Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uyari - Ogrenim Kredisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Nis 07, 2009 4:45 am

arkadaslar Turkiye\'Den Almanya\'ya mastera gelicek arkadaslara cok onemli bir hatirlatmam olacak..Gelmeden once mutlaka ama mutlaka okurken(eger aldiysaniz) ogrenim ve katki kredilerinizi odemeden gelmeyin..aci deneyimlerle test edilip onaylanilmis bir durumdur..okurken sanki devletin bedava dagittigi para gibi gorunsede bircok insanin sonu krediyi kredi cekerek odemekle sonuclanmistir:(
aldigin paranin nerdeyse 3 kati kadar faizle devletin mezun olan ogrencinin 2 sene icinde is bulup odeyemeyecegi ama faizleriyle nerdeyse araba fiyatina varan burstur.tr de okumayi dusunen arkadaslarda ihtiyaclari yoksa asla bulasmasinlar.
2007 sonunda odemeye baslamam gerekirken(herkesin yaptigi gibi) is bulunca oderim diye gozardi ettigim bursun ( ama hala is bulamadigim) az once 7000 ytl (3500 euro) oldugunu ogrenmis ve cildirmis bulunmaktayim:@..
sunu iyice anladimki bu hayatta borcun olacak en son yer devlet...

Serhan

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen Serhan » Sal Nis 07, 2009 11:11 am

Edit

ugurkaraman88

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen ugurkaraman88 » Sal Nis 07, 2009 12:04 pm

bnde 2yillik okudugum icin benimde 3.150 ben cok diodum ama senin odeyecegin parayi gorunce vazgectim allah kolaylik versin...:(

maniaturk

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Nis 07, 2009 12:29 pm

[quote]Serhan yazdi:
abi nediyosun yaa ?? :O:O:O
cidden mi ? 7 milyar aboooo...
Allah buyuk sabirlar versin abi ...
Cidden cok uzuldum...[/quote]

abi degil abla :)

bu arada burcu af cikacak haberleri vardi. biraz sorustursan bence cikar af. Bu dertten cogu kisi muzdarip cunku... :|

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 07, 2009 2:08 pm

abla ne diyosun ya :S

ben de kredi aldim ama simdiye kadar ne aradilar ne sordular..:o

der Nordostwind

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen der Nordostwind » Sal Nis 07, 2009 7:56 pm

valla benimde toplam 3 yillik oluyor... ama gelecek yil kestirmeyi dusunuyorum insallah...

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Nis 08, 2009 1:27 am

abi degil abla :)

bu arada burcu af cikacak haberleri vardi. biraz sorustursan bence cikar af. Bu dertten cogu kisi muzdarip cunku... :|[/quote]

valla deniz herkes o af cikacak diye senelerce bekleye bekleye faizden bitmis durumda..internetten son yapilan aciklamalara gore boyle bir sans yok..kesinlikle bu borcu odemek zorundasiniz diyor..hatta bazilarininki yurtdisina cikma yasagi meblasini bile gecmis.( hayir birgun izinden donerken polisler kolumdan tutup yakaliycak diye korkuyorum:))
ama ben odersem ve o af birgun cikarsa....anladiniz siz

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Nis 08, 2009 1:31 am

gurkan benide arayip sormadilar..ben internetten baktim bunlar aramiyorlarki faizi usul usul gecirip kanini kurutuyorlar..kredi nonu bilmesende internetten bulabiliyorsun..bir bak derim cunku taahhutname imzaliyorsun noterden oyle yada boyle mecbursun odemeye

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2009 1:32 am

:S:S:S:

nerden bakabilirim burcu ben.. bu ay sonu tr deyim basima bisey gelmesin sakin oyle :S

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Nis 08, 2009 1:40 am

yurtkur sorgulama yaz googledan..hemen kredi numarasi sorgu ekrani 2.link zaten

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 08, 2009 2:00 am

almanya da kalsan bi dunya vergi o su bu.. tr ye donsen yok kredi borcu , askerlik bilmem ne.. asagi tukursen sakal, yukarda biyik :@

pLotoniC

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen pLotoniC » Çrş Nis 08, 2009 12:13 pm

Bence Almanya\'ya gelip donmek istemeyen ve orda kendi ayaklari uzerinde durup buna katlanabilecegini hissedenler devlete tum borclarini odemeli. Kacak muamelesi goruyor insan her ne kadar kabul etmesede.

Erkek arkadaslar icin en buyuk dert askerlik olayi. Sanki ulkeden kacmisiniz gibi her yerde gozunuze sokulur bu olay. Su anki aklim olsa ( Su anki aklim olsa OSS ye harbi calisirdim yada kazandigim yere giderdim :D orasi ayri mevzuu da) Lisem biter bitmez askere giderdim vatani borcumu oderedim ulkeme rahat rahat almanya da mi okucam afrikada mi nerde istersem okurdum. En cok beni sikan konulardan birisi bu.

Uzun lafin kisasi buralara gelmeden odeyin devlete borcunuzu arkadaslar.

yorumcu

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Nis 08, 2009 2:56 pm

benimde katki kredisi borcu var. ancak bu bilgiler faiz gelmeden sitesinden ogrenilebiliyor. oncesindede mektup gelmesi lazim. borc odeme ile ilgili bilgiler. gelmediyse bile sitesinden ogrenilebilir
http://www.kyk.gov.tr/Yurtkur/ogrenciKr ... reGiris.do
bu linkten Kredi Numarasi´ni ogrenebilirsiniz.
http://www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_bu ... ememnu.php
bu linktende kredilerin geri odeme bilgilerini bulabilirsiniz.
borcunuz ne zaman odemeye baslanacagina dair bilgi yaziyor

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Çrş Nis 08, 2009 4:47 pm

evet bende ordan ogrenmistim sen ne zaman odemeye basladin yada odedinmi benimki 7000 lira olmus bakalim ne yapacam bir yiginda faiz binmis...adres degistirenler mutlaka mektupla yurtkura bildirin..bana mektup geldiyse bile elime gecmedi..

yorumcu

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen yorumcu » Çrş Nis 08, 2009 4:59 pm

benim 1140TL benim sadece katki kredisi. benim odemeler 2009 9. ayinda basliyor. daha var yani.
sende faizleride gosteriyormu sorgulama ekraninda. ana parayi faizi felan.
bu odemeler okulu bitirdikten iki sene sonra basliyor normalde.

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Nis 09, 2009 12:08 am

seninki bisiy degilmis yolcu...evet hepsini gosteriyor benim 6 anapara 1 faiz..ama daha odemeyi geciktireli 1 sene olmus..toplamda 7 milyar yani..

yorumcu

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Nis 09, 2009 11:21 am

ben ogrenim kredisi almamistim.
2 yila boluyorlar benim bildigim o parayi. odemeleri 2 yila boleren yaparsin.
hatta benim bildigim ogrenim kredileri ertelenebiliyor eger calismiyorsun yada ogrenciysende erteleniyor.
bence sen bunu odeme seklini bir sor

kitty26

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen kitty26 » Prş Nis 09, 2009 11:56 am

benim erteleme surem gecti..adamlar bolmusler zaten son taksit kalmis sadece..bende arayip sormadilar diye unutuklarini sanmistim:)
hayirlisi olsun artik bakacaz bir caresine..

yorumcu

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Nis 09, 2009 12:28 pm

oyle haklisim haayirlisi

adzeson

uyari - Ogrenim Kredisi

Mesaj gönderen adzeson » Prş Nis 09, 2009 5:59 pm

bende 2001-2003 arasi 2 yil ogrenim kredisi almistim. 2005 ten beri faiz bindikce biniyo. ama cok fazla degil bayagi uzun zaman once aldigimdan anaparasi 1.5bin tl falan ama tahminimce suan 3bin tl yi gecmistir.
valla arkadaslar bi suru kisi taniyorum odemeyen. o kadarda buyutmeyin kafanizda bence. vergi dairesinde tahsil edilmek uzere bildirilmis binlerce dosya var. devlette bunun farkindaki kimse odeyemiyo is bulamiyoki odesin.
ama illa odemek isterseniz 0312 363 87 70 nolu telefonu arayin ve borcunuzun guncel halini ogrenin ve taksit yaparlarsa odeyeceklerini bildirin yeni bir taksitlendirme cikarirlar ve o odemeye gorede kapatabilirsiniz. eger vergi dairesine bildirilmisse direk orayla gorusurun derim. benim acikca hic umrumda degil gelip alabiliyolarsa alsinlar.
burcu bence sen yeni bi taksitlendirme isteyebilirsin eger hala odemediysen. senin anaparan cok yuksek oldugu icin faizde ona bagli olarak cok olacak. en azindan faizi durdurtabilirsin. gerekirse ankaraya kyk merkezine bile gidilir bence az buz bi para degil. kolay gelsin. umarim en kisa zamanda cozersin.