Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 22, 2015 6:16 pm

form dogru, oyle bir durum yoksa o bolumleri bos birakiyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

weiss

Mesaj gönderen weiss » Cmt Oca 31, 2015 9:47 pm

Arkadaslar Form da daha once Almanya da bulundunuzmu kisminda ...von ,...bis tarihlerine ,Almanyada erasmus yaparken havaalanindan 2 kere giris cikis yapmistim yani pasaporta birer hafta arayla tarihler isli durumda haliyle acaba tek giris-cikis tarihimi yazmaliyim yoksa pasaporttaki gibi 1 haftayi yazmayip cift ...von,....bis tarihimi doldurmaliyim?

deutsch_tr

Mesaj gönderen deutsch_tr » Pzr Mar 15, 2015 9:26 pm

Ilk sayfadaki basvuru formlarini gormek icin ne yapmak gerekiyor?

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Prş May 28, 2015 3:41 am

ulusal vize basvuru formundaki
7.soru neyi soruyor? nasil cevaplanmali?
- almanya federal cumhuriyeti disindaki ikametiniz devam edecekmi?
- almanyadan donus tarihime 1 yil dil kursu + 3 yil lisans egitimi toplamda 4 yil olarak belirledim ve 10.12.2019 yazdim mantiklimi?
- sgk dan 3 ay gecerli at/11 belgesi aldim. idata sitesinde saglik sigortanizin suresi kadar vize alabilirsiniz diye yaziyordu bu dogrumu ? yani 3 aylik turistik vizemi vercekler? ben ogrenci vizesine basvuracagim 1 haziranda randevum var.
- at/11 belgesini egitim donemim boyunca alamadim cunku sgk dil egitimini egitim olarak tanimiyor ancak almanyada universiteye kesin kayidin yapildikdan sonra egitim suren boyunca at/11 belgesi duzenleyebiliriz dediler bu konuda bilgisi olan arkadaslar varmidir ?
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 28, 2015 2:43 pm

- evet devam edecek.
- abes bi tarihi donus icin yazmadiysan sorun olmaz. 2019 aralik yazman dahi yeterli.
- ulusal vizede oyle bi sorun yok. sadece almanyaya gelip normal sigortani baslatacak sureye kadar(senin durumunda muafiyete basvurucaksin zaten baslatacak bisey yok) seyahat saglik sigortan olmasi yeterli. seyahat sureni kapsamasi yeterli yani.

tornekalo

Mesaj gönderen tornekalo » Prş May 28, 2015 5:59 pm

yardiminiz icin cok tesekkur ederim yeterince aydinlattiniz fakat
" muafiyete basvuracaksin " kismini anlayamadim aciklarmisiniz biraz?
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 28, 2015 8:07 pm

forumda saglik sigortasi konusu bircok kez anlatildi.

almanyada zorunlu saglik sigortasi var. eger turkiyeden AT-11 belgesi alip da burada muafiyet yaptirirsan, aylik saglik sigortasi aidati odemezsin. yaptirmazsan ogrenci oldugun surede 81 euro gibi miktar odemek durumunda kalirsin.

alituna

Mesaj gönderen alituna » Sal Eyl 15, 2015 11:54 pm

Basvuru formundaki 9. Soruda Almanya`da on iki aydan fazla kalmayi dusunmuyorum ve kalmak istedigim surenin tamami icin gecerli bir vize talep ediyorum.
Diye isaretlemeli birsey var onu isaretliyor muyuz ? Zira ben 12 aydan fazla kalmayi planliyorum. Zaten kalmak istedigim tarihleri yazdigim yer ile celisiyor. Anlamadim dogrusu. Birde Ikamet belgesi veya esdeger belge No dedigi sey nedir ? Cevaplarsaniz gercekten cok sevinecegim.

mmtali

Mesaj gönderen mmtali » Prş Şub 18, 2016 3:13 pm

Arkadaslar
Formla ilgili
1-) Geciminizi Nasil saglayacaksiniz?
2-) Almanya F. Cmhryeti icin gecerli bir sigortaniz var mi?
3-) nerde kalacaksiniz sorsunda secenekler var ben toplu konaklama isaretledim yurt anlaminda dogru mu ?
4-)Almanya disindaki ikametgah devam edecek mi ?
Tum basliklari okudum bunlara net bir cevap bulamadim
Yardim bekliyorum :( pazartesi gorusme var

Edit: Almanya cumhuriyetindeydi referanslar ? Bide bu var

Spooky8686

Mesaj gönderen Spooky8686 » Prş Haz 23, 2016 2:23 pm

merhaba arkadaslar, forumdaki su bolumlerle ilgili size danismak istiyorum emin olamadim ve haftaya vize randevum var..

1. okulum 01.10.2016\'da acilacak, Almanya\'da kalmak istediginiz sure kisminin baslangicina bu taihten bir hafta kadar onceyi yazmam uygun mudur?
2. "Almanya\'da 12 aydan fazla kalmayi dusunmuyorum ve kalmak istedigim surenin tamami icin gecerli vize talep ediyorum" kismini isaretliyor muyuz yoksa bos mu kalacak ogrenci vizesi icin?
3. Almanya Cumhuriyeti disinda ikametiniz devam edecek mi kismina evet dedim ama altindaki, "evet ise nerede" sorusuna sadece Turkei mi yazmali yoksa acik adresimi tekrar mi yazacagim.
4.ikamet belgesi ve esdeger belge no ile gecerlilik tarihi kismi bos mu kaliyor? boyle bir belge turu yok bizde saniyorum.
5. yurtta kalacagim icin tek kisilik odayi mi yoksa toplu konaklamayi mi isaretlemeliyim?

ersin35

Mesaj gönderen ersin35 » Çrş Haz 29, 2016 8:51 pm

Merhaba

Arkadaslar izmir icin vize basvuru formu bulamadimda yardimci olurmusunuz.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Prş Haz 30, 2016 8:51 pm

Arkadaslar merhaba, vize basvuru formu hakkinda bir kac sorum var yardimlarinizi bekliyorum.

1. Soru 1: Ikamet Belgesi No

Ikamet belgesi aldim fakat uzerinde belge no yok. Bos mu birakayim bu kutucugu?

2. Soru 5: Gecmiste hic Almanya Federal Cumhuriyeti\'nde bulundunuz mu?

Daha once almanyaya resmi giris yapmadim ama hollandaya gittigimde 2-3 gunlugune bulundum. Resmi bir islem de yaptirmadim almanyada. Giris cikislar amsterdam schipol uzerinden gorunuyor. O 2-3 gunden bahsetmeme gerek var mi?

3. Soru 6: Almanya Federal Cumhuriyeti\'nde kalmayi planladiginiz yer

Yurtta kalicam ama cadde ev numarasi bilmiyorum, posta kodu,yer bolumune de "Tu Clausthal yurdu" desem yeterli mi? (Varis tarihinizde yurt bosalacak ve bekleme listesindesiniz diye mail geldi bunu da ibraz edicem ciktisini alip)

4. Soru 10: Almanya Federal Cumhuriyeti\'ndeki referanslar

Buraya garantorumun ismini mi yazmaliyim?

5. Soru 13. Geciminizi nasil saglayacaksiniz?

Garantor ve ailemin gonderecegi para ile diyecem ama garantor formalite, sadece ailem gonderecek. Fakat boyle dersem bir sure benden garantorun para gonderip gondermedigine dair banka hesap dokumu isterler mi diye dusunuyorum.

Garantor
Aile
Garantor + Aile, hangisini demeliyim?

Son olarak yine 13. sorudaki Sigorta sorusu bu baslikta cok kez konusuldu ve burada kastedilen sigorta almanyadaki normal sigorta oldugu icin seyahat saglik sigortasi olanlar hayir demeli diye yazildi cizildi. Benim sorum ise, benim de seyahat saglik sigortam var oraya gidince dil kursu icin ve master a baslayinca normal sigorta yaptiracagim fakat Ankara konsoloslugu killik yapar mi? Ben de sizin gibi hayir diyecegim. Bu son soru ile ilgili Ankara konsoloslugunda farkli bir tecrube yasayan var mi sormak istedigim buydu.

Simdiden tesekkur ederim, cevaplarinizi bekliyorum :)

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum Tem 01, 2016 1:14 am

Merhaba,

1- bos birakiyorsun.

2-bahsetmene gerek yok

3- uni adresini yazip, diger belgeyi verirsen yeterli. (onu bos biraktim gorusmede nerde kalacagimi sordu yurt basvursu yaptim bekliyorum dedim. yurdu isaretledi baskada sor sormadi)
4- Garantor ismini yazabilirsin veya universite. ben universiteyi yazmistim
5- Garantor zaten senin masraflarini karsilayacagina dair belge vermis. aileyi karistirmana gerek yok.

son sorun o kadarda onemli degil ondan dolayi killik yapmazlar. Evet isaretle saglik seyahat sigortasini ver. Soru bile sormayacaklar onunla ilgili.

bwl

Mesaj gönderen bwl » Sal Ağu 02, 2016 12:56 pm

arkadaslar,

bir donem icin dil kursu kabulu almis biri (belge ile ilgili official admission document yaziyor) dsh/testdaf sinavlarinda basarili olursa tekrar basvuru yapacak o universiteye ve baska universitelere.

bu durumda ulusal vize formunda yer alan 9. kismi (gidis amaci) Studium olarak mi isaretlemeli yoksa Sprachkurs mu? Sanirim idata yukaridaki bir arkadasa ayni durum icin Studium isaretli form atmis? Tam bir bilginiz var midir konu ile ilgili?

John

Mesaj gönderen John » Sal Ağu 30, 2016 9:32 pm

Arkadaslar merhaba,

Basvuru formuyla ilgili benim de birkac sorum olacak:
Ikamet belgesi veya esdeger belge NO - nedir? Ikamet belgesi de mi alip Almancaya cevirtmemiz gerekiyor? Bir de bunun gecerlilik tarihi sorulmus. Bu iki alani nasil doldurmamiz gerekiyor?
Geciminizi nasil saglayacaksiniz? - sorusuna ne cevap yazmaliyim? Bloke hesap actirdim Isbank\'tan.

Yardimci olabilecek arkadaslara tesekkur ederim.

alihan92

Mesaj gönderen alihan92 » Sal Ağu 30, 2016 11:13 pm

Esdeger belge noyu bos birak
Ikamet belgesinin altinda gecerlilik tarihi yaziyor
Ikametgahi cevirtmedim
Isbank\'tan actirdigim bloke hesap ile diyebilirsin.

Hrtcesra

Re: Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Mesaj gönderen Hrtcesra » Sal Tem 25, 2017 2:01 pm

arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı. Almanya Federal Cumhuriyeti\'ndeki referanslar kısmına garantörün adını mı yazmayalım yoksa kabul aldıgım üniversitenin mi ?

demlac

Mesaj gönderen demlac » Sal Tem 25, 2017 11:47 pm

Hrtcesra yazdı: Sal Tem 25, 2017 2:01 pm arkadaşlar merhaba bir sorum olacaktı. Almanya Federal Cumhuriyeti\'ndeki referanslar kısmına garantörün adını mı yazmayalım yoksa kabul aldıgım üniversitenin mi ?
Ben boş bırakmıştım. Konsoloslukta kabul aldığım üniversiteyi yazdırdılar.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Tem 26, 2017 1:43 am

demlac yazdı: Sal Tem 25, 2017 11:47 pm Ben boş bırakmıştım. Konsoloslukta kabul aldığım üniversiteyi yazdırdılar.
Bende kabul aldığım okulun ismini ve adresini yazmıştım.

Hrtcesra

Mesaj gönderen Hrtcesra » Çrş Tem 26, 2017 1:48 pm

demlac yazdı: Sal Tem 25, 2017 11:47 pm Ben boş bırakmıştım. Konsoloslukta kabul aldığım üniversiteyi yazdırdılar.
teşekkür ederim