Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite Ogrenci Adaylari Vizesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzr Kas 27, 2011 2:06 am

4- Yuksek ogrenim hakkini gosteren asagidaki belgelerden birisi ;
-Bir Alman Universitesine basvuru teyidi (Bewerberbestaetigung)
veya
-Kabul belgesi (Zulassungsbescheid)
veya
-Normal ogrenim suresini (2 veya 4 yil) iceren bir Turk universitesine ait kayit
belgesi yada mezuniyet belgesi (diploma). Bugune kadar alinan ders notlari
hakkinda guncel belgeler (Transkrip).

arkadaslar ben universite ogrenci adayi vizesi icin basvuracagim. 6 ay ozel dil kursuna gittikten sonra universiteye B2 dil belgesiyle basvurup 6 ayda universite bunyesinde dil kursu gorup egitimime baslayacagim. Turkiyede 4 yillik bir fakulteye yerlestim. fakat elimde Almanyadaki bir universitenin teyidi veya kabulu yok. o belge olmasada bu vize icin basvurabilirmiyim? veya bu belgeleri nasil temin edebilirim? forumda universite yazismalarini konsolosluga gosterebilecegimi duydum bu yazismanin icerigi nasil olmali bahsedermisiniz...
cok Tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 27, 2011 2:15 am

Universitelere basvuru yapiyorsun ve kabul almaya calisiyorsun. Universite tanitimlarinda nasil basvuru yapilacagi anlatiliyor. Sayet bu teyit den almazsan vize alma sansin duser, ayrica 6 veya 12 ay sonrasinda geri donup tekrar vizeye basvuru yapmak zorunda kalabilirsin. Yazisma vs pek bir faydasi olmuyor, onu genelde Almanya da egitim isinden anlamayan ve 1700 euro danismanlik ucreti alan dasinmanlik firmalari yapiyorlar.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Kas 27, 2011 2:17 am

Almancan olmadigi icin ilk olarak okuldan sartli kabul alman lazim. Ondan sonra gerekli evraklarla vizeye basvurucaksin. Aslinda uzun uzun anlatirdim da inan yorgunum ama siteye soyle citirdan bi goz atsan tum bu sorularina yanit bulursun. Kolay gelsin.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzr Kas 27, 2011 2:26 am

inanin 2 saattir siteyi dolasiyorum. konular cok fazla oldugu icin butun mesajlari okuyorum ama kafama takildi. vize icin basvurucam artik. Almanyadaki yakinlarim Berlin Teknik universitesine gittiler. sartli kabul yokmus. tabi bu saatte sizide yormak istemiyorum. bos bir zamaniniz olurda yazarsaniz minnettar kalirim.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Kas 27, 2011 3:12 am

Bak arkadasim oncelikle daha isin ucuna gelmedin. Isin basindasin. Ilk once sartli kabul veren bir universiteye basvurup kabulunu alacaksin. (Duisburg-Essen, Padeborn Univ.. gibi) Daha sonra bikac gerekli evrakla vizeye basvurunu yapacaksin. Sartli kabul alacagin universite pek onemli degil. Sadece vize asamasi icin gerekli. Ondan sonra insallah vizeyide aldiginda dil sinavi var onada dsh deniyor bu dsh yi verdikten sonrada istedigin Berlin Teknik Universitesine basvurunu yapabilirsin. Ustun koru anlattim ama izleyecegin yol, izledigimiz yol bu.

umutglsvr

Mesaj gönderen umutglsvr » Pzr Kas 27, 2011 1:38 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Bak arkadasim oncelikle daha isin ucuna gelmedin. Isin basindasin. Ilk once sartli kabul veren bir universiteye basvurup kabulunu alacaksin. (Duisburg-Essen, Padeborn Univ.. gibi) Daha sonra bikac gerekli evrakla vizeye basvurunu yapacaksin. Sartli kabul alacagin universite pek onemli degil. Sadece vize asamasi icin gerekli. Ondan sonra insallah vizeyide aldiginda dil sinavi var onada dsh deniyor bu dsh yi verdikten sonrada istedigin Berlin Teknik Universitesine basvurunu yapabilirsin. Ustun koru anlattim ama izleyecegin yol, izledigimiz yol bu.[/quote]

eyvallah... cok saol...