Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da calisma

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ceng_

Almanya\'da calisma

Mesaj gönderen ceng_ » Pzr Oca 20, 2013 9:58 pm

Merhaba arkadaslar

Almanyanin 3 aylik turist vizesini kaldirdigini ve oturma izni almaya gerek kalmadigini ogrendim.
Turkiye de Bilgisayar muhendisligi okuyorum ve Almanya\'da yaz tatilinde bolumume uygun bi yerde calismak istiyorum.Akrabalarim caliscagim yeri ayarlayacak.
Herhangi bi sorun cikar mi ?
Ya da gerekli bi izin vs var mi bunun icin ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya\'da calisma

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 21, 2013 1:19 am

yanlis bir duyum maalesef.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

chemiker

Almanya\'da calisma

Mesaj gönderen chemiker » Pzt Oca 21, 2013 1:21 am

Boyle bir duyumu nerden aldiniz vizenin kaldirildigini ve oturum alinmayacagini??? Gecenlerde dolasan haberler is adamlarina,ticaret yapan insanlara yonelikti...Onun disinda hemen olacak birsey degil o zaten...Ama yesil pasaportunuz varsa 3 ay vizesiz kalabilme hakkiniz var orasi ayri ama genel gecer bir durum degil...Ayrica yanlis olmasin ama biryerde staj,calisma durumu olucaksa ve yesil pasaport bile olsa birtakim islemler yapilmak zorundaydi diye hatirliyorum...Siz arastirin gene bunu ama son dakika haberi degilse ve bir mucize olmadiysa vize almak herdurumda mecburi malesef :)

Mehmetfatih

Almanya\'da calisma

Mesaj gönderen Mehmetfatih » Pzt Oca 21, 2013 11:10 am

Bak Degerli kardesim Ben sana tecrubemi anlatayim,Ben 2003 yilinda Istanbul kimya muhendisligine baslamistim,ayni zamandada bir iplik boya fabrikasinda proses kontrolcu olarak is buldum..fabrikada islerim cok iyi gittigi icin 4 sene sonra beni sirket yoluyla almanyaya yolladilar,6ay bir kimyasal firmasinda tecrubem oldu,ama Vize icin ve calisma izni icin firma bayagi ugrasti,zahmetli oldu(2009 yilindan bahsediyorum).ayni zamanda Benim universite devam ediyor,daha mezun degilim,universiteyi ister istemez salliyorum tabi..bu sirada almanyada hanimla tanistik vs turkiyeye dondum sonra evlilik yoluyla tekrar almanyaya mezun olmadan yerlestim;)

Simdi;
Ogrenciyken bir Firma bana guvence vermesi,islemlerin onlar uzerinden yurutulmesi bile islemlerin zorlugunu cok fazla gidermedi..vize almasida,buraya gelip kisa surede staj yapmaya calismakta zahmetli ve verimsiz..
1 Senedir almanyadayim ve calisiyorum,almancan yeterli olmadan Ben cok zorlaniyorum,bu yuzden gelecek ay isi birakip universiteyi tamamlamak icin dil kursuna basliyorum.

Sana tavsiyem okulunu bitir Master a Gel veya simdi Gel lisansini burda tamamla.

Staj yapacam diye zaman ve para harcama,birde unutmaman gereken diger konu;akrabam var,tanidigim var yardimci olurlar,Is bulurlar soyle yaparlar vs kimseye bel baglama,Burda herkez kendi dunyasinda;)

Kafana takilanlari sorabilirsin

ceng_

Almanya\'da calisma

Mesaj gönderen ceng_ » Sal Oca 22, 2013 10:51 pm

http://www.haber7.com/haber/20110210/Al ... utuyor.php

bu habere dayanarak sormustum.

neyse yesil pasaport hakkim varmis,25 yasa kadar kullanabiliyormusum onunla 3 ay vizesiz durabiliyorum diye biliyorum :)
almanca sorun degil 5 sene orada yasadim kisa surede eskisi kadar iyi konusabilirim sanirim.
Almanya da ki insan profilini az cok taniyorum guvenilecek bi iki tanidigimiz var ki onlarda akraba degil(akrabadan pek hayir gelmiyor) onlarin sayesinde bi bilgisayar firmasinda en azindan olaylara dair biseyler ogrenmeye calisacagim :)