Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Randevu Sistemi - iDATA Firmasi - Pasaport Teslimati / Geri Gonderim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
volkan67

Mesaj gönderen volkan67 » Prş Oca 23, 2014 1:30 pm

iDATA firmasina odenecek hizmet bedeli 20 Avro`dur ? derken ne demk istenior bilen var mi???

pipet

Mesaj gönderen pipet » Prş Oca 23, 2014 2:33 pm

sadece idata burolarindan yapilacak basvurular icin gecerli saniyorum.cunku normalde telefonla randevu alirken aldiklari ucret sadece 13tl civari.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Prş Oca 23, 2014 5:18 pm

[quote]pipet tarafindan yazilan metin:

sadece idata burolarindan yapilacak basvurular icin gecerli saniyorum.cunku normalde telefonla randevu alirken aldiklari ucret sadece 13tl civari.[/quote]

Aynen pipetin belirttigi gibi sadece turist vizeleri ve kisa sureli shengen vize basvurulari iData ofislerine yapildigi icin oradan hizmet bedeli aliyorlar. Biz national vize basvurusu yapanlar bizzat konsolosluga gittigimiz icin bu bedeli odemiyoruz. Kisaca vize icin yapilacak masraflari yazarsak;

1-60+5 euro, vize harci, 35 euro dusecegi soyleniyorsu dustumu henuz bir bilgim yok

2-20 tl veya uzak yerler icin 27tl UPS kargo parasi gorusmeden once aliniyor.

volkan67

Mesaj gönderen volkan67 » Prş Oca 23, 2014 7:49 pm

cok saolun arkdslar tesekkur ederm....

sencer 60euro zatn konsoloslukta veriorz bu 5 euro da galiba idata randewu bedeli yanlis anlamadysam 35 euroya bu deger mi dusuor ?? onu anlayamadm :( vize harci dedigin olay 60 euro degil mi zaten?

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzt Tem 28, 2014 11:17 am

Evet 60 euro da su son Disislerinin imzaladigi anlasma geregi 35 e dusecek diyorlardi. Ama dustu mu bilmiyorum. Demek istedigim bu.

matrix19

Mesaj gönderen matrix19 » Sal Şub 03, 2015 10:15 am

MErhaba arkadaslar,

Ben de erasmusla mart ayinda Almanya\'da egitim gorecegim. Daha once giden bir arkadasimdan bilgi aldim vize islemleri hakkinda. Konsolosluktan 90 gunluk vize aldigini soyledi, sonra Almanya\'dan oturma izni almis. Yani buradan ulusal vize almadi sanirim. Ama egtim vizelerinde ulusal vize olacagi soyleniyor. Erasmus egitimim 6 ay surecek gorunuyor zaten(90 gunden uzun)..
Nasil bir yol izlemem gerekiyor?
Not: Su an elimde maiille gelen Kabul mektubu(Letter of Acceptance) var. Learning Agreement da yakinda gelecek.

bukettt

Mesaj gönderen bukettt » Prş Haz 16, 2016 2:09 pm

merhabalar forumda yeniyim oncelikle merak ettigim bir konu var idata uzerinden randevu almak istiyorum 4 gundur aradigim numaralarda hep bekletmeye aliyorlar.benim gibi bu durumu yasayan ya da bilgisi olan arkadaslar var mi ?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Prş Haz 16, 2016 10:48 pm

[quote]bukettt tarafindan yazilan metin:

merhabalar forumda yeniyim oncelikle merak ettigim bir konu var idata uzerinden randevu almak istiyorum 4 gundur aradigim numaralarda hep bekletmeye aliyorlar.benim gibi bu durumu yasayan ya da bilgisi olan arkadaslar var mi ?[/quote]

Evet bende cok uzun sure bekledigimi hatirliyorum.Ama bekleyince birileri geliyor.Yani sanki bosa bekliyormus gibi oluyor biryerden sonra ama oyle degil.

burak0992

Mesaj gönderen burak0992 » Cum Haz 17, 2016 12:23 am

[quote]bukettt tarafindan yazilan metin:

merhabalar forumda yeniyim oncelikle merak ettigim bir konu var idata uzerinden randevu almak istiyorum 4 gundur aradigim numaralarda hep bekletmeye aliyorlar.benim gibi bu durumu yasayan ya da bilgisi olan arkadaslar var mi ?[/quote]
Ben gecen hafta aldim randevu ve tam olarak 41 dakika bekledim yani sakin kapali falan diye dusunme 10 dakika 20 dakika arayip kapatma,elbet aciyorlar.

mahmutovski

Mesaj gönderen mahmutovski » Sal Haz 28, 2016 7:24 pm

Arkadaslar Izmir Alman Baskonsoloslugunda vize gorusmesine girdim.Vize takip acisindan bir bilgi vermediler, simdi vizemi ben nereden takip edecegim? Idata Baskonsoloslugun sayfasindan bakacaksiniz diyor, o sayfada vize takip bolumunu bulamiyorum. Nolur yardim edin

efes34

Re: Randevu Sistemi - iDATA Firmasi - Pasaport Teslimati / Geri Gonderim

Mesaj gönderen efes34 » Pzt Eyl 17, 2018 5:43 pm

vize başvurumun 14. iş günündeyim. yeşil pasaportum var ve 24 pazartesi uçak biletim. bu hafta vize yetişmezse pasaportumu vize çıkmadan alma hakkım var mı acaba: vizeyi sonradan almak gibi bir olasılık?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 27, 2019 10:00 pm

efes34 yazdı: Pzt Eyl 17, 2018 5:43 pm vize başvurumun 14. iş günündeyim. yeşil pasaportum var ve 24 pazartesi uçak biletim. bu hafta vize yetişmezse pasaportumu vize çıkmadan alma hakkım var mı acaba: vizeyi sonradan almak gibi bir olasılık?
Oyle olmuyor.vize pasaporta yapistiriliyor

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Şub 27, 2019 10:19 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 27, 2019 10:00 pm Oyle olmuyor.vize pasaporta yapistiriliyor
oldu hocam: Vize yetişmedi vizesiz kızım yeşil pasaportunu ödünç aldı ve uçtu: 1 hafta sonra pasaportunuzu gönderin maili geldi götürdük teslim ettik. dediğiniz gibi vizeyi yapıştırdılar. pasaportu yaklaşık 10 gün sonra adrese gönderdiler: kurban bayramı tatili araya girdiği için yoğunluk olmuştu tatil sonrası (hey gidi günler : ne stresliydi)

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 27, 2019 10:36 pm

efes34 yazdı: Çrş Şub 27, 2019 10:19 pm oldu hocam: Vize yetişmedi vizesiz kızım yeşil pasaportunu ödünç aldı ve uçtu: 1 hafta sonra pasaportunuzu gönderin maili geldi götürdük teslim ettik. dediğiniz gibi vizeyi yapıştırdılar. pasaportu yaklaşık 10 gün sonra adrese gönderdiler: kurban bayramı tatili araya girdiği için yoğunluk olmuştu tatil sonrası (hey gidi günler : ne stresliydi)
Aa vizesiz nasil gectiniz? Yanimdaki kadina pasaportu alabilirsiniz ama geri getirin ucustan sonra dedi, baska ulkeye gidiyordu ama o. Bazi ulke vatandaslarina 1 ay vizesiz girmelerine izin veriliyor ama tr vatandaslari buna dahil degildi. O zaman vize bekleyenler de gecebilir gibi?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 27, 2019 10:37 pm

Pardon sizinki yesil pasaportmus^^ bordo icin demistim ben

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Sal Tem 16, 2019 11:39 am

benim ikamet adresim izmir fakat okulum kocaeli'de yani marmara bölgesinde. Ulusal vize başvurusu yapacağım fakat izmirden mi yoksa istanbuldan mı yapmalıyım? ikisinden de yapabiliyorsam hangisi daha iyi olur?

Brkclkglu

Mesaj gönderen Brkclkglu » Prş Ağu 08, 2019 10:29 am

Merhaba, UPS zarfı satın alırken verdiği adresi vizesi işlemdeyken değiştirmiş olan birisi var mı? Bu tarz bir durumla karşı karşıyayım. Birkaç soru sormak istiyordum.
Teşekkürler

isarama

Mesaj gönderen isarama » Sal Ağu 20, 2019 1:03 am

Selam, herhalde 6 aylık iş arama vizesi ulusal statüsüne giriyor. Bu durumda başvuruyu IDATA üzerinden mi yapıyorum? Ayrıca başvuruyu yaptığımda genelde ne kadar sonrasına randevu veriyorlar?

mebrar

Mesaj gönderen mebrar » Sal Ağu 20, 2019 10:05 am

isarama yazdı: Sal Ağu 20, 2019 1:03 am Selam, herhalde 6 aylık iş arama vizesi ulusal statüsüne giriyor. Bu durumda başvuruyu IDATA üzerinden mi yapıyorum? Ayrıca başvuruyu yaptığımda genelde ne kadar sonrasına randevu veriyorlar?
Evet, iş arama vizesi de ulusal vize oluyor. İdata ile randevu için iletişime geçiyorsunuz evet. Sonra İdata size gerekli belgeleri mail yolu ile gönderiyor. Başvuruyu ne kadar sonrasına verdikleri ise şehirden şehire değişiyor maalesef. İkamet ettiğiniz ile göre konsoloslukları ayırmışlar. Mesela İzmir ve çevresi için genelde daha ileri tarihlere randevu verdiklerini duydum ama ben Ankara'dan bir hafta sonrasına(daha erken bir vakite de alabiliyordum) randevu almıştım.

Bu linkte idata'nın sitesinde ulusal vize randevu süreci ile ilgili detaylı bilgiler mevcut: https://www.idata.com.tr/de/tr/p/ulusal ... dimlari-de
Bu linkte de vizeye başvururken götürmeniz gereken belgeler mevcut, idata da buradaki pdflerden sizin başvuru türünüze uygun olanları size gönderiyor sadece(başvuru formunu da idata da gönderiyor): https://tuerkei.diplo.de/tr-tr/service/ ... /-/1514554