Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Neden Almanya?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yorumcu

Neden Almanya?

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Ara 18, 2008 5:25 pm

ben arkadaslar abd demedimki. mseajim iyi okuyun bence,
benim demek istemem
neden turkiyede 15-20 milyar veripte ozel unide okunuyorda, belkide daha az paraya almanyada veya belki fransa hollanda nebileyim avrupanin gelismis ulkelerinde hemen hemen ayni paraya belkide daha ucuza okuma firsatini degerlendirmiyorlar.
ben bunu konusalim dedim

yorumcu

Neden Almanya?

Mesaj gönderen yorumcu » Prş Ara 18, 2008 5:36 pm

himm. tamamda neden yokmu arkadaslar fikirleri olanlar

maniaturk

Neden Almanya?

Mesaj gönderen maniaturk » Prş Ara 18, 2008 6:33 pm

yolcu bence yurtdisi egitimi cogu kisinin aklina bile gelmiyor...

yani akillica oturup olcup tartan adam tabi amerika ya da ingiltere der ama onlarin belki akillarina bile gelmiyor bu mesele. Bunu dusunmek icin onlari zorlayan bir sebep yok. Biz mesela istedigimiz bolumleri tr de okuyamacagimizi dusundugumuz icin belki bir yol aradik ve buralara kadar geldik ama bilmiyorum babam zengin olsaydi belki hic boyle bir yol aramayacak ve herhangi bir ozel uni de okuyacaktim... ;)

hiPoKoNdRiyAk

Neden Almanya?

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Ara 18, 2008 8:10 pm

Ozel universitelerde bu kadar pahali degil ki.. Benim kuzenim ozel universiteyi kazandi bu sene.. Aylik 650 milyon veriyor.. Istanbul\'da oturuyorlar zaten.. Ev derdi falan yok.. Yani masraflari ayda 1 milyari bulmuyordur bile.. Ama almanyayi dusununce 1,300u YTL\'yi bulcak gibi duruyor..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Neden Almanya?

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 18, 2008 8:15 pm

Aylik 650 YTL yilda 7800 yapar..Buda %50 burslu bir universitedir o fiyata burssuz ozel universitede okumak imkansiz..
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hiPoKoNdRiyAk

Neden Almanya?

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Ara 18, 2008 8:20 pm

Arel universitesi grafikerlik bolumunu kazandi ve burslu degil. Bence ozel uniler hakkinda yanlis biliyoruz. Soyle ki mesela bi uni 20 milyar istiyor bi bolum icin.. Onu 4 yila boluyorlar 10 milyar sonra onu aylara falan boluyorlar bu sekilde dusuyor..

Arel\'de grafikerlik burssuz 650 YTL\'ye gidiyor.. Bazi bolumlerde daha fazla olabiliyor..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Neden Almanya?

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ara 18, 2008 9:01 pm

Ama o dedigin bolum Arel Universitesi\'nde 2 yillik bir Meslek Yuksekokulu..
1.(gunduz) ogretimse 6000 YTL + %8 KDV
2.(aksam) ogretimse 6750 YTL + %8 KDV.. birde zorunlu ingilizce hazirlik okursa eger oda 6000 veya 6750 YTL..

Arel\'in tum lisans programlari 14000 YTL + %8 KDV

Yani gene 15000 kusur yapiyor ki bu sadece okul parasi..Buna birde gezme-yeme-icme vs. gibi masraflari koyarsak ortalama 17-18 bin YTL yapar gibi ve bu ucrete heryil gelecek zamlar haric..
Birde 10 esit taksit imkani sunuyormus :p
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

nazlim

Neden Almanya?

Mesaj gönderen nazlim » Cum Ara 19, 2008 1:43 pm

yani en iyis :)

der Nordostwind

Neden Almanya?

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Nis 24, 2013 2:54 pm

[quote]yolcu54 yazdi:
ben zaten oldum olasi olasi bir olayi merak etmisimdir. hazir konu biraz buna yakinken. neden ogrenciler turkiyede yyillik 15 -20 milyar veripte ozel unide okurda ayni paraya neden almanyada okumayi tercih etmez. bence almanyada okumak bence turkiyede ozel unide paranla okumaktan her yonden avantajli. sizin bu konuda varmi arkadaslar fikirleriniz[/quote]

bence bu akillarina gelmiyor. ben dersanedeyken bu tur adam cok tanidim. baraji gecmek icin dersaneye geliyorlardi inanirmisniz baraji gecemiycez diye cocuklarin devamsizlik yaptigini bile gormedim...ossye zor calisiyorlar, baraji zor geciyorlar bircogu dili calismayi hic goze alamazlar ne de olsa bircok sey hazir !!!
eksikligi hissetmeyen arayis icine girmez.bakin bizlere bir yerlerde bir eksiklik, birseyler var ki buralardayiz ve o eksiklikleride elde etmek icin cabaliyoruz. kimimiz direkt almanyada okumak istiyor, kimimiz tekrar okumak...

yinede halimize sukurler olsun...

basima gelen bir olayi anlatmak isterim:
dersanedeyken zengin bir ailenin oglu dersaneye basladi. 1-2 hafta gecti dersimiz felsefe hocasiylaydi(ayni zamanda rehberlikci) . dersi birakti arkadaslar bisey konuscam . bakin dedi yeni arkadasiniz geldi. maddi durumuda oldukca yerinde . onun durumunda cok kisi var ugrasmiyolar bile. helal olsun bakin dedi. o kadar maddiyatin icinde burada sizle beraber olup, biseylere cabalamasi cok guzel. ben olsam inanin gelmem dedi.
COCUK BIR DAHA DERSANEYE GELMEDI. KAYDINI SILDIRDIÐINI DUYDUK

:p:p:p:p:p:o:o:oB)B)