Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Is Bankasi Bloke Hesap

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Arda93

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Eyl 07, 2011 11:15 am

Arkadaslar birazda yasadigim sureci anlatarak, bloke hesap acmak zorunda olup zamani olmayan arkadaslara yardim edebilecegimi dusundum. Ilk olarak tabiki hesabi zamaniniz varsa deutsche bank ta acin o ayri ama eger ki zamaniniz yoksa; bulundugunuz sehirdeki ana isbankasi subesine gidip ben almanyada bloke hesap acmak istiyorum deyin ilk bilmediklerini soyleselerde sonrasinda gitceginiz sehre en yakin isbankasinin almanya subesini arayarak irtibata geciyorlar bu sirada yoksa is bankasindan hemen hesap aciyorlar size doviz ve normal hesap turkiyede gecerli. Daha sonrasinda universite kabulu veya burda sanirim basvuru teyidide olabilir emin degilim bende kabul oldugu icin akbul verdim, orda hesap acmak icin bir dilekce iste su kadar mebla yatirilacak her ay 1/12 si cekilebilir olacak falan. Pasaport fotokopiniz birde bunlari toplayip almanyaya faks cekiyorlar. Ben pazartesi yaptim bu islemi sali direk aradilar hazir diye bir evraklar daha imzalattilar almanyadan gelen daha sonrasinda hemen burdaki hesaba gerekli meblayi yatirdim ve bloke hesaba 1 saatte falan havale yaptilar. Bu islemlerin hepsi 2 gun surdu. Yani pazartesi sabah basladim sali mesai bitiminde bankadan elimde bloke hesapta su miktar yatili diye kagit vardi. Bugun vize gorusmesindede bu kagit sorun cikarmadi kadin konsolosada gosterdi dogru dediler bir sorun yok kabul ettiler. Sadace cok acelesi olanlar icin bu secenegide aklinizin bir kenarinda bulundurun. Tesekkurler :)

Arda93

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen Arda93 » Prş Eyl 08, 2011 8:21 am

dun vize basvurum vardi. Isbankasinin bana verdigi iki belgeyide gosterdim konsolosluk kabul etti yani dogru belgeler dedi

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Çrş Eyl 21, 2011 8:05 am

eline verdikleri kagitta ne yaziyordu? sadece hesaba para gectigi mi yaziyordu?? basvurdugun bankanin bilgilerini veya telefonunu versen ben de basvuracam..ayin 6 sina ucak aladim..alman bankasindan hesap acmak cok zaman aliyor..adamlar 2 gundur mailime karsilik bile vermediler...

Arda93

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Eyl 21, 2011 7:31 pm

Izmir pasaporttaki buyuk isbankasina gittim ben koln deki isbankasiyla irtibata gecip hallettiler. Sende oturdugun yerde ki ana isbankasina gidersen yardimci olurlar

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Çrş Eyl 21, 2011 8:32 pm

tesekkurler kardesim...ben de ayin 6 sina ucak bileti aldim..vize de abimin taahutunu gecersiz saydilar benden bloke hesap istediler..nasil bir dilekce yazdin? sabahtan hesap actirmak icin gidecem..hesap acilir acilmaz da parayi yatiracam..

2000 euro yatirmak icin bankanin kesintisi ne kadar olur??

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Çrş Eyl 21, 2011 8:33 pm

Duetsche banktan hala yanit yok..3 gun oldu..bu adamlarla ugrasilmaz...

mirage

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 21, 2011 9:14 pm

db den 19 gunde bloke formu aldigimi size soylemismiydim :)

Arda93

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Eyl 21, 2011 11:12 pm

Ya sans meselesi biraz bana mail attigim gun formu attilar sonrada 10 gunde hesabi actilar ama
Benim surem okadar bile olmadigi icin is bankasini tercih ettim.

mehmetcobanlar

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Eyl 22, 2011 12:23 am

db dan tum islemlerim 10 gunde oldu tamamen sans :)
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Prş Eyl 22, 2011 9:18 pm

bugun sabah 9 ta alman baskonsoloslugunun kapisina dayandim..oncelikle hesap actirmak icin pasaportumu geri almam gerekiyordu..bu islemin ogleden sonra 1 de yapilacagi soylendi..ben de is bankasina (ayaspasa subesi) gittim..dusseldorf bankasinin basvuru formunu verdiler.(kahrolsun ogrenemedik su almancayi :D )..doldurup hukuk burosuna teslim ettim.tabi pasaport istediler.(malum onlar da ogleden sonra calismayacaklarini soylediler).ogleden sonra pasaportu alip hukuk brosundan fotokopisini imzalattim..formu is bankasi dusseldorf subesine gonderdim..yarim saat sonra aradim form ulasti mi diye?

dusseldorf subesi bloke hesap acmadiklarini soyledi..bu islemin kendi subelerinde yapilmadigini soylediler.

sonra gershenkirshen subesini aradim..iki uc konusmadan sonra haluk beyle konustum..gonder dedi maili..sonra evraklari ona mail attim..

yarim saat sonra bir telefon gershenkirshen subemiz bloke hesap acma hizmeti vermiyor dedi..:(

bugun en az 1 saat 20 dk telefonla yurdisini aradim..en sonunda alman deutsche baktan selcuk beyle konustum.formlari gonder hallederim dedi..

yarin tekrar buyuk elcilige gidip deutsche bankasina ait formlari onaylatiracam :(( yaa zaten alti ay kalacaktim..ucak biletim yandi ve en az 15 gun gec gidecem..

basima gelen baska bir aksilik daha vardi..aha once de (haziran ayinda ) oryantasyon kursu icin 360 euro yatirdim..1 hafta sonra kontenjanlarin doldugunu anlatan bir mail aldim...:((

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Prş Eyl 22, 2011 9:21 pm

abime ait maas bodrosunu vermistim..taahutnamanin abim uzerinden olmasini kabul etmediler..anne ve baba uzerinden olacakmis..bizimkiler de emekli oldugu icin gelir gosteremedim..(tabi ailenin baska gelirleri var ama onlari belgelemek zor..).

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Pzt Eyl 26, 2011 11:31 pm

arkadaslar duetsche banktan bloke hesap actirmak isteyenler icin gershen kirshen subesinden cuneyt bey ile gorusebilirler.. numara :0049209171322

27 eylul 2011 tarihinde bana mail atilan guncel bloke hesap actirma formu ektedir..

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= ... 3&hl=en_US

Arda93

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen Arda93 » Sal Eki 04, 2011 5:13 pm

ya biz 3 arkadas oalrak koln isbankasi subesinden bu isi konsolosluga gitmeden hallettik ve ucumuzunde vizesi elinde suan, ya derdini dogru anlatamamissindir yada anlamamislardir cunku isbankasi bu islemi yapiyor bu subeden subeye farklilik gostermez ki. Almanyada ki isbankalarida birbine bagli sonucta

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Sal Eki 04, 2011 7:09 pm

dostum verdigin bilgiler icin tesekkurler. ben de son anda deucshbanktan caydim..koln subesini aradim..ve islemlerimi 3 gunde bitirdim.istanbul alman konsolosluguda da belgeleri kabul etti...(koln bochuma 2 saat uzaklikta.) :) hadi bakalim arada kolnde karsilasiriz umarim :D

de_rastic

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen de_rastic » Sal Eki 04, 2011 7:10 pm

hesap actirma ucreti olarak 50 euro koln bankasi kesti..1500 euro gondermek icin ise isbank turkiye subesi 75 lira kesti...--bilgi--

brkygn

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen brkygn » Pzt Eki 24, 2011 1:21 am

arkadaslar bende is bankasindan haziranda bloke hesap actirdim bi o zamana ait hesap bilgileri falan var vizede hesap bilgileri yakin tarihli olmadigindan sorun yasarmiyim sizce

susu

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen susu » Sal Tem 31, 2012 5:28 pm

[quote]Arda93 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar birazda yasadigim sureci anlatarak, bloke hesap acmak zorunda olup zamani olmayan arkadaslara yardim edebilecegimi dusundum. Ilk olarak tabiki hesabi zamaniniz varsa deutsche bank ta acin o ayri ama eger ki zamaniniz yoksa; bulundugunuz sehirdeki ana isbankasi subesine gidip ben almanyada bloke hesap acmak istiyorum deyin ilk bilmediklerini soyleselerde sonrasinda gitceginiz sehre en yakin isbankasinin almanya subesini arayarak irtibata geciyorlar bu sirada yoksa is bankasindan hemen hesap aciyorlar size doviz ve normal hesap turkiyede gecerli. Daha sonrasinda universite kabulu veya burda sanirim basvuru teyidide olabilir emin degilim bende kabul oldugu icin akbul verdim, orda hesap acmak icin bir dilekce iste su kadar mebla yatirilacak her ay 1/12 si cekilebilir olacak falan. Pasaport fotokopiniz birde bunlari toplayip almanyaya faks cekiyorlar. Ben pazartesi yaptim bu islemi sali direk aradilar hazir diye bir evraklar daha imzalattilar almanyadan gelen daha sonrasinda hemen burdaki hesaba gerekli meblayi yatirdim ve bloke hesaba 1 saatte falan havale yaptilar. Bu islemlerin hepsi 2 gun surdu. Yani pazartesi sabah basladim sali mesai bitiminde bankadan elimde bloke hesapta su miktar yatili diye kagit vardi. Bugun vize gorusmesindede bu kagit sorun cikarmadi kadin konsolosada gosterdi dogru dediler bir sorun yok kabul ettiler. Sadace cok acelesi olanlar icin bu secenegide aklinizin bir kenarinda bulundurun. Tesekkurler :)[/quote]

ben dun sabah bloke hesap actirmak icn izmirli olark is bankasi pasaport subesine gittim orda kadin bana her subeden yapiliyor bu islem nerde hesap actysanz orda yaptirn ustelik 1 haftaya yakin surecek ve surekli gelmenizi gerktircek dedi. tamam deidk bornovaya gittik, bornovadaki bizm subede mudire kadin YASAK BIZ YAPMIYORUZ 4 YILDIR dedi. genel bildirge cikmis efendm sonra pasaporttaki o gorstugumz kadini soledik onlarda o bankayi aradi mudurle gorustuler yasak dedi mudure ordaki de. isbankasina soruyorum yapmiyoruz diyor illa kavga ettik. Babam bir tane subeye sordugunda yapiyoruz demisler nasil kopuk bir bankadir bu! sonucta vazgecmek zorunda kaldik.
konustugum tum bankalardan yalnizca vakif bank yapiyoruz dedi parayi dilekce anlasma ve kimlik belgeleriyle bir tek yolluyorlarmis almnyaya hesap acilip para konuyormus oraya. elime hesabim ve param olcaina dair belgenin verilip veirlmeyecei de belli deil.
NOLUR YARDIM EDIN :\'(

susu

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen susu » Sal Tem 31, 2012 5:30 pm

sorun su benim vize gorsmem 9 agustosa verdiler.
is bankasi sorun cikarcagini bilmedigim icin kabul ettim dun aldim randevuyu.
29 agustosta ucagim var. hadi bakalim... :D

bjk_oguz

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Tem 31, 2012 11:40 pm

Vize cikmadan ucak bileti almak parayi cope atmaktir :)

susu

Is Bankasi Bloke Hesap

Mesaj gönderen susu » Çrş Ağu 01, 2012 11:50 am

yok cope atmicam da en kotu gidip orda deutsche banktan hesap actircam parayi koycam oyle donup vizeye devam etcem :D
belki rathausa gidip ogrenci vizesini ordan almayi da denerim daha once vize uzatma yapmistm orda ama direk yeni vize gibi verlmisti farkli bi vize.

boyle yapabilrm deil mi? (yesil pasaport var)