Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke Hesap Nasil Acilir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Oca 26, 2009 12:52 am

Bloke hesabi sadece Deutsche Bank\'da degil Almanya daki butun bankalarda acabilirsiniz..Hesabi acabilmek icin asagidaki mail adresine konto acilmasi icin gerekli formlari istediginizi belirten bir mail yaziyorsunuz :

[mail]db.student@db.com[/mail]

Bloke Hesap Basvuru formu icin yazisma ornegi ;

Sehr geehrter Damen und Herren;

ich waere Ihnen dankbar, wenn Sie mir die notigen Unterlagen fur die Eroffnung eines Sperrkontos bei der Deutschen Bank zumailen.

Mit freundlichen Grußen

Ad -Soyad

Daha sonra size bu adresten sperrkonto ile ilgili basvuru formu geliyor.. formu eksiksiz olarak dolduruyoruz fakat imza kisimlarini bos birakiyoruz..Bu kisimlari daha sonra basvuru yapacaginiz konsoloslugun hukuk bolumunde gorevli gozetiminde imzaliyorsunuz..
(bir kac gune kadar formu da burda yayinlayacagiz nasil dolduruldugunu )
* Hukuk bolumune gitmek icin randevu almaniza gerek yoktur
* Islem ucreti olarak yaninizda 20 Euro bulundurmayi unutmayin..
Tum islemler bittikten sonra Bloke Hesap formlarini asagidaki adrese yollayacaksiniz ;

Deutsche Bank Privat- und Geschaeftskunden AG
Service Center PBC Hamburg
IFC- Service -Auslaendische Studenten-
Grosser Burstah 18-30
20457 Hamburg.

Akabinde konto acildiktan sonra size IBAN numarasi ile hesap numaranizi mail yada posta yoluyla gondecekler.. gelen mail i veya mektubu goturup Turkiye deki herhangi bir bankada size verilen IBAN numarasina gerekli olan meblayi transfer ediyorsunuz.. Bir kac gun icinde hesabiniz aktif hale getirilmis olup yine posta veya mail yoluyla size hesabinizin acildigina dair bir belge yollarlar.. Mail yoluyla gelmis ise, ciktisini almaniz yeterli.. Belgeler otomatik olarak hazirlandigi icin imza yoktur, ama aldiginiz cikti konsoloslukta vize basvurusu yaparken orjinal olarak kabul edilir..

Su siralar Bloke Hesap ucreti ;

* 12 aylik toplam 7.716 Euro ,
* Aylik cekim miktari ise yaklasik 643 Euro\'dur..

* Bloke Hesap yaparken bunu goz onunde bulundurmaniz lazim
* Ve yatirdiginiz para uzerinden 50 Euro islem parasi kesildiginide unutmayin,100 euro daha fazla yatirmaniz iyi olur.

ONEMLI :

Her yil bloke hesap yenilecek mi diye sorusu olanlar : %90 gibi bir oranla tekrar yenilemenize gerek yok..
Duisburg sehri , bloke hesap icin her yil yenileme isteyen sehirlerden biri bunun harici baska bir sehir duymadik.Ancak son zamanlarda baska sehirlerinde Duisburg gibi bir tutum sergileme olasiliklari yuksek.Bu yuzden %90 gibi bir oran kullanmayi sectik ki belki bizim bilmedigimiz bazi sehirlerde isteniyordur bloke hesap.

Yani ; Duisburg harici her yil yeniden bloke hesap isteyen baska bir sehir suanlik yok

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Oca 26, 2009 2:59 pm

benimde kafama yeni yeni yatiyo akin
bloke hesap daha mantikli cunku paran garanti oluyo 1 yil boyunca
obur turlu garantorde ortada hic bisey yokken sadece imza atiliyo
bloke isi en azindan garanti yani ama 7716 Euro yatirmak onemli :D:D

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Oca 26, 2009 3:34 pm

15 binden fazla yapiyo

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Oca 26, 2009 6:36 pm

kardes bence en mantikli garantor ... adi gibi yani garanti B)

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Oca 26, 2009 6:39 pm

yani diyelim ki garantorun belgeleri imza falan hersey tamam
bi ay sana para gonderemedi o zaman nolcak ha tabikide herkesn almanyadan destekcisi olmayabilir bi ay cok sikisik durumdasin peder para gonderemedi
Dun bu konuyu funderschatten le de konustuk banada mantikli geliyo 1 yil boyunca paran garanti en azindan her ay boyunca tirink para pesin pesin veriyosun parayi yani
ama burda da sorun iste tek seferde nerden bulup yatiracan o parayi o da var yani.........

15 binden fazla yapiyo :o:(

der Nordostwind

Mesaj gönderen der Nordostwind » Pzt Oca 26, 2009 6:44 pm

evet kardes sahsen ben bulup yatiramam bu kadar parayi o kadar durum yok

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Oca 26, 2009 7:10 pm

Nedense TS de de oyleyde burdada boyle Herkeste Bi donercide Calisma Hevesi var....:D:D ama sizde haklisiniz almanca az cevrede yenisiniz tek yol donerci.... :)

Evet Benimde Durumum yetmez tek seferde 15 bin Tl ye ama kural bu
dunde dayimin (almanyada universte okumak hictte mantikli degil demesiyle) Beni Almanyada istememe gibi bir tavrini ortaya koymasi
yani garantor olmam gibi bisey demek istemesi beni bloke hesaptan baska careye birakmiyo bende baba tarfindan akraba arayisina girdim ozellikle bavyerada varmis baya bi onlara yogunlastim suan ....:D:D

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Pzt Oca 26, 2009 11:57 pm

yok ben dayimla baya icli disliyim ve sureklide gorusuyorum ama boyle diyince (ailem yelkenleri suya indirdi):o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 02, 2009 12:37 pm

Cok yakinda resimli anlatim sizlerle =)))
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 7:20 pm

ya bana kalirsa en garanti yol bloke hesap. kendi egitim masraflarimi kendim karsilayacagim bitti. baska bi garantordu falan derken. arastirmasi vs vs bi ton meziyet gibi geliyor bana

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 7:21 pm

ama su konsoloslukta imzalamamiz gereken seyler biraz tuhaf. yani ne geregi warki bi hesap acmak icin imza atmak icin illaki konsolosluk yolu tutmakbiraz dusundurucu

adzeson

Mesaj gönderen adzeson » Pzt Şub 09, 2009 9:59 pm

iki kez amerikaya gittim bu kadar yorulmadim, daha vize gorusmesine gitmeden bezdirdiler valla tonlarca evrak istiyolar ama bu yola bas koyduk napalim. sonuna kadar devam. :)

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Pzt Şub 09, 2009 10:29 pm

evet biraz evzeli bir is.. ugras dur :)her bir belge bir stress

Thehelys

Mesaj gönderen Thehelys » Prş Şub 12, 2009 12:04 am

arkadaslar formlar geldikten sonra doldurduysaniz. konsolosluga ister vize mulakatinda isterseniz mulakatsiz gidebiliyorsunuz. ama mulakattan once gidip halledin derim ben size. gidiyorsunuz hukuk bolumune bloke hesap formlarini muhurleticem ve imzaliycam diyorsunuz. ordan sira numarasi veriyorlar sonra siraniz gelince gidiyorsunuz. kadin okul kabulu dil kursu kabulu ve pasaportunuzu ve db formlarini istiyor. bakiyor falan. sonra pasaportu fotokopileyip. diger okul kabulu,pasaport, dil kabul belgeni geri veriyor. sonra o pasaport fotokopileri ve bloke hesap formlarini muhur ve kaseliyor. herhangi bi ucret ve randevu almaniza gerek yok.. ama pasaport fotokopisi goturun ne olur ne olmaz. sonra veriyor muhurledigi belgeleri ve kendiniz gonderin diyor. istanbul ve izmir konsoloslugu kendiniz gonderin diyormus. ankarada 20 euro karsiligi kargoyla gonderiyormus. nasil isinize gelirse. benimki izmirdeydi. birde 20 euro islem ucreti aliniyormus ben izmir konsoloslugunda yaptirdim ama herhangi bir ucret talep edilmedi bilginiz olsun

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr May 31, 2009 12:19 am

arkadaslar yaklasik 4 hafta sonra bloke hesap acacagim.resimli olarak anlatma imkaniniz var mi?

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr May 31, 2009 2:26 am

yeni bedel 7.608 euro bilgi olsun...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 31, 2009 3:29 am

[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
arkadaslar yaklasik 4 hafta sonra bloke hesap acacagim.resimli olarak anlatma imkaniniz var mi?[/quote]

Yardimci olmaya calisirim zaten bunu gozden kacirmisiz. -)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr May 31, 2009 3:36 am

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
yeni bedel 7.608 euro bilgi olsun...[/quote]

Arkadaslar dogru tutar ; 7716 Euro\'dur.Buna ilaveten 50 Euro islem parasi alinmaktadir..!

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Pzr May 31, 2009 2:05 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:
yeni bedel 7.608 euro bilgi olsun...[/quote]

Arkadaslar dogru tutar ; 7716 Euro\'dur.Buna ilaveten 50 Euro islem parasi alinmaktadir..![/quote]

dostum daha 1 hafta olmadi konsolosluga gideli... bende 7716 yazdim karalayip 7608 yazdi ...

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr May 31, 2009 2:41 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
[quote]Mechanical tarafindan yazilan metin:
arkadaslar yaklasik 4 hafta sonra bloke hesap acacagim.resimli olarak anlatma imkaniniz var mi?[/quote]

Yardimci olmaya calisirim zaten bunu gozden kacirmisiz. -)[/quote]

sagol dostum.gecenlerde vize basvuru formunun resimli anlatimini gorfum.gercekten gozle gorulur olunca cok yararli oluyor.gerci physiker detayli anlatmis Allah razi olsun.

zaten 3 ya da 4 hafta sonra acacagim Alanyadan.o zaman sorularm olursa sorarim.tesekkur ederim simdiden.

Kilitli