Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

VIZE RANDEVUSUNU ONE CEKME

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 9:55 am

merhaba arkadaslar an itibariyle istanbuldaki konsolosluktan randevu aldim ve 5 mart 07.15\'e verdiler ki bu benim icin gayet gec bir tarih idata gorevlisi konsolosluga mail yada fax yoluyla randuvu tarihini one alabilicegimi soyledi bunu yapan yada bilgisi olan varsa aydinlata bilirmi beni ?
dipnot:kursum 25 martta baslicak

eses26

Mesaj gönderen eses26 » Cum Şub 08, 2013 12:01 pm

birkan aidata ile aldiysan ara tekrar, biraz sert konus, sabahin korune falan verebiliyorlar.. tekrar ucret talep ederlerse sakin kabul etme.. yapamiyoruz derlerse konusma sirasinda en az 3 kez yetkilini telefona alabilir miyim de.. yaparlar..

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 1:34 pm

eses26 ordakiler net konusuyor bende gayet nettim sistem bize bu tarihi falan veriyor diyorlar eger erken olmasini istiyorsaniz konsolosluga fax atin dediler ama dur bakalim tekrar bir denemekte fayda var

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 1:47 pm

ulasabildim ama yok yine ayni tantana zaten biz size en erken tarihi verebiliyoruz dilerseniz konsoloslugumuza bildirin belki erken tarih verebilirler dedi yine ayni cevap :zoh

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Cum Şub 08, 2013 3:33 pm

Istanbul konsoloslugunu bilemiyorum ama, ben vize gorusmesine gidecegim zaman cok ileri bir tarihe verdiklerinde iletisim bolumunden Izmir Konsoloslugu\'na durumu aciklamistim. Bir hafta sonrasina randevu vermislerdi mail araciligiyla.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 4:36 pm

[quote]schwarz tarafindan yazilan metin:

Istanbul konsoloslugunu bilemiyorum ama, ben vize gorusmesine gidecegim zaman cok ileri bir tarihe verdiklerinde iletisim bolumunden Izmir Konsoloslugu\'na durumu aciklamistim. Bir hafta sonrasina randevu vermislerdi mail araciligiyla.[/quote]

bende sansimi deniyeyim o zaman haftaya umarim benimde randevumu one cekerler

schwarz

Mesaj gönderen schwarz » Cum Şub 08, 2013 5:30 pm

Ama belgelerin hazir olsun, cunku bana cevap yazdiklarinda sanirim gunlerden Carsamba\'ydi ve randevuyu Cuma gunune, sabahin korune vermislerdi. Yani cok vakit olmuyor arada bu sekilde yapinca.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cum Şub 08, 2013 5:47 pm

garantor belgem kaldi eksik olarak oda haftaya ulasir elime ondan sonra aramaya baslarim cok sagol schwarz

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Cmt Şub 09, 2013 4:40 pm

banada tam 3 hafta sonrasina verdiler 27 subatta termin var

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 7:16 pm

cok gec veriyorlar hic bu kadar tahmin etmemistim

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cmt Şub 09, 2013 7:32 pm

merhaba
konslosluga dil kursum su tarihte basliyor ve bildlginiz uzere vize sureci 1 aydan uzun surebilmekte bunun icin bana en yakin tarihe vize gorusmesi icin randevu verebilirmisiniz tarzinda bir dilekce yaz ve neden erken randuvu istedigini ekte beirterek (ek belge fotokopisini unutma) konsolosluga fax gonderebilirsin. ben izmir konsilosluguna yaptimistim ve 3-4 gun sonrasina randevu vermislerdi.

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 7:42 pm

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

merhaba
konslosluga dil kursum su tarihte basliyor ve bildlginiz uzere vize sureci 1 aydan uzun surebilmekte bunun icin bana en yakin tarihe vize gorusmesi icin randevu verebilirmisiniz tarzinda bir dilekce yaz ve neden erken randuvu istedigini ekte beirterek (ek belge fotokopisini unutma) konsolosluga fax gonderebilirsin. ben izmir konsilosluguna yaptimistim ve 3-4 gun sonrasina randevu vermislerdi.[/quote]

tesekkurler yildiz bilgiler icin peki donusu telefonlami yapiyorlar yoksa mail yoluylami ?

yildiz

Mesaj gönderen yildiz » Cmt Şub 09, 2013 8:46 pm

[quote]birkan tarafindan yazilan metin:

[quote]yildiz tarafindan yazilan metin:

merhaba
konslosluga dil kursum su tarihte basliyor ve bildlginiz uzere vize sureci 1 aydan uzun surebilmekte bunun icin bana en yakin tarihe vize gorusmesi icin randevu verebilirmisiniz tarzinda bir dilekce yaz ve neden erken randuvu istedigini ekte beirterek (ek belge fotokopisini unutma) konsolosluga fax gonderebilirsin. ben izmir konsilosluguna yaptimistim ve 3-4 gun sonrasina randevu vermislerdi.[/quote]

tesekkurler yildiz bilgiler icin peki donusu telefonlami yapiyorlar yoksa mail yoluylami ?[/quote]

donusu bana telefo ile yapmislardi .ama ben fax gonderdikten sonra surekli aradim fax geldimi ? cevabi ne zaman alirim diye. en sonunda pes ettiler :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 9:13 pm

israrci olmak sart diyorsun bu tiyolarini degerlendiricem yildiz :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 9:19 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

Bende ayni durumla karsilasmistim ilk telefonla aradim dedim boyle boyle diye daha sonra aldigim cevap erteleyeceksiniz kursunuzu olmustu.

Daha sonra dilekce yazdim faxladim 37 gun onceye aldilar randevuyu dilekce daha etkili oluyor[/quote]

tamamdir dilekceye karar kildim sagol okyanus :)

birkan

Mesaj gönderen birkan » Cmt Şub 09, 2013 9:31 pm

aynen paylasicam deneyimlerimi :) garantor belgem gelir gelmez almanyadan hemen konsolosluga dilekceyi gondericem :)