Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Isbankasi hesap acmiyor artik?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
susu

Mesaj gönderen susu » Sal Tem 31, 2012 5:41 pm

Ben okuldan kabul mektubumu temmuz sonuna dogru aldim ve vize icin anca basvurmak uzere harekete gectim.

Oncelikle almanyaya ucagim 29 agustosa aldim biletimi cok sorun yasamayacagimi dusunerek :( yesil pasaportum var ona guvendim biraz da sanirim.

Dun vize icin alabilecegim en yakin tarihlerden birine randevu ayarladim 9 Agustosa.
O nedenle finansal destegi kanitlayan belge olarak aciliyetimden dolayi is bankasinin koln subesinde hesap actirmaya karar verdim bu sitedeki forumlardan arastirdktan sonra.
(garantor belgem de yolda birkac gune elime gececegini umuyorum bu arada)

Ama garantorle basvuran arkadaslarim hep 2 aya kadar vize beklediler o nedenle bloke hesap daha mantikli geldi. Lakin is bankasinda ne adam gibi biliyorlar ne de izin veriyorlar.
Bu forumdan arkadasin tavsiyesi uzerine izmir ana subesi dedigi pasaporttaki bankaya gittim. Once orda bana musteri temsilcisi ana sube olmadiklarini her subede yapildigini soyledi o nedenle kendi hesabimin olduu subeye yolladi beni.
O subeye gittigimde mudire gelip YASAK 4 SENEDIR, BILDIRGE YAYINLANDI dedi. yapmiyorlarmis.
Pasaport subesini arattik orda farkli soylendi diye, orayi aradi ordaki mudur de onayladi bu kadini.

Bir suru kisi yaptirmis gecen sene dedim, nasil olmus ozaman, kadin ben bilmiyorum olmus olabilir ama yasagi delmislerdir biz yasak olani yapamayiz dedi.
Kolndeki subenizi araryip sorar misiniz dedim, hayir arayamayiz yapmiyoruz oyle dedi.

cok mutsuzum is bankasi yatti. Dier bankalardan da sadece vakif bankasi yapiyoruz dedi.

Bu son gunlerde yapmayi basarmis biri lutfen bana yardimci olabilir mi? sen benden farkli ne soyledin de oldu acaba ben mi yanlis ifade ettim kendimi diye merak ediyorum
ACIL HILFE ! :(

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 31, 2012 6:37 pm

tipik is bankasi, arkadas bir kisi de bu banka hakkinda iyi birsey soylemezmi ya. Herseyde bir hayir vardir bence ve vize isini kesinlikle aceleye getirmeyeceksin. Daha once bu tur aceleci tavirlar biraz zaman kazanmayi cok buyuk zaman kayiplarina bile yol acti. Tavsiyem db den ac blokeyi ve randevunu ertelettir. Tam olarak basvuru yap ve aceleye getirme vize konusunda hic bir isini.

susu

Mesaj gönderen susu » Sal Tem 31, 2012 7:04 pm

tesekkurler cevabin icin Physiker,

Peki babamin yakin arkadasi garantor belgesini almis bana yollayacak, onunla basvurmam olumsuz mu olur? kabul etmeleri mumkun mu? Dedigin gibi Deutsche Bank\'ta hesap actirmayi dusunuyorum ama konsoloslukta imza odemeler vs derken ugrastiracak.

Borumu

Mesaj gönderen Borumu » Sal Tem 31, 2012 9:47 pm

Acele etme yoksa isin daha cok uzar garantorle basvurularda garantorun acayip saglam degilse olumlu sonuc alman zor mesela ben garantorum kuzenim oldu durumunuz nasil dedim ooo cok iyi filan dediler garantor belgesi geldi basvurdum vs. 2-3 ay sonra ya baska garantor bul yada bloke hesap ac yoksa red vericez diye aradilar bu sefer deutsche banktan bloke hesap actimda 14 subatta vizeya basvurmustum 10 temmuz gibi anca alabildim vizemi yani 5 ayi bitirdim 150 gun bekledim sende benim durumuma dusme konsoloslukta imzalatmak 5 dk.lik is aslinda deutsche bankin istanbulda subesi var ancak sadece kurumsal musterilere bakiyorlar.

kleifarvatn

Mesaj gönderen kleifarvatn » Sal Tem 31, 2012 10:37 pm

Ben 5 hafta once Istanbul Gultepe\'deki Is Bankasi subesini kullanarak actim hesabimi. Aynen Gultepe subesinde de bir bilgileri yoktu, farazi konustu memur benimle prosedurun boyle ya da soyle olabilecegiyle ilgili. Boyle olamaz Almanya\'daki subenizde hesap acma proseduru, cok kolay anlatiyosunuz dedim. Ne kadar anlatsam da derdimi dinletemeyince delirip Berlin - Kreuzberg\'deki subeyi aradim cebimden (malesef yurt disina telefon acamiyorlarmis, ben utandim artik devlet bankasinin bu durumundan) Kreuzberg\'deki subede calisan bir kisiyle konusturttum oyle hallettim bu davayi. Aciyolar yani arkadasim, haberin olsun, yasak degil.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 31, 2012 11:32 pm

Is bankasi ile falan hic ugrasmayin arkadaslar,diyelim hesabi actilar daha sonra Almanya\'da gelip sorun yasayanlar vardi.Ayrica bir sehirde birden fazla is bankasi var midir oda bilinmez :) En temizi Deutschebank ;)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 01, 2012 1:11 am

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Is bankasi ile falan hic ugrasmayin arkadaslar,diyelim hesabi actilar daha sonra Almanya\'da gelip sorun yasayanlar vardi.Ayrica bir sehirde birden fazla is bankasi var midir oda bilinmez :) En temizi Deutschebank ;)[/quote]

PPPP
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

susu

Mesaj gönderen susu » Çrş Ağu 01, 2012 2:05 am

zamanim kisitli oldugu icin is bankasi veya vakif bankasi diye dusundum aslinda, yoksa deutsche bank ofkors.
benim aslinda planim is bankasindan orda parayi cekip deutsche banka yatirmak bunu rathausdan falan izin alip yapabiliyor muyum ? oyle birsey duydum :)
50 euro odemeye iknci kez raziyim yani

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 01, 2012 9:43 am

bloke hesapin mantigi o degil ama, buraya geldikten sonra ayda en fazla 659 euro o hesaptan cekebiliyorsun en fazla.

susu

Mesaj gönderen susu » Çrş Ağu 01, 2012 9:56 am

biliyorum mantigini ama rathaustan izin alip parayi deutsche banka yatirsam orda olmaz mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 01, 2012 10:06 am

hayir olmuyor bloke hesabi actirirken banka sana zaten o parayi cekemeyecegine dair bir belge imzalattiriyor.

susu

Mesaj gönderen susu » Çrş Ağu 01, 2012 10:20 am

dogru ben unutmusum,
ah ya hep benim hatam aslinda cunku deutsche bankta hesabim vardi geri doncegimi bilseydim kapatmazdim hesabi :(
simdi gunlerce ugrastircaklar beni. basvurayim bari napayim

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Çrş Ağu 01, 2012 4:36 pm

[quote]susu tarafindan yazilan metin:

biliyorum mantigini ama rathaustan izin alip parayi deutsche banka yatirsam orda olmaz mi?[/quote]

Yabancilar dairesinin elinde. Gottingen\'dekiler cok yardimci oluyor bu konuda.

Ben Koln\'de is bankasindan actirdim, fakat parayi cekmek icin gidip gelmek cok zor geliyordu. Oturma iznimi almak icin gittigimde yabancilar dairesindeki gorevliye bankanin kart vermediginden, internetten islem yapmama izin vermediginden bahsettim. O da bir belge hazirlayarak baska bir bankaya tasimamin mumkun oldugunu soyledi.

Ayrica, noterden gecim masraflarimi ailemin karsilayacagini belirten belge hazirlatirsam da, bankadan paranin tamamini cekmem icin izin hazirlayabileceklerini soylediler.

Schrodinger

Mesaj gönderen Schrodinger » Çrş Ağu 01, 2012 4:38 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

hayir olmuyor bloke hesabi actirirken banka sana zaten o parayi cekemeyecegine dair bir belge imzalattiriyor.[/quote]

is bankasinin sozlesmesinde, istisnai durumlarda yabancilar dairesinin izniyle paranin cekilebilecegi maddesi var.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 01, 2012 4:40 pm

aynen, o istisnai durumlar ise ogrencinin vize basvurusunun reddi veya almanya ya gelmesi halinde sinir disi edilmesi.

ersin060

Mesaj gönderen ersin060 » Çrş Ağu 01, 2012 5:10 pm

arkadaslar ben is bankasindan tam bir gunden hesap actirdim. frankfurt subesinden. ertesi gun hesabim acildi ve konsolosluga mail fax gecildi ve bana da. benim tanidik vardi o sekilde hallettim ve 21 gunde vizemi aldim. bence dogru yapildigi surece is bank iyidir tabiki. ama benim dusuncem bu.

susu

Mesaj gönderen susu » Çrş Ağu 01, 2012 5:48 pm

Bunu ben de tanidigi olan babama ileteyim bari. Ben monchengladbacha gdiorm koln yada dusseldorf olur. Bu arada dusseldorf subesini dun arayan arkdsima artik yapmiorz yasaklandi demisler ordan..

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Çrş Ağu 15, 2012 7:49 pm

Berlin\'de IsBankasinda bloke hesabi 2gunde actirdim. Form gelir gelmez imzalamaya konsolosluga gittim ve hemen postaya verdim. Ertesi gun parayi yatirdim herhangi bir Is Bankasi araciligi ile ve email yoluyla gelen belgeyi konsolosluga teslim ettim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 16, 2012 7:58 am

Umarim berlinde kalacaksindir.

friedeyes

Mesaj gönderen friedeyes » Prş Ağu 16, 2012 10:34 am

vizeyi alirsam Berlinde kalicam, okul kayit tarihine yetismicek gibi gozukuyor