Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ptt- deutsche bank basvuru formlari

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Pzt Kas 05, 2012 11:55 pm

merhaba arkadaslar 2012-06-27 tarihinde deutsche bank basvuru formlarini ptt araciligiyla yolladim.YURT DISI GONDERI SORGULAMASI\'na baktigimda "Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen)" ibaresiyle karsilastim.Acaba burda soylemek istedigi nedir onu merak ettim.Daha onceden formlari ptteyle gonderen arkadaslardan yardim istiyorum.

Barkod numaram : RR183664989TR

http://www.pttkargotakip.com/ptt-yurtdisi-kargo-takip/

bu siteden bakabilirsiniz.Simdiden tesekkur ederim

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 06, 2012 12:41 am

[quote]nofear_016 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar 2012-06-27 tarihinde deutsche bank basvuru formlarini ptt araciligiyla yolladim.YURT DISI GONDERI SORGULAMASI\'na baktigimda "Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen)" ibaresiyle karsilastim.Acaba burda soylemek istedigi nedir onu merak ettim.Daha onceden formlari ptteyle gonderen arkadaslardan yardim istiyorum.

bu siteden bakabilirsiniz.Simdiden tesekkur ederim[/quote]

simdi senin barkod numaran ile arastirma yaptigimda 2 farkli sonuc cikti. ptt\'ninkiyle birlikte 3 oluyo :)

-- deutsche post\'un sitesindeki takip bolumunden baktigimda gonderim tarihini 27\'sinden itibaren yazdigim takdirde su sonuc geliyo:

Ergebnis:
Sendungsnummer: RR183664989TR

Der Empfaenger besitzt ein Postfach. Die Sendung wurde zur Abholung bereitgelegt.

" alicinin bir posta bolumu var. gonderi alinmaya birakildi." anlaminda bi cumle.

-- bi yerde de almanyada turkiyeden gelen postalarin dagitimini DHL yapiyo diye duymustum. ordan aratinca da;

Di, 23.10.2012 14:55 Uhr -- Die Sendung ist im Start-Paketzentrum eingetroffen.
So, 28.10.2012 15:15 Uhr -- Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation ubergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: )

sonucu cikiyo ki; turkiyeden almanyaya gonderildigi ama almanyada henuz daha hic bi isleme dahil olmadigini gosteriyo. sitede senin tesliminden alicinin teslim almasina kadar uzanan bi yuzdeleme mevcut. burada islem %40 oraninda tamamlandi gosteriyo.

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Sal Kas 06, 2012 9:40 am

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

simdi senin barkod numaran ile arastirma yaptigimda 2 farkli sonuc cikti. ptt\'ninkiyle birlikte 3 oluyo :)

-- deutsche post\'un sitesindeki takip bolumunden baktigimda gonderim tarihini 27\'sinden itibaren yazdigim takdirde su sonuc geliyo:

Ergebnis:

Der Empfaenger besitzt ein Postfach. Die Sendung wurde zur Abholung bereitgelegt.

" alicinin bir posta bolumu var. gonderi alinmaya birakildi." anlaminda bi cumle.

-- bi yerde de almanyada turkiyeden gelen postalarin dagitimini DHL yapiyo diye duymustum. ordan aratinca da;

So, 28.10.2012 15:15 Uhr -- Die Sendung wird ins Zielland transportiert und dort an die Zustellorganisation ubergeben. (Homepage / Online Sendungsverfolgung: )

sonucu cikiyo ki; turkiyeden almanyaya gonderildigi ama almanyada henuz daha hic bi isleme dahil olmadigini gosteriyo. sitede senin tesliminden alicinin teslim almasina kadar uzanan bi yuzdeleme mevcut. burada islem %40 oraninda tamamlandi gosteriyo.[/quote]

Anladim welly aciklaman ve ilgilendigin icin tesekkur ederim.Benim yapmam gereken brsey yok su durumda, %60lik kismin tamamlanmasini bekliyecegim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 06, 2012 2:40 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Ergebnis:

sonucu cikiyo ki; turkiyeden almanyaya gonderildigi ama almanyada henuz daha hic bi isleme dahil olmadigini gosteriyo. sitede senin tesliminden alicinin teslim almasina kadar uzanan bi yuzdeleme mevcut. burada islem %40 oraninda tamamlandi gosteriyo.[/quote]

Anladim welly aciklaman ve ilgilendigin icin tesekkur ederim.Benim yapmam gereken brsey yok su durumda, %60lik kismin tamamlanmasini bekliyecegim :)[/quote]

onemli degil..

dedigim gibi 3 farkli sonuc var. ptt ulasmadi diyo. dhl ulascak daha diyo. deutschepost da biz posta kutusuna attik diyo :D

ptt\'ye gittiginde soylicekleri de bi belge dolduruyolar adini tam hatirlamiyorum. almanyada postanin durumunu sorgulayan bi kagit. onu gonderebiliriz derler. ama bunun icin de hemen cevap alabilecegini sanmiyorum.

izzy

Mesaj gönderen izzy » Sal Kas 06, 2012 5:07 pm

Dhl nediyorsa odur, pakedin henuz ulasmamis.

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Sal Kas 06, 2012 5:55 pm

Bir soru daha sorucam DHL sitesine girdigimde takip bolumune barkod numarasini yazdim "Talebiniz icin herhangi bir sonuc bulunamadi DHL Lutfen yeniden deneyiniz" uyarisi aldim.Baktiginiz sitenin linkini atarmisiniz rica etsem.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Kas 06, 2012 9:54 pm

Bir soru daha sorucam DHL sitesine girdigimde takip bolumune barkod numarasini yazdim "Talebiniz icin herhangi bir sonuc bulunamadi DHL Lutfen yeniden deneyiniz" uyarisi aldim.Baktiginiz sitenin linkini atarmisiniz rica etsem.[/quote]

http://www.dhl.de/de.html

bu sayfada sol kenarda sendungsverfolgung diye bolum var. oraya barkod numarasini yaz. sonrasinda jetzt suchen a bastiginda yeni sayfa aciliyo. orda goruyosun durumu.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 07, 2012 6:07 pm

Bu tur belgeleri ozel kargo ile gondermenizi oneririm hem cabuk gidiyor hem de guvenilir DHL mesela ama pahali olmasi tabi bizi uzaklastirabilir ama isinizi saglama almakta fayda var
So geht nicht !

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Çrş Kas 07, 2012 6:18 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Bu tur belgeleri ozel kargo ile gondermenizi oneririm hem cabuk gidiyor hem de guvenilir DHL mesela ama pahali olmasi tabi bizi uzaklastirabilir ama isinizi saglama almakta fayda var[/quote]

pisman oldum ptt\'le gonderdigime hala ulasmamis ellerine rezillikten baska bisey degil.7 gunde ellerine ulasir dediler, kac 7 gun oldu.Ocakta dil kursum basliyo insallah yetisir islemlerim.Daha vize gorusmesine gidicem hmmm

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 07, 2012 6:26 pm

Merkezlerini aramani tavsyie ederim biraz sert kons belki ise yarar
So geht nicht !

izzy

Mesaj gönderen izzy » Prş Kas 08, 2012 10:53 am

Hem hizli hemde en uygun kargolama yontemi su anda pts express ile gondermek, ertesi gun ulasiyor fiyatida 500 grama kadar 38 TL.

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Prş Kas 08, 2012 4:55 pm

hesabim acilmis, basvuru formlarinin ellerine gectigi gun bana mail atip iban numarasini ve diger bilgileri ilettiler.
Sonuc olarak;
23 Ekimde belgeleri ptt subesine teslim ettim.
7 Kasimda Hesabim acilmis bir sekilde islemi tamamladilar.

Verdigim para 5,25 kr.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Kas 08, 2012 5:13 pm

Verdigin para digerlerine gore daha uygun ama gec ulasmis ama ulasmasi bile yeterli :D
So geht nicht !

nofear_016

Mesaj gönderen nofear_016 » Prş Kas 08, 2012 5:29 pm

[quote]murat181818 tarafindan yazilan metin:

Verdigin para digerlerine gore daha uygun ama gec ulasmis ama ulasmasi bile yeterli :D[/quote]

Aynen biraz oyle oldu , diyorumki 25 ekim\'de bayram tatiline girmistik sebebi o olabilir gibime geliyor :)