Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TR den alinan ogrenim vizesi ile ilk avrupa cikisi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Cum Eyl 02, 2011 1:21 am

arkadaslar bu konuyla ilgili gidilebildigini biliyorum biraz farkli bir soru sorucam
ben gecen hafta ogrenim vizesine baswrdm eger cikarsa almanyadan once fransada yasayan abimin yanina gitmek istiyorum oradan birlikte almanyaya gitmeyi planliyoruz
merak ettgm konu ilk defa aldigim bu wizeyle ilk girisi almanya ya degilde fransaya yapacagmdn acaba sorun olurmu orada sorun yasamasam bile almanyaya geldiimde oturum icin pasaportuma bakildginda girisi fransdan yaptigim icin sorun cikarirlarmi
tesekkurler
umarim dogru yere acmistirim konuyu

FarukDemir

Mesaj gönderen FarukDemir » Cum Eyl 02, 2011 1:36 am

Sorun yasayanlari da duydum yasamayanlari da. Ama Fransa\'dan cikarken sorun yasamaniz muhtemel..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Cum Eyl 02, 2011 1:38 am

cikarken aracla gidcz almanyaya kara yoluyla giderken kontrol noktalari varmi

italian_stallion

Mesaj gönderen italian_stallion » Cum Eyl 02, 2011 4:28 am

sakat is.:)
adrian: why do you wanna fight? rocky: because i can't sing or dance. ....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 03, 2011 4:25 am

Boyle bir seyi sanirim cok onceleri okumustum ve ilk alinan vize herhangi bir aciklamasi yoksa Schengen SAYILMIYOR diye bir alinti aklimda kalmis ancak emin degilim.
Kendi yorumumu katacak olursam ;

1- Ilk aldiginiz vize Almanya\'dan oturum almadiginiz icin sadece Almanya icin gecerli olabilir,yani Schengen Vizesi sayilmayabilir, ki sanirim oyle olmasi lazim bu durumda.

2- Bilindigi uzere ilk vizenin suresi 3 ay ve bu 3 aylik vizeninde bazi aciklamalari var.
Kimileri calisma iznini ve multi giris cikis iznini ilk 3 aylik vizeyle beraber alir ama kimilerinde ise ne calisma izni vardir ne de mutli giris cikis.

3- Mutli giris cikis ilk 3 aylik vizenizde yaziyorsa o sure zarfinda Almanya\'dan Turkiye\'ye vs bir kac kez giris cikis yapabilirsiniz.
Ama eger orada mutli yerine 1 yaziyorsa o zaman Almanya\'ya sadece bir kez giris yapabilirsiniz daha sonra oturum uzatirsaniz otomatikmen mutliye doner.Eger Almanya disina ciktiginiz taktirde tekrar giriste bir kontrolle karsilasirsaniz cok buyuk ihtimal sizi ulkeye almazlar.

En dogru bildiyi abin Fransa \'da yabancilar dairesine vs sorsun veya sen Alman ya da Fransiz konsoloslugunu ara ve sor.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 03, 2011 4:29 am

Bu arada konu Almanya\'ya Kadar bolumune tasinmistir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Cmt Eyl 03, 2011 1:27 pm

COK TESEKKURLER BEN EN IYISI BOYLE RISKE GIRMESEM IYI OLUR GIBI DURUYOR. EN IYISI SANIRIM ABIMLE ALMANYADA BULUSMAK OLUCAKTIR