Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Temmuz\'da Almanya\'da 1 Aylik Dil Kursu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kuschel

Mesaj gönderen Kuschel » Prş May 24, 2012 9:36 pm

Arkadaslar merhaba.Ben de yardim istiyorum :) Almanca ogretmenligi 2. sinif ogrencisiyim.Temmuz sonu Almanyaya bir aylik yogunlastirilmis dil kursu icin gidecegim.Haftaya vize icin basvuruda bulunacagim.Konsoloslugun yogunlastirilmis dil kursu icin gerekli evraklarin yer aldigi sayfadan belgelerimi topladim.Yani ;
Iki basvuru formu + Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli ek belge ( Bu ek belge nedir tam olarak? )
3 biyometrik resim
Pasaport
Vukuatli nufus kayit ornegi
Ikametgah belgesi
Saglik sigortasi
Kurs kayit belgesi
Mal varligina dair belgeler
Bir de soyle bir sey yaziyor > Sayet Turkiye`de baslanmis bir dil egitiminin pekistirilmesi icin bu kursa gereksinim duyuluyorsa, ayrica asagidaki belge de gereklidir :
Belgelerle birlikte kursa katilma gerekceleriniz (or. Yabanci ogrencilerin universite ogrenimine yonelik yapilan Almanca sinavina (DSH), veya Alman Dili ve Edebiyati sinavina hazirlik amaci)
Bu niyet mektubu mu oluyor ya da yazmam gerekir mi?
Ayrica eksik bir belge var mi? Zamaninda cikmayacak diye cok endiseleniyorum.Ama vize vermemeleri icin pek bir neden yok gibi.Yardimlarinizi bekliyorum.Simdiden tesekkurler :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 24, 2012 9:44 pm

Merhaba tekrardan.

\'\' Ikamet Kanunu`nun 55. maddesine gore gerekli ek belge \'\' boyle bir seyi ilk kez duyuyorum bende..Sadece ikametgah belgesini gotursen sorun olmaz kanimca.

2.Soruna gelince :
Sen zaten Almanca Ogretmenligi okuyorsun ve bu basli basina bir amactir Almancani gelistirmek icin Almanya\'ya gitmende.
Okugun bolume dair okuldan alacagin onayli belgeyi gostermen yeterli olur.
Ve iyi niyet mektubu yazmanda senin icin arti bir puan.
Almanca Ogretmenligi okudugunu ve yaz tatilini daha verimli kullanabilmek ve Almanca\'ya hakim olabilmek icin o dilin anavatanina gitmek istedigini belirten bir yazi yazabilirsin.

Baska eksik goremiyorum , randevu alirken zaten liste verirler sana tekrar kontrol edersin.

Bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:03 pm

O belge Vize basvuru formunun sonunda ayri bir sayfa olarak yer aliyor zaten.o ekin adi bu.
Ayrica bankada bir miktar para gostermeni tavsiye ederim. 1 ay icin 2 bin gostersen yeter zaten.basvurudan hemen sonra istersen bu parayi hemen cekebilirsin problem degil. hangi banka oldugu ya da hesap turu onemli degil

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:05 pm

Ayrica mal varligina iliskin belgelerin onaysiz fotokobisi yeterli.asillari yaninda olsun yeter.
Diger sordugun sey ise amacini belirtecegin iyi niyet mektubu.

Kuschel

Mesaj gönderen Kuschel » Prş May 24, 2012 10:11 pm

Yardimlariniz icin cok tesekkur ediyorum.Bu niyet mektubunu da bugun ogrendim acikcasi.Evet yazsam iyi olur.Bankada para gosterme de iyi bir fikir.Normal Turk bankalari da olur degil mi?Orada da var sonucta birkac tanesi.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:13 pm

hangi banka oldugu ya da hesap turu onemli degil yazmistim yukarida. Ayrica almanyaya gitmeden de cekebilirsin bu parayi,hic problem degil.formalite diyelim

Kuschel

Mesaj gönderen Kuschel » Prş May 24, 2012 10:15 pm

anladim.sagolun.

MERVE ASCI

Mesaj gönderen MERVE ASCI » Prş May 24, 2012 10:22 pm

Basarilar PPPP