Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eki 01, 2012 7:00 pm

[quote]volkan662 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vize takibi icin verdikleri barkod numarisi ile sadece telefondan mi yoksa konsoloslugun bir linki var mi vize islemlerimiz ne asamada diye takip etmek icin yardimci olursaniz sevinirim.[/quote]

izmirden mi basvurdun ?

volkan662

Mesaj gönderen volkan662 » Pzt Eki 01, 2012 7:05 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar vize takibi icin verdikleri barkod numarisi ile sadece telefondan mi yoksa konsoloslugun bir linki var mi vize islemlerimiz ne asamada diye takip etmek icin yardimci olursaniz sevinirim.[/quote]

izmirden mi basvurdun ?[/quote]

istanbuldan basvuruda bulundum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eki 01, 2012 9:01 pm

izmirden mi basvurdun ?[/quote]

istanbuldan basvuruda bulundum[/quote]

internetten asama asama vize islemlerini izleyebilecegin link yok maalesef. pasaportunu gonderdiklerinde ogreniyosun

osman

Mesaj gönderen osman » Sal Eki 02, 2012 2:19 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Mastere ne zaman bitirip donecegin tahmini tarihi yaz. Pasaportunu uzatirsin.[/quote]

o alani bos birakabilirmiyiz?

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Cmt Ara 15, 2012 12:34 pm

1. sayfanin 6.maddesinde medeni halini ledig ustunumu cizecegiz yoksa boslugami getirecegiz siz yuvarlak icine almisssiniz bir sorun olmasin

TOLGA817

Mesaj gönderen TOLGA817 » Cmt Ara 22, 2012 3:32 pm

Arbeitger le baslayan 20.maddenin en sonundaki maddeye eger

Almanya\'da once dil kursu yapacaksan dil kursunun adresi,

direk universiteye baslayacaksan universitenin adresini

istiyorlar...

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Sal Şub 05, 2013 11:26 pm

[quote]Okyanus tarafindan yazilan metin:

birde su son soruda daha almanyada gecerli krankenversicherung yok ama? onu orada yaptirmiyormuyuz yok oldugu icin nein demiyecekmiyiz[/quote]

Ja diyorsun sanirsam cunku burada yapacagin sigorta schengen ulkelerinde gecerli sigorta olacagi icin ve vizeyi alip gittikten sonra orada devam ediceksin sigortani yaptirmaya sanirsam!!!

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Şub 06, 2013 12:06 pm

Okyanus ne zamana kadar kalicaksin sorusuna o dedigini yazabilirsin. zaten tarih yazsan da adamlar onu biliyo dikkate almiyolar pek. benim bolum 7 semesterdi ben birincisi gorusmede 6 semester dedim basvuru formuna da 3 sene kalicam yazdim. hic de bisey olmadi.

krankenversicherung bolumune almanyada saglik sigortan varsa evet diceksin. suanda turkiyede yaptirdigin sigorta seyahat saglik sigortasi. bunu herkes karisitiriyo. saglik sigortasiyla seyahat saglik sigortasi farklidir. seyahat saglik sigortasini almanyadaki hastalik kasasi diyolar turkcesine ordan yatiriyosun. ha bunun disinda ozel sirketler de var. ordan da yaptirabilirsin. bu almanyaya geldikten sonra yapicagin is zaten.

Konjuqe

Mesaj gönderen Konjuqe » Çrş Şub 06, 2013 12:32 pm

Okyanus ne zamana kadar kalicaksin sorusuna o dedigini yazabilirsin. zaten tarih yazsan da adamlar onu biliyo dikkate almiyolar pek. benim bolum 7 semesterdi ben birincisi gorusmede 6 semester dedim basvuru formuna da 3 sene kalicam yazdim. hic de bisey olmadi.

krankenversicherung bolumune almanyada saglik sigortan varsa evet diceksin. suanda turkiyede yaptirdigin sigorta seyahat saglik sigortasi. bunu herkes karisitiriyo. saglik sigortasiyla seyahat saglik sigortasi farklidir. seyahat saglik sigortasini almanyadaki hastalik kasasi diyolar turkcesine ordan yatiriyosun. ha bunun disinda ozel sirketler de var. ordan da yaptirabilirsin. bu almanyaya geldikten sonra yapicagin is zaten.[/quote]

Wellyy o zaman nein\'mi demek gerekiyor. Seyahat saglik sigortasi olunca ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Şub 06, 2013 7:57 pm

bana gore nein demek lazim zira ben de hayir dedim basvuruda. vizemi aldim almanyadayim hic sorun da olmadi o acidan.

yanlislikla evet dense de alman memurlarin bunun uzerinde cok duracagini sanmiyorum. simdiye kadar bir suru kisi yanlislikla evet isaretlemistir onu. onlar da farkindadir zaten olayin.

reisekrankenversicherung ve krankenversicherung arasindaki farki bildikten sonra hayir isatlemek en mantiklisi tabi.

batu6ok

Mesaj gönderen batu6ok » Çrş Mar 13, 2013 10:42 pm

Ikametgah adresi ile buraya yazacagigimiz adrs farkli olursa sorun olurmu acaba? Suanki evimizde gorunmuyor ikametgahim ama adres burayi vermek istiyorum.Tesekkurler

Karthus

Mesaj gönderen Karthus » Çrş Mar 13, 2013 11:10 pm

Sorun degil zaten senin ikametgahini istemiyorlar.Annenin ve babanin olsa yeter

gazi1905

Mesaj gönderen gazi1905 » Pzt Nis 01, 2013 7:30 pm

merhaba arkadaslar vize basvuru formunda okuduklarim biraz karisiklik yaratti bende ornek olarak 25. soruda \'\'almanya federal cumhuriyeti icin gecerli hastalik sigortaniz var mi?\'\' seklinde bir soru var bazi arkadaslar hayir olarak isaretlemis bazilari evet demis bizim burdan yaptirmis oldugumuz seyahat saglik sigortasi olarakmi sorulmus soru yoksa almanya da yapilms herhangi bir sigortadan mi bahsediliyor bilgi sahibi olan arkadaslarimin aydinlatmasini rica ediyorum

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Nis 01, 2013 11:35 pm

[quote]gazi1905 tarafindan yazilan metin:

merhaba arkadaslar vize basvuru formunda okuduklarim biraz karisiklik yaratti bende ornek olarak 25. soruda \'\'almanya federal cumhuriyeti icin gecerli hastalik sigortaniz var mi?\'\' seklinde bir soru var bazi arkadaslar hayir olarak isaretlemis bazilari evet demis bizim burdan yaptirmis oldugumuz seyahat saglik sigortasi olarakmi sorulmus soru yoksa almanya da yapilms herhangi bir sigortadan mi bahsediliyor bilgi sahibi olan arkadaslarimin aydinlatmasini rica ediyorum[/quote]

seyahat saglik sigortasi olsa seyahat saglik sigortasi derlerdi. almanyada yapilan saglik sigortasindan bahsediyo orda. ben hayir olarak isaretledim. sorun da cikmadi

birkan

Mesaj gönderen birkan » Sal Nis 02, 2013 12:26 am

ben evet i isaretledim ama benim almanyadan yapildi sigorta.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 02, 2013 12:29 am

evet i bilmeden isaretleyen coktur. bunun konsolosluk da farkindadir. bu yuzden pek sorun olacak bi konu degil zaten.

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 10:38 pm

bu formu almanca mi doldurmamiz gerekiyor? konsoloslugun sayfasnida almanca doldurulmus 2 adet form diyor ancak doldurulmasi gereken formda turkce anlatim var :)

Resko

Mesaj gönderen Resko » Sal Haz 18, 2013 11:08 pm

Hem turkce hem Almanca var ama Almanca dolduracaksin her tezatliga takilma :)

scapegoat

Mesaj gönderen scapegoat » Sal Haz 18, 2013 11:19 pm

tesekkurler :)

ulas36

Mesaj gönderen ulas36 » Pzr Ağu 04, 2013 2:15 pm

6. maddede uymayani ciziniz demis.
siz sadece bi secenegi yuvarlak icine almissiniz?