Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyaya alisma suresi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
technonur

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen technonur » Sal Kas 01, 2011 11:17 pm

[quote]mavisim tarafindan yazilan metin:

Bu arada diger forumda okudugum ayda 600eur un yettigi dogruysa ben buradaki bedelle orada okutabiliyorum,Tr de egitimin lux olmasi ne aci:o[/quote]

turkiyede 600EU ya bence coook rahat ve lux bir sekilde egitim alinir benim buradaki yasantim orta duzeyde bile degil dogru duzgun restauranta falan gitmiyorum yemegimi calistigim yerde yiyorum bu sekilde bile 600€ rahat gidiyor aylik + yillik 400€ da kayit yenileme ucreti var bu sekilde degerlendirirseniz iyi olur.

ekn_oky

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Kas 01, 2011 11:29 pm

onur calistigin yerde ne is yapiyorsun ve ne kadar kazaniyorsun ornek olarak ogrenebilirsek senden sorun olmazsa

Jamir

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen Jamir » Çrş Kas 02, 2011 5:17 am

konuyu acan arkadasim sana onerim 1-2 ay daha dayanmaya calis sonrasi zaten gelir herkes bunlari yasiyor ilk geldiginde. eger konusacak birilerine ihtiyac duyarsan yardim etmeye calisirim bu kadar cabuk pes etme. baslangici alman bir ailenin yaninda yapman senin icin iyi olmamis bence ... gelecek arkadaslarda vize belgelerinden once psikolojiyi ayarlasinlar yurtdisinda okumak her yigidin harci degil.
gdld

emel

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen emel » Sal Kas 08, 2011 2:47 pm

ayni hisleri bende yasiyorum ama sabirla kursun baslamasini bekliyorum. biraz arkadas edinince ve dil sorununu halledince kendimi daha rahat hissedecegimden eminim.
Turkcemizi "Turkche" lestirmeyelim..

ultrAsGs

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen ultrAsGs » Sal Kas 08, 2011 3:14 pm

3 haftadir almanyadayim daha hic bi zorluk cekmedim hatta cogu zaman kendimi istanbulda gibi hissettim. birazda beyinle alakali bisey yani siz kendinize ben almanyadayim burasi yabanci ben burda yapamam derseniz psikolojiniz hep o yonde gidiyo ama burasi almanya ben burayi ogrenicem diyerekten yola cikarsaniz kendinizi memleketinizde gibi hissediyosunuz :) ayrica ben stuttgart uni. dil kursuna gidicem yakin olanlar varsa her turlu yardimci olabilirim :)

mavisim

Almanyaya alisma suresi

Mesaj gönderen mavisim » Prş May 08, 2014 1:49 am

[quote]
turkiyede 600EU ya bence coook rahat ve lux bir sekilde egitim alinir benim buradaki yasantim orta duzeyde bile degil dogru duzgun restauranta falan gitmiyorum yemegimi calistigim yerde yiyorum bu sekilde bile 600€ rahat gidiyor aylik + yillik 400€ da kayit yenileme ucreti var bu sekilde degerlendirirseniz iyi olur.[/quote]

Cok buyuk bir ayrintiyi atliyorsunuz,siz Avrupa standartlarinda bir uni.de egitim alacaksiniz,diplomaniz bircok ulkede gecerli olacak,onu da birakin bu 4 yillik egitimin size katacagi artilari tr de edinmeniz olanaksiz,tr e donseniz bile bir tik onde olacaksiniz her durumunuzla...

Arti benim bahsettigim rakam uni.rakami degil ne yazik ki,ilkogretim rakami :(

Pes etmeyin,gecis donemindesiniz,tamam kultur farkli ama yasamak cok rahat,gunluk yasam huzur icinde geciyor,stres yok,saldirgan insanlar yok,daha ne olsun :)
Degismeyen tek sey degisimdir!