Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kazandigim universitenin vizede bana bir faydasi olacak mi ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Haz 06, 2013 5:24 pm

oncelikle herkese merhabalar. Almanya ogrenci vizesiyle ilgili biseler bulmak umidiyle internette gezinirken bu siteyi buldum bulmakla kalmadim boyle bir sitenin olmasindan dolayi cok mutlu oldum :) Cok guzel ornekler var hepsine goz gezdirme firsatim olmadi. neyse ben biraz kendimden bahsedim.

Almanya da elektirk elektronik veya otomotiv muhendisligi okumak istiyorum. Bu sene ygs ye girdim 320 civarinda bir puan aldim .Vize icin sartlarin cogunu biliyorum .Ornegin osym belgesi( 4 yillik herhangi bir universiteyi kazandigima dair) . lys sinavina girdikten sonra vizede bir problem cikmasin diye burdan elektirk elektronik bolumunu tercih edecegim. Kazandigim universitenin vizede bana bir faydasi olacak mi acaba oncelikle onu ogrenmek istiyorum ? Bu arada Anadolu lisesinde okuyorum 4 sene boyunca almanca dersi aldik. yinede en azindan a1 seltifikasi almama gerek var mi? simdiden tesekkurler

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Prş Haz 06, 2013 5:55 pm

Kazandigin okulun faydasi olmaz,onemli olan bolum.Elektrik elektronik okumak istiyosan almanya\'da mutlaka o bolume yerles turkiye\'de.Anadolu lisesinde okudugunu,4 sene Almanca gordugunu soyle konsloslukta mutalaka,faydasini gorursun.

A1 sertifikasinin cok faydasi dokunur vize icin,vaktin varsa kesinlikle al derim.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Haz 06, 2013 8:03 pm

sorumu cevapladiginiz icin tesekkur ederim. Bu saglik sigortasiyla ilgili bilginiz var mi acaba? Nasil alicaz. Ucreti ne kadar bir saglik sigortasinin . Vize kabulunde istiyorlar sanirim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 07, 2013 1:16 am

seyahat saglik sigortasi ve saglik sigortasi diye iki sigorta adini gorceksin ya da duycaksin. uzun sureli vizeler icin anlaticam olayi, 3 aya kadar ki schengen vizelerinde zaten sadece seyahat saglik sigortasi soz konusu oluyo baka bi alternatif yok.

seyahat saglik sigortasi; almanyaya gidip almanyadaki saglik kasasi diye adlandirilan saglik sigorta kuruluslarindan ya da yine bu sekilde gecerli sigorta yapan baska kurumlardan saglik sigortasi yaptirincaya kadar gecerli olacak sekilde istenir uzun sureli vizelerde. yani daha vize gorusmesine girdigin anda seyahat saglik sigrotasini balatman pek mantikli olmaz, zira bastan vericem sonra basim agrisin istemiyorum dersen vize gorusmesinden 3 hafta ya da 1 ay sonra da basltabilirsin, mesela ben 1 ay sonra baslattim.

bunun disinda uzun sureli vize gorusmesinde seyahat saglik belgesi sunmak zorunda da degilsin. bunu vizen onaylandiktan sonra da sunabilirsin. boyle dediginde zaten bunu sorun etmezler dahi.

almanyaya geldiginde D tipi giris vizenle, suresi bitmeden once oturuma basvurman gerek ve bu islemler sirasinda gorceksin senden saglik sigortasi isticekler. seyahat saglik sigortasini kabul etmiyolar.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cum Haz 07, 2013 12:24 pm

tesekkurler :) Bide benim Yesil pasaportum var .Vize alirken bir faydasi olur mu?. Seyahat vizesi istemiyorlar mesela ama ogrenci vizesini almak zorundayim galiba

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Haz 07, 2013 12:39 pm

yesil pasaportun var diye vize vermezler. eger 3 aydan fazla almanyada kalmak istiyosan ne amacla olursa olsun D tipi vizeye ihtiyacin var. ogrenci vizesi de bunun icinde.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Haz 07, 2013 6:30 pm

Maalesef var .Bunu kesinlikle dusunerek hareket etmelisin.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Haz 11, 2013 11:35 pm

peki bu ogrenim gecmisimi bununla birlikte iyi niyet mektubunu Almanca mi yazicam? Bunlara cok onem verildigini okudum da. Almanca ise simdiden yazdirayim diyorum :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Haz 11, 2013 11:42 pm

almanca vermelisin iyi niyet yazisini. egitim gecmisini de bunun icersine katabilirsin. ayriyeten egitim gecmisini yazmani istemiyolar.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Haz 11, 2013 11:45 pm

oyle mi. Bende basligin birinde okudum egitim gecmisinize dikkat ediyorlar diye o yuzden yazdim. Ya bir de zahmet olmazsa bu iyi niyet mektubunun icerigi nasil olmali eksiksiz olarak yani?

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal Haz 11, 2013 11:48 pm

bu arada welly275 , ne zaman birisinin sorusu olsa cevaben altinda sizin yazinizi goruyorum. Yardim severliginizden oturu butun yeni foruma katilan kisiler adina size tesekkur ederim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Haz 12, 2013 9:00 am

reca ederim

egitim gecmisine onem veriyolar vermiyolar degil. ama bunun icin ozel bi kagit yazmana gerek yok. taa ki goze batar sekilde egitim gecmisinde bosluklar ya da olumsuz bi durum soz konusu degilse pek sorun cikaran bi konu degil.

eksiksiz olarak tanimlamak zor. tum yapman gereken onlarin senin almanyada gecerli sebepler gostererek almanyayi neden tercih ettin, hedeflerin neler, neden yurtdisinda okumak istiyosun yani icerigi sana bagli, tum olay memurun kanaatine olumlu katki yapicak biseyler yazmak. mesela iste almanya hep hedefimdi gibi ifadelere alisiklar bana gore bu biraz da gereksiz zaten. mesela turkiyedeki yurtdisindan mezun olanlarin turkiyede sahip olabilecegi avantajlar, almanyanin o bolum icin hangi avantajlara sahip gibi somut gercekler uzerinden gidersen daha etkili bisey olur. tabi burda giriste egitim gecmisinde yaptigin basarilar varsa, mesela bilgi yarismasi odulleri gibi onlari da yazabilirsin. yani nasil yazicaksin neler koycaksin icine tamamen sana ait olan memurun kanaatini olumlu etkilicek bi kompozisyon yarismasi olarak dusun :)