Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

oss belgesi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Deutsche-Gabbana

oss belgesi

Mesaj gönderen Deutsche-Gabbana » Çrş Eki 05, 2011 8:36 pm

Arkadaslar bu oss belgesinin 10 yil gecerli oldugu ne derece dogru, bana kaynak lazim., Diyelimki 10 yil gecerli bu neyle alakali...vizeylemi oss ile mi yoksa almanyadaki resmi kurumlarlami alakali ? kisaca kim diyor kardesim 10 yil diye. :)
www.anabin.de ( informationssystem Zur Anerkennung auslaendischer Bildungsabschulusse ) bu siteye bakildiginda mesela diyorki ; 2003-2007 su kadar puan..1999-2002 su kadar puan. ve 1998´e kadar su kadar puan diye katagorilere ayirmislar. eger alman resmi makamlari 10 yil gecerliligi var diyorsa bunlar ne demek oluyor. yok turk makamlari diyorsa...?

ya biri su konuya bi zahmet aciklik getirebilirmi ?... benim icin gercekten onemli ...

tesekkurler...saygilar....
Baslamak Bitirmenin Yarisidir...

pardon

oss belgesi

Mesaj gönderen pardon » Çrş Eki 05, 2011 8:41 pm

o sitede yazan yillarin aciklamasi; mesela sen 2004 yilinda ossye girdin o zmn 2003-2007 arasi alman gereken puan yaziyor orda ona bakiyorsun. her sene oss baraji degistigi icin, her yil icin yazmislar siteye. 10 yil gecerli oldugu soyleniyor ama ben bir yerde falan yazdigini gormedim. kesin bilgi almak istiyorsan, zeugnisanerkennugsstelle`lere mail atip sorabilirsin.

Deutsche-Gabbana

oss belgesi

Mesaj gönderen Deutsche-Gabbana » Çrş Eki 05, 2011 8:44 pm

yarin DAAD ( Deutsche Akademische Auslandische Dienst ) ye gidicem burda bakalim ne dicekler ama kim niye 10 yil diyor. belki vizede felan sorun cikiyor diyemi arkadaslar diyor. yoksa uni. kayitlada bi alakasi varmi.. belki bir bilen cikar.....

Deutsche-Gabbana

oss belgesi

Mesaj gönderen Deutsche-Gabbana » Sal Eki 11, 2011 10:47 am

daad`ye gittim 10 yil gecerlilikle ilgili hicbirsey soylemedi. buyuk ihtimalle burdan almanyadan kaynakli birsey degil. oss yada vizeyle alakali olabilir... ya bu 10 yil gecerli diye foruma heryere yazanlar nerde... burayada yazsinlar ve neden 10 yil kim diyor kaynak nerdedir belirtsinler bizde ogrenelim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

oss belgesi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 11, 2011 11:11 am

ben soyledim burdayim, napacan? :) DAAD in verdigi her bilgiye guvenmeyin daha once bir cok kez yanlis bilgiler verdigine sahit oldum. Kendim burdaki international office de calistim universitede ve istersen universiteleri arayip sorabilirsin bilgiyi teyit etmek icin. 2000 yilindan onceki oss ler gecerli degil!!;)

Deutsche-Gabbana

oss belgesi

Mesaj gönderen Deutsche-Gabbana » Sal Eki 11, 2011 11:48 am

kizma birader :) oyle demesek cikipta iki kelam eden olmayacak.. yani 2000den onceki ler kabul olmuyor diyorsun. oda guzell

technonur

oss belgesi

Mesaj gönderen technonur » Sal Eki 11, 2011 4:04 pm

sundan dolayi olabilir adam oss ye gireli 10 yil olmus dersle hic alakasi olmadiysa 10 yil sonra aklinda ne kalir ki :) resmiyette oyle birsey olmasa bile vizede illaki problem yaratirlar