Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
xstern

Mesaj gönderen xstern » Pzr May 31, 2009 7:25 pm

arkadaslar, peki almanyaya gittigimizde bir daha bizden para istemeyecekler mi oturum uzatmak icin?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr May 31, 2009 8:19 pm

universiteye girene kadar istiyorlar.. son 6 ayin hesap bilgilerini iceren dekont goturmen gerekiyor.. ama illa ki belli bir paranin olmasi gerekmiyor.. yani ordan senin duzenli olarak giderlerini karsilamis oldugunu gormek istiyorlar.. universiteye de baslayinca belki ilk sene yine isterler ama daha sonra hic bisey istemiyorlar..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 02, 2009 5:34 pm

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
yeni bedel 7.608 euro bilgi olsun...[/quote]

Arkadaslar dogru tutar ; 7716 Euro\'dur.Buna ilaveten 50 Euro islem parasi alinmaktadir..![/quote]

dostum daha 1 hafta olmadi konsolosluga gideli... bende 7716 yazdim karalayip 7608 yazdi ...[/quote]

Haklisin Ankara Buyukelciligi Sitesine baktim duzeltmisler 7608..Ancak Istanbul Konsoloslugunda hala 7716..! :help
Sanirim birbirlerinden haberleri yok bunlarin..!

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzt Haz 15, 2009 3:17 pm

merhaba arkadaslar ben bloke hesap acacagim.bugun dbye mail attim gerekli belgeleri yollayiniz diye.bikac gune kadar gelir herhalde,fakat physiker nasil bloke hesap acilir diye anlatmis ama enim anlamadigim bi durum var.acaba biz bu belgeleri imzalamak icin bikere sonra ayriyetten bloke hesap parasi yatirdigimizi belgelemek icin ayriyetten bikez daha mi konsolosluga gitcez????ben alanyada yasiyorumda izmire 2 kez mi gitmem gerekli bunun icin.?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 15, 2009 11:28 pm

E-Posta bir kac gune gelir.Formu doldurduktan sonra imza icin bir kere gideceksin.
Izmir\'de Istanbul gibi 20 Euro islem parasi aliyor mu bilmiyorum.Kultur bolumunde gerekli yerleri gorevli gozetiminde imzaladiktan sonra konsoloslukta isin bitiyor.
Daha sonra Deutsche Bank\'in ( Konu basliginda aciklandi ) adresine postaliyorsun ve bir-iki hafta icinde tekrar bir e-posta aliyorsun,banka hesap numaralarini iceren..
Bu hesap numarasina parayi yatirabilirsin.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Haz 17, 2009 10:19 pm

arkadaslar mail attigim gun bloke hesap formlari geldi ve ben bunlari doldurdum...
bugun izmir konsoloslugunu aradim ordaki bayana dedimki alanyada yasiyorum izmire gelip bloke hesap belgelerine hukuk bolumunde imza atabilir miyim dedim.yok dedi antalyaya git ordada konsolosluk var dedi orda yapilir dedi:o fakat antalya konsoloslugunun yetkisi yokki:( sadece vize hakkinda bilgi veriyorlar ve yabancilara yardim ediyorlar.ben simdi bu bloke isini tam anlayamadim...

SANIRIM SOYLE;
izmire gidip imzalari hukuk bolumunde atip onlar hamburg deutsche banka bu benm imzalanan bloke hesap formlarini gonderecekler,hamburg belgeleri inceleyip geri konsolosluga yazi yazacak sanirim bu kisiye hesap actik,ve su hesap numarasina parayi yatirsin diye.sonrada bana konsolosluk bu konuda bilgi verecek ve ben parayi herhangi bir turk bankasindan havale edecegim ve diger tum belgelerimi hazirladiktan sonra tekrar izmirin yolunu tutup vizeye basvuracagim...yani izmir konsolosluguna 2 kez gidecegim...

lutfen bu dusuncem dogruysda bi onay mesaji atin:ap kafam cok karisti.eger yukarida yazdiklarimda bi eksiklik varsa lutfen duzeltin.en kisa zamanda gidip bu isi halledecegim.sonra geri alanyaya donup vize belgelerimi tamamlayip temmuzun basinda tekrar gidecegim vize icin.arkadaslar bide bu bloke hesap parasinin yatirildigini beyan etmeden vizeye basvuramam degil mi????????bu da bir diger onemli sorumdu

izmir konsoloslugundaki gorevliler nicin antalyaya git dediler anlamadim sacma geldi biraz.

Ps: bir de ben alanyada yasadigim icin alanya-izmir arasi 8 saat.aramizda istanbul ankara izmirde yasayanlar var onlar icin konsolosluga gidip gelmek kolay benm icin uzak bir yer oldugu icin o yuzden bu kadar sorun yaptim belkide kendime.cunku herhangi bi hatada hemen telafi zor olur bu mesafeden.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Haz 17, 2009 10:56 pm

Senin anlattigin prosedurler Ankara Konsoloslugu\'na ait eger Izmir\'de boyle yapiyorsa izlenebilecek baska yol yok..Ama mesela Istanbul Kons. boyle yapmiyor.Kagitlari imzaladiktan sonra geri veriyor ve kendin Deutsch\'e Bank\'a yollayip,cevabi da kendin aliyorsun..
Bunu konsolosluga sorduysan ve anlattigin gibi cevap verdilerse baska izlenebilecek yol yok malesef..

Ancak zaten her durumda da iki kez gitmen gerekecek konsolosluga..Ilk imza icin sonra da vize gorusmesi icin..Yani tek seferde hem vize hemde bloke hesabi halledemiyorsun..
Izmir\'i tekrar ara ve boyle boyle diye anlat sanirim anlamadilar seni..Veya Antalya Kons.\'nu ara boyle boyle sirf imza icin gelebilir miyim de..

Paranin yatirilmadan girme tabi gorusmeye..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Çrş Haz 17, 2009 11:17 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Senin anlattigin prosedurler Ankara Konsoloslugu\'na ait eger Izmir\'de boyle yapiyorsa izlenebilecek baska yol yok..Ama mesela Istanbul Kons. boyle yapmiyor.Kagitlari imzaladiktan sonra geri veriyor ve kendin Deutsch\'e Bank\'a yollayip,cevabi da kendin aliyorsun..
Bunu konsolosluga sorduysan ve anlattigin gibi cevap verdilerse baska izlenebilecek yol yok malesef..

Ancak zaten her durumda da iki kez gitmen gerekecek konsolosluga..Ilk imza icin sonra da vize gorusmesi icin..Yani tek seferde hem vize hemde bloke hesabi halledemiyorsun..
Izmir\'i tekrar ara ve boyle boyle diye anlat sanirim anlamadilar seni..Veya Antalya Kons.\'nu ara boyle boyle sirf imza icin gelebilir miyim de..

Paranin yatirilmadan girme tabi gorusmeye..[/quote]

cvp icin cok tesekkur ederim.benim icin sorun degil bende kendm yollarim bloke hesap formunu bankaya.yeterki bundan onceki msjimda yazdigim bilgiler dogru olsun.artik yarin antalyayi arayacagim ddedigin gibi,eger imza atiyorlarsa ki sanmiyorum,benm icin antalyaya gitmk daha iyi.sanirim bayan yanlis anladi izmirdeki.

ya bana bloke hesapla almanyaya giden birisi,bloke hesapta hangi adimlari takip ettigini yazarsa cok sevinirim.ben anladimki izmire hem bloke hesap icin hem de vize icin ayri ayri gidecegm.zaten bloke hesapta parayi gormeden vizeye basvurulmaz bunu da anladim.
ben suan bana bloke hesapla almanyaya giden birinin izledigi yollari adim adim yazmasini rica ediyorum
bir de ben universite erzurumda bitirdim,orasi ankaraya bagli.henuz cikis belgem de hazir degil.acaba bloke hesap imzalarini izmirde imzalatip,vize basvurusunu ankara da yaptirmak gibi bi durumlari olur mu?
zamanim cok daraldi.
sabriniz icin tesekkur ediyorum:)

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Haz 18, 2009 5:18 pm

arkadaslar bu sabah antalya alman konsolosuyla konustum.almanca pratigim pek iyi olmadigi icin heyecanlanmistim ama cok sukur kendimde sasirmis bir durumdayim ama rahat konustum.yarin gidip bloke hesap imzalarini orda imzalayip muhurletecegim.2 temmuzada randevu alacagim izmirden arayip.onuda yarina,olmadi ptesi arayip alacagim insallah.
su bloke hesap basa bela.insallah vizemde cikar ve uzunca burada bi guzel anlatirim tek tek nasil bi yol izledigimi diger arkadaslara yardimimiz dokunur insallah.

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Cum Haz 19, 2009 2:45 pm

Senin bloke hesap icin imzalaman gereken formlari antalya konsoloslugundan imzalatabiliyormusun bilmiyorum ama. benim antalyadan vizeye basvuran bir arkadasim izmir konsoloslugundan imzalatmisti....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Haz 20, 2009 2:26 am

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bu sabah antalya alman konsolosuyla konustum.almanca pratigim pek iyi olmadigi icin heyecanlanmistim ama cok sukur kendimde sasirmis bir durumdayim ama rahat konustum.yarin gidip bloke hesap imzalarini orda imzalayip muhurletecegim.2 temmuzada randevu alacagim izmirden arayip.onuda yarina,olmadi ptesi arayip alacagim insallah.
su bloke hesap basa bela.insallah vizemde cikar ve uzunca burada bi guzel anlatirim tek tek nasil bi yol izledigimi diger arkadaslara yardimimiz dokunur insallah.[/quote]

Guzel demek ki gorevli yanlis anlamis..Bloke Hesap icin izlenen yol site\'de yazildigi gibi,benim basimdan gecenleri oraya yazdim..Fazla kasmana gerek yok o adimlari takip etsen yeterli..Bol sans.

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Cmt Haz 20, 2009 9:04 pm

selam herkese
dun antalyaya gidip imzami attim,konsolosta imza ve muhurleri atti.cok sansliyim.arkadaslar burdan sesleneyim,,antalya burdur yada ispartada yasayip almanyaya gitmek isteyenler,bloke hesap imzalarini ve muhurlerini antalyada halledebiliyorlar duyrulur.baska bi islem yapamiyorlarmis.
iste dedigim gibi dun imzam, attim.yalniz pek bir bilgileri yok bloke hesap hakkinda.ben burdan sizlere soru soracagm.hani bi belgede bosluk varya kac euro yatacagina dair.oraya 7716 mi yoksa 7608 euro mu yazcaz.bide 50 euro havale parasi var onuda ekleyip mi oraya yazcaz????

tekin senin basindan gecen bolumu bulamadim lutfen yollar misin buraya.bir de arkadaslar yarin pazar ama aciksa yollayacam yoksa ptesiye ups ile hamburga belgeleri yollayacam...deutsche banka belgelerin disinda neler yollamaliyim??? dil kursu belgesinden baska ne yollamaliyim??
su vizeyi bi alayim bloke hesap konusunu iyice anlatacagim herkese.gerci sayfa basinda yeterli bilgi var ama genede paylasim guzeldir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Haz 21, 2009 2:00 am

Ankara\'dan Jamir basvurdu ve ondan 7608 istemisler,konsolosluk sitesinde de guncellenmis bu rakam..
Izmir Istanbul gibiyse 7716 yatir + 50 Euro islem parasi..
Ben 7800 yatirmistim duz hesap olsun diye..
Net rakam Izmir Konsolosluk sitesinde yazmiyor,tekrar ara derim emin olmak icin yada hic ugrasma direk Istanbul oranini yatir..

Basimdan gecenler bu baslikta,ilk mesajda ki yazi.. Duzenleyen kismina bakarsaniz anlarsiniz =) Haftasonlari banka kapali,UPS ayni gun teslimat yapiyorsa Pazartesi gonder.
Dil kursu belgesini yolladigimi hatirlamiyorum :| Banka evraklari haricinde baska birseye gerek yok..

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Haz 23, 2009 2:43 pm

arkadaslar dun deutsche banka belgeleri yolladim.ups ile yolladim acelem oldugu icin.masallah 150 tl bayildim hal boyle olunca.yarin hamburgda olacak dediler.bende hamburga bu aksam bi mail yazacagim randevu tarihine az kaldi islemleri cabuk halletmenizi rica ederim gibisinden.izmirin sayfasinda 7716 euro yaziyodu.bende kagida 7716 yazdim artik.hayirlisi bakalim.arkadaslar vizede bilinen belgelerin disinda yanimda bulundurmam gerekli baska belgeler de var mi???

yani \'\'su belgede yaninda olsa iyi olur\'\' diyeceginiz biseyler var mi?
tesekkur ederim

yorumcu

Mesaj gönderen yorumcu » Sal Haz 23, 2009 2:54 pm

sen hazirladigin evraklari yaz. eksik olanlari biz soyleyelim. tabi hangi amacli gittigini de yazman lazim

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Sal Haz 23, 2009 3:30 pm

ya arkadaslar bide calisma iznini vizeye basvurdugum zaman mi soracagim gorevliye,yoksa almanyadaykenmi soracagim.benm babam annem memur,yasimda 22,simdiye kadar hic para kazanmadim,ve bloke hesap acmakta acanlar bilir kolay bir is degil maddi olarak zora sokuyor.o yuzden almanyadayken az da olsa gecimimi saglamak istiyorum tamamen aileme yuk olmak istemiyorum.

hazirladigim evraklarida en kisa surede yazacagim ona gore eksi evrak olursa soylerseniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Haz 23, 2009 6:00 pm

calisma olayini buraya geldikten sonra oturum uzattiginda yabancilar polisine soracaksin.. turkiye deki konsolosluklarla alakasi yok..

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 23, 2009 10:47 pm

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
arkadaslar dun deutsche banka belgeleri yolladim.ups ile yolladim acelem oldugu icin.masallah 150 tl bayildim hal boyle olunca.yarin hamburgda olacak dediler.bende hamburga bu aksam bi mail yazacagim randevu tarihine az kaldi islemleri cabuk halletmenizi rica ederim gibisinden.izmirin sayfasinda 7716 euro yaziyodu.bende kagida 7716 yazdim artik.hayirlisi bakalim.arkadaslar vizede bilinen belgelerin disinda yanimda bulundurmam gerekli baska belgeler de var mi???

yani \'\'su belgede yaninda olsa iyi olur\'\' diyeceginiz biseyler var mi?
tesekkur ederim[/quote]

yuh 150 ytlmi ne o ya 3 kagida 150 lira cok degilmi :) bu kargolarda abartmis iice. ben zamanim wardi normal postayla 2 liraya gondermistim ve hi,cbir sorun cikmadi yani hehe :) uzuldum acikcasi ben 7800 yazmistim bana dediklerine gore 7800+50+10 gonder demislerdi yani 50 euro bloke hesap ucreti 10 euro aradaki transferde kesilen araci banka masrafi ve 7800 de direk kendi paran oluyor yani toplam 7860 hatta 7870 gonderdim ben isbank internet subbesinden.. ustelik bi 6970 birde 900 euro transfer ettim iki kez 6970 e 13 euro ve 900 euro ya 7 euro odedim. sonra hesap ozetim gelince 7854,5 euro oldugunu ogrendim hesabimda.. yani isbanktan gonderirseniz yaklasik 7,25 euro kesilio araci banka masrafi olarak hatta ben yolladigim swifte baktigimda araci banka yoluyla degil direk isbankla deutsche bank arasinda gittigini gordum hasili anlatmak istedigim su. eger bi isbank internet bankaciligina sahipseniz. 7860 euro parayi 6970 ve 900 euro seklinde iki kez havale edip 20 euro gonderme parasi ve 15,5 euro kesintiyle gonderebilirsiniz :) diger turlu direk gondermek isterseniz isbank 7860 euro paraya subeden islemde 105 ytl islem ucreti aliyor.. benden bu kadar birde 7716 yazmayin 7600 da yazmayin 7800 yazin duz hjesap 12x650=7800 eder para sonucta sizin paraniz duz hesap olsun bankadan cekerken kusuratlari caninizi sikmasin gibi dusunuyorum.. neyse

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Sal Haz 23, 2009 10:50 pm

neden 2 havale ettiniz diye soracak olursaniz internet subesinden gunde en fazla 10000 dolara kadar havale edilebiliyormus. yani illaki 2 defada gondermek gerekiyor :) o yuzden saat 16 gibi 6970 gonderdim sonra saat 00:30 gibi 900 daha havale ettim. ama 2 gun sonra gitti hesaba yatirildi ve hesap ozeti geldi :) tavsiye bu siz bilirsiniz

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Haz 25, 2009 10:18 am

cok kotu oldu ya o 150 tl.evet cok aslinda ama napabilirimki???acelem vardi.belki istanbuldan falan olsa hem 1 gunde giderdi hemde ucuz olurdu.alanyadan yolladim ben.dun ellerine ulasmis olmasi lazim.bugun mail yazacagim islemlerimi hizlandirin diye. ben forma 7720 euro yazdim.ama 7800 yatirsam olur degil mi?

hazirladigim evraklar ise;

pasaport
2 adet ikametgah musadesi vize basvuru formu
dil kursu kabul belgem,
kalacak yer adresi
lise diplomam(noter onayli)
NOT:universiteden 8 haziranda mezun oldum fakat daha univ.diplomami alamadim hazirlamasi uzun suruyorMUS.
osym kazandi belgem ve puan cetveli( noter onayli)
aile ikametgah belgeleri ve kimlik fotokopileri.
staj belgelerim ve sertifikalarim
onceden almanyadan aldigim dil kursu sertifikam.
ev-arsa tapulari
araba ruhsati
sabika kaydi
unilerle mail yazismalarim
iyi niyet mektubu
seyahat saglik sigortasi
banka hesaplari kartlari ve hesap cuzdanlari
anne-baba maas bordrosu
bloke hesap formlari(hamburg yollayinca ekleyecegim)
3 adet fotograf
18 yasindan once kullandigim yesil pasaport
ondaf sinav belgem

arkadaslar simdilik bunlar...peki bunlarin disinda hazirla dediginiz biseyler var mi???

bir de askerlik tecil belgesi ve ucak bileti de gerekli mi vizeye basvururken???
bu ucak bileti isi kafami karistirdi.hemen alsam sonucu daha belli degil,gec alsam cok pahali...acaba bileti ayirtsam bu yeterli midir?

Kilitli