Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da gocmenlik hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Turkisch38

Mesaj gönderen Turkisch38 » Çrş Şub 18, 2009 12:54 pm

Almanya da dil kursu sonrasi Dsh sinavini gecemezsek o zaman orada iltica veya gocmenlige basvursak kalma sansimiz olurmu?
Benim esimin akrabasi oraya dil icin gidip iltica icin basvurdu.Avukat tutup mahkemeye basvurdular.Adam 1 yil sonra ailesini yanina aldi.5 yil sonra ilticasi kabul edildi,mahkeme 5 yil surdu.Bu sirada devlet kalacak yer az da olsa para yarimi yaoti.Adam kacak calisti.Simdi oranin vatandasi ve serbest,rahat yasami var.
5 yil para biriktirip Kayseride 40000 EURO luk ev aldi.
Daha ne soyleyeyim.Bunlar genelde gurbetcilerimizin kotuledigi Almanya daki gercekler.Zaten orada yasam kotu olsa her yil Turkiyeden 15000 kisi evlenerek (bir ilcenin nufusu kadar) oraya kacmazdi.
Ama ordan evlenerek Turkiyede yasamaya gelen Alman veya baska Avrupalilar belkide bir elin parmaklarindan daha azdir.
Alanaya falan gibi yerlerde ev alip yasayanlar oranin emekli ve orta hallileridir.
Turkiye mallesef giderek Rusya,Polonya gibi olmaya basladi.Sokaklar ozellikle Ankara da bosta gezen Universite mezunlari ile kayniyor maalesef.Artik Turkiye de bosta gezen 4 yillik bircok Universite mezunlari Avrupada herhangi bir ulkede herhangi bir iste calismaya razidir.
Zaten Polonya,Rusya,Romanya ,Bulgaristan daki Universite mezunlarida hep boyle yapiyorlar ya.
Yani ilkokul mezunu adam bir bahaneyle oraya turist olarak gidip iltica ediyor.
4 yil universite okuyan adamada her turlu zorlugu cikariyorlar.Hatta o adam vasifsiz,dil bile ogrenmiyor.Ama biz orda DSH+Master yapsakda adamlar isterse bizi oradan kovabiliyorlar.
Neyse sizden de bu konuda yorumlar bekliyorum.Maalesef biraz doluyum ben...
Cevremde evlilik vs. yollarla giden cok olunca insan sinirleniyor elbette.
Saygilarimla...
Sizinde bu konudaki yorumlarinizi bekliyorum arkadaslar.

necomedia

Mesaj gönderen necomedia » Çrş Şub 18, 2009 1:04 pm

issiz olan adam herseyi yapabilir

HERSEYI

baskasina zarar vermedikten sonra onu kinayamam

tesbihte hata olmazmis lakin bizde cok guzel bir laf var

ac kopek firin deler

eger isim olmasaydi su an ben de boyle memlekete lanet ederdim ve defolup giderdim ( hos simdi bile gitmek icin arastirmalarimi surduruyorum )

ama burada isin varsa, ve kacip gitmek simdiki elinde olanlardan fazlasini getirmicekse, sirf avrupa ozentiligi yuzunden gidipte o cogu kafasiz gerici bagnaz irkci herilerin bokunu bulasigini temizleme derim ben

lakin cok klasik olacak belki ama sonucta ( kuru kalabalik olsa da, para birakmasalar da ) her yaz milyonlarcasi buraya geliyor

kisacasi ulkemiz cennet ama insanlari..........neyse agzimi bozmayim

aziz nesin geldi aklima sebepsiz

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Çrş Şub 18, 2009 1:52 pm

irticayi kabul etmeyen 2 ulke var diye bilyorum biri ulkemiz biride yeni zelanda. Aslinda boyle bircok kisi var .. hatta insanlar gemilerle gidip giristikleri yolda hayatini kaybedenler var. benim arkadasimin abiside ingiltereye gemiyle gitti irtica etti 18 yasinda..suan orda 5 yil suren mahkeme sonucu vatandaslik aldi, daha sonra evlendi ve suan elektrik teknisyeniymis.
bence resmi yollar varken bu yollara girmek olmaz...
biz elimizden geleni yapalimda.. nasibin disina cikamayiz...
hersey nasip.

prato

Mesaj gönderen prato » Çrş Şub 18, 2009 3:17 pm

almanyada iltica tamamen bitmistir. bu yolu dusunmek isteyenler unutabilir... iltica edersin ama ertesi gunu turkiyedesin %100.. artik bu sekilde kesinlikle iltica yok... hem ilticanin buyuk bi sebebi olamli... turkiyeden buraya gelip ne diye iltica edeceksin ki...........
yurt disina kapak atmak isteyenlere sunu soyluyorum avrupa bu anlamda olu durumda kesinlikle tavsiye etmem... canada ve avustralya yi oneriyorum....iltica icin.....

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 18, 2009 5:16 pm

basligi kilitliyorum..

Kilitli