Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Randevu Sistemi - iDATA Firmasi - Pasaport Teslimati / Geri Gonderim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
nonearthling

Mesaj gönderen nonearthling » Çrş May 15, 2013 9:00 pm

[quote]zgsrdr tarafindan yazilan metin:

Oncelikle; ya yapi kredi bankasina gidip idatanin iban nosuna yada hesap nosuna 5 euro ucreti yatiriyoruz.(telefonla idatayi arayip kredi kartiylada odeme yapabilirsiniz) daha sonra bankadan aldiginiz makbuzu alip idatayi ariyorsunuz. gorevli zaten ucreti yatirip yatirmadiginizi sorar ve size ucret yattiysa randevu tarihinizi verir.[/quote]

tesekkurler sonrasi nasil isliyor? :)
www.suaritmapazari.com

The Prodigy- No Good

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş May 15, 2013 9:22 pm

[quote]hayuha tarafindan yazilan metin:

simdi 3 haziranda randevum var.iptal etmek istiyorum suan henuz daha kabul kagidim gelmedi bende firsattan istifade yeni randevu alana kadar sertifika alayim diyom en azindan vizde sorarlarsa derim kabul kagidim gelmediginden ertlemek zorunda kaldim, en azindan 1-0 onde baslayayim vizeye..konsoloslugu arayacak miyim yoksa aidatayi mi aramaliyim iptal icin..[/quote]

i datayi aramalisin sanirim.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Çrş May 15, 2013 9:29 pm

aslinda bu surec forumda mevcut ancak bir kere daha yazalim.
Randevunuzun verildigi saatten 15 dk once konsoloslugun onunde bulunman gerek yanina 60 ila 80 euro arasi para almayi unutmamalisin.yoksa konsoloslugun orda doviz burosu yoksa en az 1:3 kati daha fazla paraya alirsin euroyu.gorusme sirasinda istenilen ucreti oduyorsun ve faturasini aliyorsun.
ee:lan

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Çrş May 15, 2013 9:36 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

simdi 3 haziranda randevum var.iptal etmek istiyorum suan henuz daha kabul kagidim gelmedi bende firsattan istifade yeni randevu alana kadar sertifika alayim diyom en azindan vizde sorarlarsa derim kabul kagidim gelmediginden ertlemek zorunda kaldim, en azindan 1-0 onde baslayayim vizeye..konsoloslugu arayacak miyim yoksa aidatayi mi aramaliyim iptal icin..[/quote]

i datayi aramalisin sanirim.[/quote]

tsesekkurler eren..

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum May 31, 2013 6:44 pm

1 temmuzda stajim basliyor. Idata 16 temmuzdan oncesine randevu veremeyiz diyo konsoloslukla gorusun diyo sinirden cildirmak uzereyim bi akil verin arkadaslar ne yapiyim. 2 ay staj yapacagim ama erasmus staji degil tamamen kendim ayarladim. Bu yuzden calisma vizesi oluyomus egitim vizesi olmuyormus. Randevu vermiyolar daha erkene :(

sway

Mesaj gönderen sway » Cum May 31, 2013 6:53 pm

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

1 temmuzda stajim basliyor. Idata 16 temmuzdan oncesine randevu veremeyiz diyo konsoloslukla gorusun diyo sinirden cildirmak uzereyim bi akil verin arkadaslar ne yapiyim. 2 ay staj yapacagim ama erasmus staji degil tamamen kendim ayarladim. Bu yuzden calisma vizesi oluyomus egitim vizesi olmuyormus. Randevu vermiyolar daha erkene :([/quote]

hangi konsolosluktan basvurucaksn

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Cum May 31, 2013 6:55 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]muris01 tarafindan yazilan metin:

1 temmuzda stajim basliyor. Idata 16 temmuzdan oncesine randevu veremeyiz diyo konsoloslukla gorusun diyo sinirden cildirmak uzereyim bi akil verin arkadaslar ne yapiyim. 2 ay staj yapacagim ama erasmus staji degil tamamen kendim ayarladim. Bu yuzden calisma vizesi oluyomus egitim vizesi olmuyormus. Randevu vermiyolar daha erkene :([/quote]

hangi konsolosluktan basvurucaksn[/quote]

Istanbul

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum May 31, 2013 7:18 pm

Aramayi dene eger ulasamazsan staj belgenle birlikte mail at durumu anlat randevuyu erkene cektirenler vardi bu yontemle.

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Cmt Haz 01, 2013 5:56 pm

03.06.2013 te randevum var evraklarin eksikliginden dolayi yetisemediler malesef ama iptal etmediler idataki yetkili.tekrardan para yatirip sizin icin uygun bir tarihe yeni randevu alabiliriz dedi konsolosluk gorusmesinde iptal edilen gorusme eksi puan olarak yansir mi?

Arwen35

Mesaj gönderen Arwen35 » Cmt Haz 01, 2013 7:29 pm

hic zannetmiyorum neticede hakli bir gerekcen var. Vize gorusme esnasinda sorarlarsa da evraklarin yetismedigini eksik evrak ile gorusmeye gelmek istemedigini soylersin.

Resko

Mesaj gönderen Resko » Cmt Haz 01, 2013 11:30 pm

03.06.2013 te randevum var evraklarin eksikliginden dolayi yetisemediler malesef ama iptal etmediler idataki yetkili.tekrardan para yatirip sizin icin uygun bir tarihe yeni randevu alabiliriz dedi konsolosluk gorusmesinde iptal edilen gorusme eksi puan olarak yansir mi?[/quote]hangi evraklarin eksik ?

hayuha

Mesaj gönderen hayuha » Pzt Haz 03, 2013 5:24 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

03.06.2013 te randevum var evraklarin eksikliginden dolayi yetisemediler malesef ama iptal etmediler idataki yetkili.tekrardan para yatirip sizin icin uygun bir tarihe yeni randevu alabiliriz dedi konsolosluk gorusmesinde iptal edilen gorusme eksi puan olarak yansir mi?[/quote]hangi evraklarin eksik ?[/quote]

garantor kagidim ve kabul kagitlarim ikiside cikti ama malesef yanlis adrese yollanmis ve geri gitmis..

Resko

Mesaj gönderen Resko » Pzt Haz 03, 2013 5:57 pm

Senin adina uzuldum ama soyle bir sey konsoloslukta orjinal evraklara bakmiyorlar e maille fotokpileriyle is yapabilirdin ben 2 defa Ankara konsolosluguna gittim kimse benim orjinal evraklarima bakmadi

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Haz 10, 2013 2:08 pm

Arkadaslar stajim 1 temmuzda basliyor, 20 haziranda da vize randevum var. Ama ZAV\'a basvurmalari icin gerekli belgeleri 2 gun once postaya verebildim ortalama 5 gunde almanyaya ulasirmis. Vize gorusmesine sadece 10 gun kaldi ve ZAV\'a basvurup bana gondermeleri cok uzun surecek. Sizce ne yapmaliyim ZAV\'siz gidersem kabul alabilme sansim yok mu? Kabul belgesi de gelmedi dogal olarak. Fotokopisini falan mi istemem gerekiyor hicbir fikrim yok ne yapmam gerektigi konusunda yardimci olabilirseniz sevinirim :/

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Haz 10, 2013 2:11 pm

Bu arada erasmus staji degil normal staj. Maas ve hibe almayacagim. Istanbul konsoloslugundan basvuruda bulunuyorum. Yok mudur bir caresi bunun :(

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 10, 2013 5:00 pm

emin degilim internette bi yerde okumustum. zavdan belge oldugunda 2-3 gunde vizenin verildigi ama zavdan alinan belge olmadiginda belgelerin yabancilar subesine gonderilecegi yaziyodu. yabancilar subesine gonderilirse 1 temmuza yetismen zor. bu dedigim ne kadar dogru bilmiyorum ama

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Haz 10, 2013 5:52 pm

Almanya\'daki sekreterlige ZAV ve kabul belgesi yetisir mi diye yazdim su mail geldi:

Dear Mr. Onur,

I have not even received your documents yet, so we couldn\'t apply for ZAV confirmation. ZAV is a governmental organisation which has nothing to do with the university, so we don\'t have any influence on their processes. We have to send the application (which we can\'t do, as we have not received your documents) and wait for their confirmation. I am quite sure that it will definitely not be done till 20th June, which is not our fault! And just an invitation letter (which is not a problem) is not enough to get visa.

Best regards

Vize gorusmesine ZAV\'siz ve invitation letter\'siz gidecegim. Onceden gidip konsoloslukla konussam faydasi olur mu acaba? Ya da staj tarihimi erteletmeyi teklif etsem kabul ederler mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Haz 10, 2013 6:11 pm

zav alman is kurumu. mailde de belirttigi gibi firma basvuruyu yapar sonra bekler ki senin hangi belgeleri gonderdigini bilmiyorum ama eksik belgeyle de zav o belgeyi vermez.

suandaki duruma gore o belgenin cikmasi ve sana gelmesi maalesef yetismez. invitation letter dedikleri buyuk ihtimal firmanin staj onay belgesi olsa gerek.

o dedigin 2 belge zaten onemli belgelerden. onlar olmadan staj yapmak istedigine nasil inandiricaksin konsoloslugu? basvuru yapsan bu sekilde ret gelme ihtimali yuksek bana gore ki zaten bu sekilde basvurunu kabul edeceklerine dahi supheliyim.

ben yerinde olsam firmayla gorusup staj tarihini erteletmeye calisirim. tabi buna uygun olarak konsolosluk vize gorusmesini erteleme ya da yeniden randevu alma yolunu secerdim.

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 10:37 pm

arkadaslar ogrenim vizesi icin pasaportumu konsolosluga birakmam gerekiyor mu? kiz arkadasim rus ve o da rusyadan almanya icin basvuruda bulunmustu pasaportunun fotokopisini birakmisti ardindan cagirmislardi kendisini ve o gun vizeyi defterine ekleyip iade etmislerdi ben calisiyorum ve bu sure zarfinda pasaportsuz kalirsam sikinti :)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 11:11 pm

Suan nerdesin ki pasaportsuz gezemiyorsun?