Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da enerji yuksek lisansi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
gkhn06

Mesaj gönderen gkhn06 » Pzr Ağu 21, 2011 6:45 pm

arkadaslar forumda arastirdim ama bulamadim almanya da enerji yuksek lisansi hangi okullarda yapilabilir. bilgisi olan var mi ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzr Ağu 21, 2011 7:10 pm

Ilk once sektoru bir arastirmak lazim, Enerji de en guclu eyaletler Kuzey-Ren Vestfalya, Saarland, Sachsen gibi gorunuyo. Simdi burada ki universitelere bakmak gerekirse ilk aklimiza tabi Duisburg geliyor.

Betriebswirtschaftslehre - Energiewirtschaft und Finanzwirtschaft (M.Sc.) - Duisburg-Essen Universitaet

Wirtschaftsingenieurwesen Energiemanagement (Master of Science - Business Administration and Engineering – Energy Management) - Wuppertal Universitaet

Sanirim bunlar tam istedigin gibi degil ama Kuzey-Ren Vestfalya da ki unilere bir goz atmani oneririm. Birsyler bulursam iletirim buradan.

TU Berlin de ki bolumler ( EK )

Energie- und Verfahrenstechnik, M.Sc.*

Process Energy and Environmental Systems Engineering/Prozess-, Energie- und Umweltsystemtechnik (PEESE), M.Sc.*

Regenerative Energiesysteme, M.Sc.*

Detay: http://www.studienberatung.tuberlin.de/ ... ge/master/

RWTH Aachen ( EK )
Energietechnik

Nachhaltige Energieversorgung

Wirtschaftsingenieurwesen (Fachrichtung: Elektrische Energietechnik)

Detay: http://www.rwth-aachen.de/go/id/las/sco ... c/1/pl/138

Dortmund universitaet

Energietechnik (Not: Bolum BaMaLa, sanirim bunun anlami pilot bolum. Okula sorup netlestire bilirsin. Yanlis bilgi vermek istemem)

Detay: http://www.tu-dortmund.de/uni/studieren ... index.html
-------------------

gkhn06

Mesaj gönderen gkhn06 » Pzr Ağu 21, 2011 10:41 pm

tesekkur ederim mirage evdeki durumlardan dolayi bir donem sonrasina kaldi benim yuksek lisans o zamana kadar cok daha iyi bir arastirma ve bilgilenme yapabilirim sayenizde

DilekkY

Mesaj gönderen DilekkY » Prş Oca 10, 2013 11:49 pm

Benim simdilikki arastirmalarima gore Karlsrushe Institut enerji konusunda Almanya\'da ilklerden.TU Braunschweig\'a da baktim orda biyoyakitlar ustune calisiyorlar.Ben de sizin aradiginiz konuyu tariyorum;buldukca paylasiriz.Bir de eger yalnizca Almanya\'da dusunmuyorsaniz diger Avrupa ulkelerindeki iyi yerleri de yazabilirim.
Bu konuda bilgisi olan Almanya\'da egitimine devam eden arkadaslar yazarsa bir de rica ediyorum.