Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ups Hakkinda...

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Serhan

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Mar 01, 2009 2:32 am

Bir cok kisi almanyada universitelere basvuru yada dil kurslari icin evrak gonderimleri icin ups yi kullaniyor...

Peki nedir bu ups..?
Gonderim ucretleri Ne kadardir ?
Gonderim suresi ne kadardir ?
Kimdir Nedir Necidir bu ups ?
ilk okul 3 e giderken dolmusla hergun onunden gectigim bu ups nin henuz ne ise yaradigini bilmezken henuz 1 yil evvel onun uluslar arasi bir kargo sirketi oldugunu ogrendim...

Baska goderilebilecek kargo sirketleri var mi =?
MNG kargo aras kargo gibi sirketler yurt disina gonderim sagliyor mu?
Sagliyor ise bu sirketlerin fiyatlari hakkinda bilgisi olan var mi ?

yorumcu

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen yorumcu » Pzr Mar 01, 2009 3:01 am

ben bir kere aras kargo ile ondermistim. hatta bu sazdiklarin icinde en uygunu oydu o zaman. guvenli bir sekilde 3-4 gun icinde almanyada olmustu. 2 sene onceki fiyatida 35 YTL idi

Serhan

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Mar 01, 2009 3:35 am

valla abi 35 ytl ise cok cok iyiymis simdi baktim ups nin sitesinden hesaplama bolumune 4 kg dokuman 160 usd diyo yaaa
yanlis mi baktim acaba :S:D

KurusSs

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen KurusSs » Pzr Mar 01, 2009 12:30 pm

[quote]Serhan yazdi:
valla abi 35 ytl ise cok cok iyiymis simdi baktim ups nin sitesinden hesaplama bolumune 4 kg dokuman 160 usd diyo yaaa
yanlis mi baktim acaba :S:D[/quote]
aynen beyler bende dernege gondercektim dosya sorumlum ups\' in fiyatlari cok ucuk diyodu banada mng veya aras kargoyu onermisti
ama gerek kalmadi kendisi ist\'ye geldi isi oldugu icin bende bu sayede evraklari verdim :p

KurusSs

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen KurusSs » Cum Nis 17, 2009 2:03 pm

ya bnm bi sorum olacak UPS hakkinda
13 nisanda eksik evrak bildirgemi verdim 14 de ups i aradm evraginiz ulasti dedi pasoport sorgu bolumunden bakiyorum
Bu Pasaport/Basvuru Numarasina ait bilgi bulunamamaktadir. Lutfen numaranizi kontrol edip yeniden deneyiniz.
boyle bi bildirge cikiyor acaba evraklarin konsolosluktan cikip yabancilar polisligine gidecegi zaman mi oradan ogrenebiliyoruz ????

yorumcu

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen yorumcu » Cum Nis 17, 2009 5:10 pm

kardes sana verilen numarada kontrol edebilirsin.
merak etme bence evrak kaybolmaz. ayrica daha almanyaya gidiyor. daha 3-4 hafta daha sabretmen lazim

kaaneroglu

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen kaaneroglu » Çrş Nis 22, 2009 8:20 pm

ben yurtdisi basvurulari icin www.basvurum.com tavsiye ediyorum. fedex\'in cozum ortagi. ups\'e gore daha ucuz, birden fazla gonderiniz varsa daha da ucuzluyor sitedeki tabloyu inceleyin bi. bi kac arkadas gonderi yapacaksaniz avantajli olabilir ki tek yollasaniz bile digerlerinegore daha uygun.
onceden ups ile gonderi yapmistim ama gercekten basvurum.com\'a gore cok daha pahali olmustu.

emrahsbf

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen emrahsbf » Çrş Nis 22, 2009 8:38 pm

ben cuma gunu paderborn universitesi\'ne gonderdigim belgeleri, tnt kargo ile gonderdim. 500 gr. olarak hesapladiklari dokumanlari 50 euro fiyatla 1 gun sonra almanya\'da olacak sekilde gonderiyorlar. size verdikleri numara ile de dokumanlarinizin takibini yapabiliyorsunuz. eger tnt\'de tanidik varsa yari fiyatina gonderebiliyorlar.

dhl ve ups de iyidir. daha once birer kez dhl ve ups ile dokuman gondermistim, sorun olmadan ulastirdilar.

ptt\'yi tavsiye etmem, hele hele okul basvurusu vs. ise uzak durmali. belgeleri kaybedebiliyorlar, 3 gun deyip 15 gunde teslim edebiliyorlar.

der Nordostwind

Ups Hakkinda...

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 22, 2009 9:31 pm

valla ben pttden cok kez gonderdim en gec 7 gunde gitti, cok defada almanyadan geldi en gec 7 gun surdu... hic 7yi asmadi...