim,her seyi goze aldim,aylarca bekledim,zaman kaybettim,iyi niyetlerini de suistimal etmedim,neyse,Allah benim bana acimiyorsa da benim gibi ayni durumu yasayan diger arkadaslara acisin diyorum.hakkimizda hayirlisi olsun.

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 22, 2009 9:25 pm

kardes bende gorusmeye girdim ptesi gunu izmirde. gorustugun adamin alni acik miydi
:)

simon

Mesaj gönderen simon » Çrş Nis 22, 2009 10:50 pm

Nordostwind bilmiyorum ama cok esmer birisiydi,sokakta gorsem yuzune bakmazdim acikcasi.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Nis 23, 2009 1:40 am

Haklisin sonuna kadarda birakma bu isin pesini...
Ancak malesef gercekten iyi niyeti suistimal edecek insalarimiz cok var onlar yuzunden senin gibi kalitei egitim almak,iyi bir ozgecmisim olsun isteyenlerde haksiz yere bu haktan mahrum kaliyor..
Umarim kazanirsin..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Nis 23, 2009 10:57 am

iyi bir adim atmissin.. Umarim hayirlisiyla sonuclanir.. Ayrica 3 kere basvurmus ve hala pes etmemissin, tebrik ederim.. iyi dayanmissin..

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Nis 24, 2009 12:42 pm

herseyin hayirlisi olsun diyelim oncelikle.
insanlar dava surecin olumlu biter

simon

Mesaj gönderen simon » Cum Nis 24, 2009 11:23 pm

sagolun arkadaslar,desteginiz beni daha da guclu kiliyor,insallah hayirli bir sonucla biter dava.Onceki farkli orneklerin de olumlu bittiginden yola cikarsak insallah olumlu bitecek.

Renovatio

Mesaj gönderen Renovatio » Cmt Nis 25, 2009 1:28 pm

Simon umarim kazanirsin davayi, davayi kaybedersen AIHM\' ne kadar git derim.Maksat almanyanin ismini lekelemek olsun.zaten davanda da haklisin, evraklarinda eksiksiz.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzt Nis 27, 2009 11:34 am

ben de okumustum..turkiyenin bu avrupa birligi surecinde vizesiz giris hakki olmali die bir alman hukukcu cikip beyanat vermisti.bi kac sitede arastirdim.adalet bakanligi bizi bilgilendirmeli elestirisi disinda birsey bulamadim.is adamlarina ve ogrencilere vizesiz gidis hakki taninmasi yonunde hukuki duzenlemeleri adalet bakanligi konferanslarla ilgili barolara,barolarda biz avukatlara aktarsa durumu anlariz..amaaa nerdeee.hukumet komur dagitacagina boyle bir calisma baslatsa istanbulda 35 bine yakin avukat var kafadan 500 kisi gonullu dava acar.yani iyi bir sey olur .sonucta cozulur ama maalesef bilincli bir sekilde bu konu gundeme alinmiyor.bilmem hangi mankenin olen kopegini gunlerce konusur medyamiz bu konuda iki satirlik bir haber yapmaz

hasanakkus

Mesaj gönderen hasanakkus » Pzt Ağu 16, 2010 2:18 am

valla ben de cok merak ettim dava sonucunu.

arkadas cevap yazmadigina gore ya almanyadadir ya da almanya sevdasindan vazgecmis turkiyede bi universite okuyodur.

cunku son ziyareti Temmuz 27 2009 15:53:54

1 yili gecmis.
uk