Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Santa

Mesaj gönderen Santa » Çrş Eyl 03, 2014 11:44 pm

Resim acilmiyor galiba ya.

Ama sen sorun varsa yaz, elimizden geldigince yardimci olmaya calisiriz

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Pzt Eyl 08, 2014 2:24 pm

Arkadaslar vize formlarini elle mi dolduruyoruz, bilgisayar ortaminda mi? Cunku hatirladigim kadariyla bloke hesap formlarini elle dolduranlari kabul etmiyorlardi. Ayni uygulama burda da gecerli mi?

Santa

Mesaj gönderen Santa » Pzt Eyl 08, 2014 2:45 pm

Elle dolduruluyor formlar.Ben okunakli olsun diye sadece buyuk harf kullandim formda. Ama okunakli olduktan sonra buyuk/kucuk harf farketmez herhalde

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Sal Eyl 09, 2014 3:12 pm

Arkadaslar 11 eylulde Ankara konsolosluguna 2 yillik master egitimi icin gidecegim. Vize formuyla ilgili sorularim var yardimci olabilirseniz sevinirim.

11. Pasaport - tam tanimi

On yillik bordo pasaportum var. Buraya ne yazmam gerekiyor?

13. Almanyaya giris tarihi

Okul 1 ekimde basliyor 29 eylul yazabilir miyim bu kisma? Arka sayfadaki "kalacaginiz adrese ne zaman tasiniyorsunuz" sorusuna 1 ekim yazdim bir celiski teskil eder mi?

17. Almanya\'da daimi ikamet yerinizi muhafaza edecek misiniz?

Yurtta kalacagim Ja mi demeliyim

21. Akrabalarin isimleri?

dedem yillarca almanyada calisti emekli olduktan sonra dondu turkiyeye. ayrica mannheimde iki dayim ve aileleri yasiyor. Ilk dayimlar (4 kisilik aile) full alman vatandasi, diger dayimlarda (5 kisilik aile) sadece cocuklarin ikisi alman vatandasi. Sizce bu kismi nasil doldurmaliyim?

22. alman is kurumundan izin belgeniz var mi?

gectigimiz yaz universitede 2 ay staj yapmistim ve ZAV belgesi ile gitmistim vizeye. O belge 2 ay mi gecerliydi yoksa sinirsiz mi? Hangisini demeliyim, Ja - Nein?

23. Almanyada ne kadar kalmak istiyorsunuz?

2 yil mi yazmaliyim ya da "okul bitene kadar" mi yazmaliyim?

24. Geciminizi nasil saglayacaksiniz?

Bloke hesap almancayla nasil yazabilirim

27. almanyada gecerli saglik sigortaniz var mi?

garanti bankasindan 1 aylik yaptirdim. oraya gidince zaten at11 vs yapicam. Ja - nein?

Simdiden tesekkurler...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Eyl 09, 2014 8:12 pm

11. Reisepass, pasaportta kimlik bilgilerinin oldugu bolumde yazan tur kisaltmasini da yaz

Ornegin;

Reisepass, Typ: P

13. formu biraz daha iyi incele bu kismi doldurmak zorunda degilsin. bos birak. altta iki yildizin ne oldugu aciklanmis.

17. birincisi soruyu yanlis yazmissin. almanya disindaki diyo. evet diye isaretle. ben sahsen evet diye isaretledim. forumda bununla ilgili zamaninda yazilmis cok yorum var. zaten gorusmeye girmeden once forumda biraz arastirma yap ki hangi sorularda nasil cevaplar mantikli ogrenmis olursun.

21. sen bilirsin. forumda yazan arkadas da var yazmayan da. ama eger ki onlardan biri garantorse ve davetiyen varsa yaz mutlaka.

22. hayir. zaten staja gittiginde aldgin calisma izni olmuyo tam.

23. tahmini egitim zorunlu egitim suresi kadar sureyi hesapla ona gore tarih yaz. su ay yil dan su ay yila kadar mesela.

24. Sperrkonto

27. ben hayir demistim bazilari evet demis, ama benim anladigim almanyada gecerli normal bi saglik sigortasi, seyahat saglik sigortasi olsa oyle yazarlardi diye tahmin ediyorum. pek dikkat etceklerini sanmiyorum. bana sormadilar bile.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Çrş Eyl 10, 2014 9:11 am

Cok tesekkur ederim welly :)
Son kisimda bir de soyle bir kutucuk var:
"Dilekcede yanlis ve tutarsiz bilgi verenlerin ikamet musaadesi iptal edilir."
Bunun karsisina:
"ich versichere vorstehende Angaben................" seklinde devam eden "Bu dilekceyi eksiksiz doldurdugumu teyit ederim" yazisini mi yaziyoruz?

Birde basvuru formlarinin fotokopisini almaya gerek var mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Eyl 10, 2014 7:46 pm

hayir yazmiyosun bisey. alttaki imza zaten onu soyledigini belirtiyo.

2 tane basvuru formu vericeksin konsolosluga ama imzalar fotokopi olamaz.

verdigin basvuru formunun fotokopisini almak senin inisiyatifinde. ister al ister alma sana kalmis.

milliways

Mesaj gönderen milliways » Pzr Eyl 14, 2014 6:52 pm

Merhaba arkadaslar,
Benim de bu hafta vize gorusmem var ve 15. soruya kafam takildi. Yurda basvurmustum, cuma gunu cevap aldim ama bir kac secenek vardi, hangi yurt oldugu ve adresi daha belli degil tam. Kesin olmasa da yazayim mi yoksa bos mu birakayim?
Ayrica konu disi olucak ama motivasyon mektubu ve ozgecmis konusunu bana netlestirebilecek olan var mi? Forumda buldugum ornekler universite icin yazilmis gibi geldi daha cok. Ben de universiteye bi motivasyon mektubu ve cv yazmistim ucer sayfalik. Vize icin olanlar da ona benzer ve ayni uzunlukta mi olucak? Yoksa 1 sayfa cv bir sayfa almanya\'ya su sebeple gidiyorum tarzi bisey yeterli mi? Universiteye yazdigim detayli olarak egitimimi anlatiyodu, daha once aldigim dersler, yaptigim calismalar falan.
Yardimci olursaniz cok sevinirim.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzr Eyl 14, 2014 7:33 pm

Yurt adresi o kadar onemli degil acikcasi sadece yurt yazsan bile yeter. Ben gidince bakacagim yurtlara demistim sorun olmadi. Ben de motivasyon mektubumu vizeye gore uyarlamistim ama 1 sayfaydi. Cok uzun yazarsan memur sikilir okumaz bence, 2 sayfaya indirsen daha iyi olur gibi geldi bana.

tugce92

Mesaj gönderen tugce92 » Pzt Eyl 15, 2014 12:13 am

Arkadaslar merhaba,
ben wuppertaldan dil kursu+master kabulu aldim. 18Eylulde izmir konsoloslugunda gorusmem var vize basvuru formunu dolduruyorum. Benim birkac sorum olacak.
9. ve 10.sorularda baba*dilekce sahibinin soyadi ve anne dilekce sahibinin soyadi yazmis. Cevaplandirirken sadece anne ve babamin adini mi yazmam yeterlimi yoksa soyadlarinidami yazmam gerek? Cunku annem ikinci evliligini yaptigi icin soyadi benim soyadimdan ve babamin soyadindan farkli.
15.soruda almanya federal cumhuriyetinde kalmak istediginiz yerin adi varsa adresi diye sormus. Universite almanyada bana yurt ayarladi sozlesmeyide yaptik fakat yurda 1 kasimda girebiliyorum.Dil kursum 20 ekimde basladigindan ne yazikki 16 ekimden itibaren baska bir hostelden yer ayarlamak zorunda kaldim. Nereden tasindiniz sorusuna izmir adresinimi yoksa orda 16 gun kalacagim yerimi yazmaliyim?
18.soruda ailenizle baska uyeleride sizinle birlikte seyahat edeceklermi diye sormus. Ailem beni baska bir giderken arabayla beni birakmayi dusunuyorlar. Sizce bu soruya ne yazmaliyim?Simdi ben bu soruya ailem benimle seyahat edicek dersem onlarinda orada benimle birlikte kalacaklarini dusunurlermi?
Son olarak almanyada gecerli hastalik sigortaniz varmi diye sormuslar. AT-11 belgesi var elimde oraya gidince hastalik sigortasindan muaf olacagima dair belge alacagim. O soruya ja mi nein mi demeliyim?
Sorularimi cevaplandirirsaniz cok sevinirim. Gercekten formu doldururken cok kafam karisti.:help Simdiden tesekkurler :)

mehmetUFB

Mesaj gönderen mehmetUFB » Pzt Eyl 15, 2014 3:45 am

8. ve 9. sorularda anne ve babanin su andaki soyadlarini yazacaksin. Kalacagin yeri iki tarih olarak yaz yada yurt adresini yazmani tavsiye ederim. Orada seninle birlikte gelecekler mi demek istiyor. Gelecekler dersen dusunebilirler ama net birsey soyleyemem. Ben yok demistim. Okula kayit olmadan AT 11 belgesinide nasil aldin merak ettim.
Vizede bol sans diliyorum.
Bagirin ulan FENERBAHCE cok yasa diye...

tugce92

Mesaj gönderen tugce92 » Pzt Eyl 15, 2014 2:49 pm

[quote]mehmetUFB tarafindan yazilan metin:

8. ve 9. sorularda anne ve babanin su andaki soyadlarini yazacaksin. Kalacagin yeri iki tarih olarak yaz yada yurt adresini yazmani tavsiye ederim. Orada seninle birlikte gelecekler mi demek istiyor. Gelecekler dersen dusunebilirler ama net birsey soyleyemem. Ben yok demistim. Okula kayit olmadan AT 11 belgesinide nasil aldin merak ettim.
Vizede bol sans diliyorum.[/quote]

Ben AT-11 i izmir sgk\'dan aldim. Okuldan alinan kabul belgesinin yeminli tercumandan cevirisini istediler. Eger kabul belgesinde semester tarihleri yazmiyorsa onuda okulun sitesinden bulup ciktisini alman gerekiyor. Birde yok\'ten okul taninma belgesi istedi. Onun icin biraz ugrastirdi tabi. Ne yazikki onun listesi varmis ama yok tarafindan kaldirilmis. Ankaraya yok\'e dilekce gonderdim onlarda 10 gunde falan bana okulu tanidiklarina dair yazi gonderdiler. Sonra tekrar gittim gorevli hic zorluk cikarmadi.Yalniz AT-11 belgesini almanyada herhangi bir hastalik sigortasi varmi kismina yazayimmi yazmayimmi bilemedim. Yardimin icin tekrar tesekkurler :)

lovebender

Mesaj gönderen lovebender » Pzt Eyl 15, 2014 5:16 pm

Merhabalar

11.sorunun 3. kisminda duzenleyen makam kismina ne yaziliyor

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Eyl 15, 2014 7:21 pm

bu arada bu formda anlamadiginiz bos yer kalirsa cok dert etmeyin, konsoloslukta ornek doldurulmus bir form var. Yaklasik olarak yarim saat siranizi bekliyorsunuz o surecte doldurabilirsiniz .

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Sal Eyl 16, 2014 9:30 am

8. ve 9. sorulardan birinde Geburstname gibi bir sey yaziyor, oraya anne kizlik soyadini yazmalisin.
Ben baba yerine "ad soyad" , anne yerine de "ad soyad / kizlik soyadi" yazmistim. Bir problem olacagini sanmiyorum, herkes farkli doldurmus.

Santa

Mesaj gönderen Santa » Sal Eyl 16, 2014 10:27 am

[quote]lovebender tarafindan yazilan metin:

Merhabalar

11.sorunun 3. kisminda duzenleyen makam kismina ne yaziliyor[/quote]

Pasaportun ilk sayfasinda \'\'duzenleyen makam\'\'in karsisinda ne yaziyorsa onu yazacaksin tabi ki.

milliways

Mesaj gönderen milliways » Sal Eyl 16, 2014 9:52 pm

Arkadaslar ben bi de basvuru formunun sonuna takildim.

... gun/ay /yil icin ikamet musaadesi verilmesini rica ederim.

Burayi nasil doldurdunuz?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Oca 01, 2015 9:31 pm

mesela 3,5 yil icin. okulun bitis tarihini kestiremiyosan dahi normal suresini yazabilirsin. dil kursu varsa onu da eklersin.

ugur ilhami

Mesaj gönderen ugur ilhami » Pzr Oca 18, 2015 2:18 pm

arkadaslar merhaba vize basvuru formunu doldururuken takildigim yerler var yardimci olur musunuz? bu arada formlar farklilik gosterio sehirden sehire master icin basvurmustum lakin istanbuldaki arkadasim daha farkli bi formu vardi :S

TuncayKokdere

Mesaj gönderen TuncayKokdere » Çrş Oca 21, 2015 11:37 pm

Arkadaslar merhaba,

Idatanin bana gonderdigi basvuru formu 4 sayfa 16 sorudan olusuyor. 2. soru esimi soruyor 3. soru cocuklarimi. Acaba Idata bana yanlis bir form mu yolladi, hic bu sekilde bir form dolduran oldu mu ?