Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Randevu Sistemi - iDATA Firmasi - Pasaport Teslimati / Geri Gonderim

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 11:19 pm

[quote]Resko tarafindan yazilan metin:

Suan nerdesin ki pasaportsuz gezemiyorsun?[/quote]
yurtdisindaki firmalarin buradaki temsilciligini yaptigimiz icin gerek servis icin gerekse egitim icin her an yurtdisina cikma durumum olabilir. simdi turkiyedeyim ancak onumuzdeki hafta icin birsey diyemem

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 11:23 pm

Izmir konsoloslugu almiyor ama digerlerinede bu durumu belirttiginde almayacaklarini tahmin ediyorum cunku pasaport yabancilar subesine gitmiyor

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 11:31 pm

bu cok guzel haber benim icin tesekkur ederim mutlaka belirtecegim

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 11:33 pm

Rica ederim

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Tem 31, 2013 12:27 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

--- iDATA, ALMANYA, ITALYA VE HOLLANDA VIZE BASVURUSU ICIN
RESMI OLARAK YETKILENDIRILMISTIR. ---

iDATA
http://www.idata.com.tr/tr/

Vize seklinde ikamet izni basvurusu sizin icin yetkili dis temsilciligimize sahsen ibraz edilmeli.
Sadece gerekli belgelerle birlikte ibraz edilen eksiksiz doldurulmus vize basvuru formlari isleme
alinabilecektir. Eksik basvurularin isleme alinmasi mumkun degildir ve bu durumda yeni bir randevu
alinmasi gerekecektir.

[quote]- Vize Bolumlerine basvuruda bulunmadan once 27.08.2012 tarihi itibariyle 444 8493 (yurt disindan 0090-444 8493) numarali telefondan iDATA firmasindan randevu alinmasi gerekmektedir.

- Randevu ucreti 5 Avro`dur.

- Kredi kartiyla veya oncesinde Yapi Kredi Bankasi`ndan bir pin kodu temin
etmek suretiyle odeme yapilabilir. Odeme sekline gore ilgili banka tarafindan belirlenen ilave ucretler alinabilmektedir.

- Alternatif olarak iDATA firmasinin burolarindan da randevu alinabilir.

- iDATA firmasina odenecek hizmet bedeli 20 Avro`dur ve basvuru sirasinda vize harcina ( 60 Avro) ilaveten odenmesi gerekir.Bu hizmet bedeli TL veya AVRO olarak ve kredi kartiyla da odenebilir.
Aciklanan haller disinda Schengen veya ikamet mevzuatina gore baska indirim veya muafiyetin uygulanip uygulanmayacagi ancak basvuru sirasinda nihaî olarak belirlenebilir.[/quote]

burada ofise gidip randevu alinabilir yaziyor ama burada http://www.istanbul.diplo.de/contentblo ... ise_DD.pdf para idata ofisine yatirilabilir ama yine telefonla randevu alinabilirnir diyor.

hangisi dogru. ben ofisi gidip almayi dusunuyrm

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Tem 31, 2013 1:08 am

Ara telefonla al, hic ugrasma kredi karti numarani vererek odeme yapabiliyorsun telefonla.

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Tem 31, 2013 1:11 am

kredi kartim yok. ofise gidip odeme yapsam olur mu ?

izzy

Mesaj gönderen izzy » Çrş Tem 31, 2013 1:53 am

Ailede kimsede yokmu kart? Ofise gidip randevuda alabilirsin tabiki, bildigim kadariyla nakit odeme kabul ediyorlar.

bb94

Mesaj gönderen bb94 » Çrş Tem 31, 2013 4:06 am

Ben 20 gun once iadata ya gittim(istanbul) ordaki bayan parayi ofisten yatirabilecegimi soylemisti ama net hatirlayamadim yarim tekrar gidicem senin icin net sorar ve burdan Cvp veririm eger zamanim varsa

bb94

Mesaj gönderen bb94 » Çrş Tem 31, 2013 4:07 am

Farkli bisey sormak istersen onlarinda sorabilirm :)

sway

Mesaj gönderen sway » Çrş Tem 31, 2013 8:38 am

tamm hallettim tessekuler

helloween

Mesaj gönderen helloween » Çrş Ağu 21, 2013 4:06 pm

iData ile Istanbul Konsoloslugu\'ndan randevu aldim, fakat vize gorusmesi icin gerekli belgelerle ilgili herhangi bir mail almadim. Boyle bir mail almam gerekiyor muydu?
Yuksek lisans egitimi icin burslu olarak basvuracagim. Yuksek lisans vizesi icin gerekli belgeler listesini nerede bulabilirim?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 21, 2013 11:29 pm

ogrenci vizesine bakicaksin, oncesinde dil kursuna gidiceksen dil kursu icin gerekli belgeler pdf ine de bakicaksin. ikisi de konsolosluklarin sitesinde uzun sureli vizeler altinda var.

gezgin

Mesaj gönderen gezgin » Prş Ağu 22, 2013 3:32 pm

benim de basima gelmisti. telefonda randevuyu alan kisi eposta adresini yanlis alinca boyle olabiliyor. ben sitenin iletisim kismina yazmistim sonra yollamislardi. ama epostada konsolosluk internet sitesinde var olan disinda birsey yazmadiklari icin cok ta onemli degil o.

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Prş Eki 03, 2013 3:33 pm

Merhaba arkadaslar sirf bu soruyu sormak icin siteye uye oldum; bugun idatayi ogrenci vizesi randevusu icin aradim ve verebilecekleri en yakin tarihin 15 kasim oldugunu soylediler fakat soyle bir durum var ki okulum 28 ekimde basliyor ve son kayit tarihi 30 kasim yani o tarihten sonra yasal olarak kaydolma hakkimi kaybetmis olacagim. Daha once boyle bir seyle karsilasmis olan biri var mi varsa nasil cozdu yardimci olursaniz cok sevinirim :/

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Prş Eki 03, 2013 7:59 pm

[quote]Pechvogel tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar sirf bu soruyu sormak icin siteye uye oldum; bugun idatayi ogrenci vizesi randevusu icin aradim ve verebilecekleri en yakin tarihin 15 kasim oldugunu soylediler fakat soyle bir durum var ki okulum 28 ekimde basliyor ve son kayit tarihi 30 kasim yani o tarihten sonra yasal olarak kaydolma hakkimi kaybetmis olacagim. Daha once boyle bir seyle karsilasmis olan biri var mi varsa nasil cozdu yardimci olursaniz cok sevinirim :/[/quote]
gideceginiz konsolosluga durumunuzu faxlarsaniz randevunuzu geriye cekebilirler. Faxi Almanca cekersen daha iyi olur.

Pechvogel

Mesaj gönderen Pechvogel » Cmt Eki 05, 2013 12:06 am

Cok tesekkurler dediginiz gibi Almanca yazip bugun vize bolumune faxladim ama birkac ay once arkadasim buna benzer bi problemle karsilasti. o da dil kursu icin gitmek istiyordu ama baya gec bi tarihe verildi randevu ve dilekcesi de kabul edilmedi. ayni seyin basima gelmesinden korkuyorum.

rmertakyuz

Mesaj gönderen rmertakyuz » Çrş Eki 23, 2013 1:12 pm

Ikemetgahim Ankara\'da ancak ben Izmir\'de basvuru yapmak istiyorum ogrenci vizesi icin, cunku Izmir yarina randevu veriyor, Ankara taa aralik ayina. Boyle bir sey mumkun mudur?

Bir arkadasim uni\'deyken erasmus icin vize gorusmesinde Istanbul\'dan ret yemisti, sonra Izmir\'den basvurup almisti.

volkan67

Mesaj gönderen volkan67 » Sal Oca 21, 2014 1:07 pm

bilgi icin tesekkurler....

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Oca 21, 2014 7:18 pm

mumkun. her konsoloslukta ne kadar yogunluk var bilemezsin. o yuzden erken davranip arastirip ise koyulacaksin. yan daireye gezmeye degil ulke degistiriyoruz yani.

ben izmir konsoloslugundan schengen vizesinde ret yeyip, 1 hafta sonra gorusmeye tekrar girip basvurum alinmayip 1 hafta sonra oylesine ek bi belgeyle tekrar girip vizeyi aldigimi biliyorum. illaki farkli konsolosluk degil ayni konsoloslukta bile olabiliyo dedigin.