Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ozel universiteler gecerli sayilmiyor mu artik?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Pzr May 19, 2013 3:18 am

Arkadaslar merhabalar oncelikle,umarim hersey yolundadir.

Gecen bir forumda gordugume gore,artik Turkiye\'de ozel universite kazanip gelenlerin almanyada kabul alma olasiligi azaliyomus.Yani dediklerine gore oss puanina bakilcakmis dogru mudur bu?Kesin bir bilgiye sahip bir arkadas konuya aciklik getirirse cok iyi olur,eger oyleyse donelim yani geri Turkiyeye:)Bilgilerimi soyliyim,Istanbul Bilgi uni.psikoloji kazanmistim Turkiye\'de lise diploma notumda 69 ama oss cok parlak degil sira 60 bin.Bu durumda kabul alabilir miyim psikoloji bolumu icin?

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr May 19, 2013 5:03 am

wwhite tum okullar bana kalirsa bu kurala dahil degil mesela uniassist gecen donemden beri bu uygulamayi yapmakta fakat bazi universitelere direk kendin basvuruyorsun yani universitelerin basvurulari degerlendirirken bu sisteme gectigini ben daha duymadim ya diploma notuna bakarlar yada oss puan arti diploma notuna gore birsey hesaplarlar.
ama senin sectigin bolumde nc ler zaten kapiyi 2,2 2,3 lerde kapatiyo diye biliyorum.
ufak bi tavsiye universitelere basvururken bence ole cok iyi olan universiteleri kovalama ki kabul alma sansin artsin.

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Pzr May 19, 2013 4:14 pm

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

wwhite tum okullar bana kalirsa bu kurala dahil degil mesela uniassist gecen donemden beri bu uygulamayi yapmakta fakat bazi universitelere direk kendin basvuruyorsun yani universitelerin basvurulari degerlendirirken bu sisteme gectigini ben daha duymadim ya diploma notuna bakarlar yada oss puan arti diploma notuna gore birsey hesaplarlar.
ama senin sectigin bolumde nc ler zaten kapiyi 2,2 2,3 lerde kapatiyo diye biliyorum.
ufak bi tavsiye universitelere basvururken bence ole cok iyi olan universiteleri kovalama ki kabul alma sansin artsin.[/quote]

Yok zaten elit unilerde filan gozum yok da.Mesela hemrich heineden kabul alma sansim var mi?Physiker ordandi galiba?bilgi verebilirsen cok sevinirim.

Herkese iyi gunler

GK

Mesaj gönderen GK » Pzr May 19, 2013 4:58 pm

sanirim oraya basvuru uni assist le dedigim gibi uni assist artik oss den aldiginiz puan a gore degerlendirme yapiyor.

sole kesin bi ornek veriyim sana daha once bole baraji gecip ozel universite kazanip buraya gelen bi bayan arkadas ilk uni assist basvurusunda 2,4 hesaplanan notunun gecen donem 3,1 hesaplandigini bana solemisti.

kabul alma sansini tabiki ben bilemiyorum ama tekrar aklinda soru isareti kalmasin diye ornek vermek istedim.

sway

Mesaj gönderen sway » Pzr May 19, 2013 6:27 pm

uni-assit in MYO mezunlarina ne gibi bir uygulamasi var

bnmde mi oss puanima bakicak yoksa MYO diploma notuma mi

sblgnr

Mesaj gönderen sblgnr » Cum May 24, 2013 11:59 am

Ben yos sinaviyla kazandigim bir bolumden almanyada okumayi planliyorum. puanim yetmez ise ozel uniden gecis islemini dusunmustum sansim az mi yani:help

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 24, 2013 12:50 pm

universite kabulu icin ozel veya devlet universitesi farketmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com