Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Konsolosluk belge onayi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
guneys

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen guneys » Prş Mar 17, 2016 11:25 pm

Merhaba, forumu bir suredir, firsat buldukca takip ediyorum ve forumu ayakta tutan herkese tesekkur ederim. Bazi konular hakkinda bir cevap goremedim birkac sorum var. Umarim benim icin de basvuru asamalari saglikli bir sekilde sonuclanir ve surec konusunda tecrubelerimi paylasabilirim.

Sormak istedigim konu konsoloslukta onaylattigimiz belgelerde konsolosluk belgenin noter onayli olmasini istiyor mu veya apostil? ve belgelerin almanca mi ceviri olmasi gerekiyor ingilizce belgeler icin de onay veriyorlar mi?

Ikinci bir kafa karisikligi osym sonuc belgesini osym sitesinden indirdim ancak belgenin uzerinde herhangi bir kase imza vs. yok, konsolosluk bu belge icin de onay verir mi yoksa yine noter onayi tarzi bir seye mi ihtiyacim var. Osym merkezlerinden onayli halde alinabiliyor mu bilmiyorum. Telefonlar pek sallanmiyor, calistigim icin de yuzyuze sorma sansim olmuyor.

Konu hakkinda deneyimi fikri olan arkadaslar yazabilirse sevinirim

refresh

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen refresh » Cum Mar 18, 2016 6:33 am

Almanya apostil istemiyor. Noter onayli cevirilmesi gereken yeminli tercumeler disinda (tercuman belirli bir notere bagli oluyor) konsoloslukta yaptirabilirsin noterden ucuza gelir. Gelene kadar notere 1 aylik maasimi verdim, simdiden kolayliklar dilerim :bye

guneys

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen guneys » Cum Mar 18, 2016 9:24 am

Konsoloslukta ucretsiz degil mi egitim belgelerinin onaylanmasi. Ingilizce olan belgeler icin de onay islemi yapiyorlar mi peki?

refresh

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen refresh » Cum Mar 18, 2016 10:50 am

Kisi kendi yapinca nasil olur bilemem benim adima yaptilar calistigimdan ama ben birkez duzeltmeye gittigimde konsoloslugun makbuzuyla gittim. 5 sayfaya kadar ... euro diye bir fiyatlandirmalari var. Hukuk bolumunden randevu alman gerekiyor gitmeden. Kendin gidince para oduyormusun tam emin deilim okadar belge isi ve olay yasadim ki tam hatirlayamiyorum kafa kalmadi :|

guneys

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen guneys » Pzr Mar 20, 2016 8:57 pm

cevap icin tesekkurler

heroespost

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen heroespost » Pzr Mar 20, 2016 9:52 pm

Osym belgesini bende internetten indirmistim ve Alman konsoloslugunda bu belgenin noter onayli olmasi gerektigini soylediler,taksimdeki notere gittim kosarak onaylattim,simdi tam hatirlamiyorum onlar benden Tc´mi isteyip internetten yeniden mi indirdi yoksa belgeyi direkt mi onayladilar ama hallettiler :)

guneys

Konsolosluk belge onayi

Mesaj gönderen guneys » Pzr Mar 20, 2016 11:00 pm

notere onayli gitmem en sagliklisi olacak sanirim :)