Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 13 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
haydarpasa62

Mesaj gönderen haydarpasa62 » Sal Mar 19, 2013 2:58 am

Arkadaslar evraklarimin Yabancilar Dairesine gittigini ogrenebilmem icin telefon numarasi rica edebilir miyim.

Bugun aradim ancak acan olmadi Istanbul konsoloslugu icin.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 19, 2013 8:06 am

Ne zaman basvurdun ? Konsoloslugu ariyorsan sabirli olacaksin uzun sure telefonda beklemelisin. Nerde kalacagini soylersen bilen arkadaslar polisin numarasini verir.

burcak

Mesaj gönderen burcak » Sal Mar 19, 2013 8:17 am

Tesekkur ederim karthus.
Basarisiz olmam durumunda imzalatmalarini bi derece anlayabilirim ama mezun olup geri dondurmenin mantigini cozemedim oyle birsey imzalamak cok sacma geliyor daha gitmeden.
yarin gorecegim artik.

[quote]Karthus tarafindan yazilan metin:

Basarisiz olman durumunda veya mezun olduktan sonra turkiyeye donecegine dair sartlar iceren hede hodo.Istersen imzalamayabilirsin senin kararin tabi imzalamazsan vize vermiyorlar[/quote]

serkanss

Mesaj gönderen serkanss » Sal Mar 19, 2013 9:29 am

Konsoloslugun bilgi formunda sonradan evrak gonderdiginizde size verilen basvuru numarasinin yazdigi kagidin fotokopisini ekleyin yaziyor. Ben bunu sonradan gordum ve eksik evraklarimi gonderirken o belgenin fotokopisini koymayi unuttum .

Sizce bir sorun olurmu zarfin uzerine orda yazan basvuru numarasini adimi soyadimi pasaport numarasini herseyi yazdim

gazi1905

Mesaj gönderen gazi1905 » Sal Mar 19, 2013 10:34 am

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Bildigim kadariyla paderborndan gelen kagitta hem dil kursu hem uni kaydin var.[/quote]

kardesim kagitlarda 11 haziran ve 21 haziran tarihleri arasinda burda olup gerekli belgelerle kayit olabilirsiniz diye aciklamislar ona gore seviye belirleme sinavi 1 temmuzda kafam karisti acikcasi

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 19, 2013 12:57 pm

[quote]haydarpasa62 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar evraklarimin Yabancilar Dairesine gittigini ogrenebilmem icin telefon numarasi rica edebilir miyim.

Bugun aradim ancak acan olmadi Istanbul konsoloslugu icin.[/quote]

0212 334 61 67(Vize Bolumunun numarasidir) bu numarayi ara genelde mesguldur ben 14 ve 15. ust uste denememde dusurebildim.Basvuru borkod numaranida yaninda bulundur ve 27 subatta basvurmustum evraklarimin durumunu ogrenebilirmiyim diye sorarsan oradaki bayan her turlu yardimci olur.

zgsrdr

Mesaj gönderen zgsrdr » Sal Mar 19, 2013 1:06 pm

tesekkurler verilen bilgiler cok acik olmus sonunda anlayabildim.ben univ transkripti diploma gibi belgelerin hem turkcelerinin hemde tercumelerinin cifter cifter cekilecegini dusunmustum.yardim eden elleriniz dert gormesin (:
ee:lan

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 19, 2013 1:15 pm

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim karthus.
Basarisiz olmam durumunda imzalatmalarini bi derece anlayabilirim ama mezun olup geri dondurmenin mantigini cozemedim oyle birsey imzalamak cok sacma geliyor daha gitmeden.
yarin gorecegim artik.

Basarisiz olman durumunda veya mezun olduktan sonra turkiyeye donecegine dair sartlar iceren hede hodo.Istersen imzalamayabilirsin senin kararin tabi imzalamazsan vize vermiyorlar[/quote][/quote]
Adamlar etkisiz eleman istemiyor buna mezun olup yan gelip yatanlarda dahil.Bu yuzden Almanya cogu ulkeden ileride

burcak

Mesaj gönderen burcak » Sal Mar 19, 2013 3:35 pm

Zaten mezun olduktan sonra is bulamazsam oturma izni de alamam, yan gelip yaticaksam maksimum is aramak icin verilen oturma izni kadar kalabilirim o yuzden mezun oldugun gibi toplan git yazan bir kagidi imzalamak sacma gelmisti.
herkese de yapilmiyor sanirim neye bakarak bana taahhutname imzalatmak istiyorlar yarin ogrenecegim artik.

[quote]burcak tarafindan yazilan metin:

Tesekkur ederim karthus.
yarin gorecegim artik.

Basarisiz olman durumunda veya mezun olduktan sonra turkiyeye donecegine dair sartlar iceren hede hodo.Istersen imzalamayabilirsin senin kararin tabi imzalamazsan vize vermiyorlar[/quote][/quote]
Adamlar etkisiz eleman istemiyor buna mezun olup yan gelip yatanlarda dahil.Bu yuzden Almanya cogu ulkeden ileride[/quote]

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 19, 2013 5:26 pm

Evet herkese imza attirmiyolar ve eskiden cok fazla yapilan bir uygulamaydi ama son zamanlarda bir tek seni biliyorum

wwhite

Mesaj gönderen wwhite » Sal Mar 19, 2013 5:27 pm

Alan arkadaslarin hepsine tekrar hayirli olsun.Bir de ben alabilsem artik su vizeyi,yarin 50 gun oluyor arkadas bu nedir ya.

dexmel

Mesaj gönderen dexmel » Sal Mar 19, 2013 5:30 pm

Arkadaslar selam,

8 Subat\'ta vizeye basvurmustum cuma gunu DSH Sinavim var, belgelerim yabancilar polisinin eline daha gecen hafta ulasti ve bugun yabancilar polisini aradagimda vize icin bana onay verdiklerini soylediler.
Konsoloslugu aradigimda ise hala Yabancilar polisininden israrla onay gelmedigini soylediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor sasirdim, lutfen bana bir oneride bulunun?

mrve

Mesaj gönderen mrve » Sal Mar 19, 2013 5:36 pm

Slm arkadaslar bir sorunum var.aranizda vizeyi mahkeme yoluyla alan var mi?

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Sal Mar 19, 2013 5:56 pm

[quote]dexmel tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar selam,

8 Subat\'ta vizeye basvurmustum cuma gunu DSH Sinavim var, belgelerim yabancilar polisinin eline daha gecen hafta ulasti ve bugun yabancilar polisini aradagimda vize icin bana onay verdiklerini soylediler.
Konsoloslugu aradigimda ise hala Yabancilar polisininden israrla onay gelmedigini soylediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor sasirdim, lutfen bana bir oneride bulunun?[/quote]
Sanirim bu soruna cevap verebilecek kisi Veli\'dir.
[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

wwhite ben 54 gun bekledim. son 1-2 haftasinda yabancilar subesinin cevabini konsolosluga iletmekle gecti. konsolosluk gelmedi diyodu, yabancilar subesi gondereli cok oldu diyodu.

durumun bu sekilde olsaydi arada mekik dokuyup bi sekilde yapardin ama yabancilar subesi henuz cevap vermemis ve bu surece dahil olup cevap aldirtman kolay degil. tanidigin ya da akraban varsa yabancilar subesine gonderip konusturabilirsin ama onlari da islem devam ediyo deyip geri gonderebilirler.

beklemek durumundasin. ne zaman mail attin bilmiyorum ama 1 hafta aralikla tekrar at derim.[/quote]

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 19, 2013 6:29 pm

[quote]dexmel tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar selam,

Konsoloslugu aradigimda ise hala Yabancilar polisininden israrla onay gelmedigini soylediler. Bu durumda ne yapmam gerekiyor sasirdim, lutfen bana bir oneride bulunun?[/quote]

ilk once isin kolay degil tum kapilar tak tak suratina kapanir. en azindan bana oyle oldu. okulun kesin kayit tarihlerine 1 hafta kalmisti benim ve konsolosluk banane deyip cekiliyodu, yabancilar subesi de biz gerekeni yaptik diyodu. babam en sonunda yabancilar subesinde ortalikta dolanan bi memur gorup ondan yardim istiyo ve sagolsun o adam halledicez demis ve 3-4 gun sonrasinda da hallolmustu. konsolosluk maille bildirmisti bana vizenin onaylandigini.

simdi oncelikle tanidigin varsa yabancilar subesine gitmesini soyle, elinde de cuma gunu dsh sinav randevun olan bi belge olsun. yabancilar subesine onayi tekrar faksla gondermelerini rica etsin(duzgun ve nazik bi sekilde etsin. emir verir gibi konusursa direk geri gonderirler cunku boyle bi zorunluluklari yok). iyi bi memur denk gelirse yapamayiz demez buyuk ihtimal ama bikac gun sarkabilir iyi takip etsin tanidigin. hatta o kisiye sonradan ulasabilecegi telefon istesin. tanidigin yoksa isin daha zor. burdan kendin telefonla arayip konusup rica etmen lazim ya da turkiyede almanca bilen tanidigin varsa ondan konusmasini isteyebilirsin.

konsolosluk bu surecte hicbir sekilde yardimci olmuyo hatta nerdeyse iletisime dahi gecmiyolar seninle, konsoloslukla sadece onayin ellerine ulasip ulasmadigini kontrol etmek amacli iletisime gecmeni tavsiye ederim. yoksa moralin cok bozulur ama sen bilirsin yine de tabi. ne yapamn gerektigini de sorabilirsin. buyuk ihtimal benim soyledigim gibi yabancilar subesi faksla gondersin bu sekilde soyleyin onlara der.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 19, 2013 6:31 pm

[quote]mrve tarafindan yazilan metin:

Slm arkadaslar bir sorunum var.aranizda vizeyi mahkeme yoluyla alan var mi?[/quote]

mahkeme yoluna gitmek maddi olarak yorar. ikincisi uzun sure alir. bu surede birkac kez daha ayni vize icin basvuru yapabilirsin ve denk geldigin memura gore vize alma ihtimalin de var. bu yuzden cogu kisi tercih etmez mahkeme yolunu.

kiko

Mesaj gönderen kiko » Sal Mar 19, 2013 6:33 pm

[quote]wwhite tarafindan yazilan metin:

Alan arkadaslarin hepsine tekrar hayirli olsun.Bir de ben alabilsem artik su vizeyi,yarin 50 gun oluyor arkadas bu nedir ya.[/quote]

Oldukca uzun suredir bekliyormussun :( Ben tam 3 hafta once bugun basvurdum. Umarim benimki de bu kadar uzun surmez. Neyse ki bekleyince zaman daha cabuk geciyor.
Sevgiler,

kiko

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Mar 19, 2013 6:33 pm

Karthus alinti yapmamis olsaydin farketmeyebilirdim mesaji. sana da ayrica tesekkur ederim :)

fokutan07

Mesaj gönderen fokutan07 » Sal Mar 19, 2013 6:47 pm

[quote]bilgisizadam tarafindan yazilan metin:

[quote]fokutan07 tarafindan yazilan metin:

Diploma asli (1x)-(noter onayli)

Osym (noter onayli)

Tomer dil kursu sertifikasi(Almanca) (1x)-(kesinlikle yaptir)

Tomer dil kursu sertifikasi(Turkce) (1x)

Sabika Kaydi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Transkript (Almanca) (1x)-(tercume)

Transkript(Ingilizce) (1x)-(okuldan alabilirsin)

Nufus kayit ornegi(Aciklamalar bolumu eksiksiz doldurulmus) (1x)-tercumeye gerek yok

Anneye ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok )

Babaya ait ikametgah belgesi (1x)-(tercumeye gerek yok)

Nufus kagidi (Almanca Tercumesi) (1x)-(istege gore)

3 adet Biyometrik resim (fazla cikar mesela ben 6 tane goturdum)

Diploma Tercume(Almanca)-(almanca tercume )

Seyahat Sigortasi(turkce ve ingilizce)

hepsinden ikisertane fotokopi yap zimbalama hic birini en basa basvuru formu dil kursu evragi iyi niyet mektubu ve digerlerini sirala orjinaller bir parca fotokopilerde birer parca olacak ztn orada soyluyorlar nasil yapman gerektigini zimbalarsan orada cikarmakla ugrasirsin 60 euroda para olmasi gerekiyor yaninda bundan baskada hic birsey istemiyorlar bn bu sekilde gittim bazilarini geri bile verdiler gerek yok diye[/quote]

babam vefat etti ona ait ikametgah alamiycam :)

onun yerine hangi belgeyi koyacam defin kagidini mi ?[/quote]

basin sagolsun , bununla ilgili bir bilgim yok ama genede yaninda bulundurderim bnden ikametgah kagidini almadilar ztn ama ne olur olmaz

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Mar 19, 2013 9:33 pm

baba ve annenin ikametgahina gerek yok hadi oldu gorevlinin essekligi tuttu istedi durumu acikla yine isterse faks cekerim de onuda kabul etmezse icinden kufret o anlar :)

Kilitli