Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sinemis

Mesaj gönderen sinemis » Prş Tem 31, 2014 1:44 pm

imageshack\'e kaydolunca acildigi yazilmis, kaydoldum ama hala acamiyorum, ne yapabilirim yardimci olursaniz cok cok sevinirim.

pia

Mesaj gönderen pia » Pzt Ağu 04, 2014 7:33 pm

imageshack ile nasil aciliyor? bir bilen yok mu hmmm

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Pzt Ağu 11, 2014 1:15 pm

Hala mi cozum yok bunlara? :/

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Ağu 13, 2014 3:16 pm

Merhaba arkadaslar,
Sizlere bir kac sorum olacak cevaplarsaniz cok sevinirim vize randevum yarin.
1- 12.soruda donus hakki nereye ve hangi tarihe kadar kisimlarini bos mu birakacagim? Yoksa donus hakkina Turkiye mi yazacagim?
2- 21. soruda kalmak istedigimiz sureye egitim suresi 3.5 yilsa nasil yazmaliyim? 2014-2018 desem yarim donem fazladan neden yazdin derler mi?
3-23te Gecime aile tarafindan ve bloke hesap yazdim dogru mudur yoksa sadece aile destegi mi kalsin?
4- 25te Almanya icin gecerli saglik sigortasini soruyor. Buradan seyahat sigortasi yaptirdim almanyadada gecerli,sonra da at11 alacagim. Sizce eveti mi hayiri mi isaretleyeyim?

Son olarak gun ay yil icin musade isterim diyor. Oraya 3.5 mu yoksa bir yil mi yazacagim her sene yenileniyor sonucta?

Bu sefer gercekten son olarak imza yerinden once .....den......kismi var. Oraya ne yaziyoruz?

Cevap verirseniz cok ama cok sevinirim. Hata yapip konsoloslugun kapisindan donmek istemiyorum:|:|

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Ağu 13, 2014 4:39 pm

Biri bakabilir mi lutfen. bilmeseniz fikrinizi soyleseniz bile yetecek:o

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Ağu 13, 2014 4:54 pm

Kendi formuma yazdiklarimi yazacagim dogrulugundan emin degilim

1. Bos biraktim cunku pasaportta yaziliysa yazin diyordu

2. 2014-2018 yazabilirsin sorun olmaz

3.bloke hesabim oldugu icin bloke hesap yazdim

4. Oraya Hayir demistim ama dogrulugundan emin degilim

Son kisma yine tahmini donecegin tarihi yazabilirsin 25.08.2018 gibi 2. Soruda 2018 yazdigin icin tekrar 2018 yaz ben oyle yazdim

Imzadan onceki kismi tam hatirlamiyorum cunku yazdigimi orda duzelttiler :)

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Ağu 13, 2014 5:06 pm

Baska bir forumdan edindigim bilgilerin bir kismi su sekilde (cok eski bir form uzerinden ornek verildigi icin tam emin degilim ama yazilacak seyler degismiyordur herhalde)

1- pasaportta yaziyorsa orda yazani yaz, pasaportta bir sey yoksa bos birak. ki mutemelen yoktur.

2- baslangic tarihini istedigin gibi yazip egitimin sonuna kadar oldugunu belirtmek icin bis abschluss des studium yaz demisler, ben oyle yazmayi mantikli buldum sonuc olarak tam tarih veremiyoruz ne zaman bitirecegimize dair.

3- benim garantorum var ama ne yazacagimi ben de bilemedim. vepflichtungserklaerung mu yazmaliyim? bir bilen bana da cevap verirse sevinirim.

4- benim bu is asiri karistigi icin bilmiyorum. gittigim gun sigortaya almanyada basvuracagim, vize icin seyahat saglik sigortasi yaptiracagim. at-11\'den ben su an calistigim ve sigortali oldugum icin ancak 25 araliktan sonra yararlanabilecegim dolayisiyla o zamana kadar alman sigortamin olmasi lazim ama cre collage yeterli mi yoksa tk veya aok falan mi olmali isin icinden cikamadim. haliyle ne yazacagimi da bilemedim.

son kisma yine bir tarih araligi veya zaman dilimi vermektense bis abschluss des studium yaz demisler, bu da mantikli geldi ve ben oyle yapacagim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 13, 2014 5:34 pm

[quote]pia tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Sizlere bir kac sorum olacak cevaplarsaniz cok sevinirim vize randevum yarin.
1- 12.soruda donus hakki nereye ve hangi tarihe kadar kisimlarini bos mu birakacagim? Yoksa donus hakkina Turkiye mi yazacagim?
2- 21. soruda kalmak istedigimiz sureye egitim suresi 3.5 yilsa nasil yazmaliyim? 2014-2018 desem yarim donem fazladan neden yazdin derler mi?
3-23te Gecime aile tarafindan ve bloke hesap yazdim dogru mudur yoksa sadece aile destegi mi kalsin?
4- 25te Almanya icin gecerli saglik sigortasini soruyor. Buradan seyahat sigortasi yaptirdim almanyadada gecerli,sonra da at11 alacagim. Sizce eveti mi hayiri mi isaretleyeyim?

Son olarak gun ay yil icin musade isterim diyor. Oraya 3.5 mu yoksa bir yil mi yazacagim her sene yenileniyor sonucta?

Bu sefer gercekten son olarak imza yerinden once .....den......kismi var. Oraya ne yaziyoruz?

Cevap verirseniz cok ama cok sevinirim. Hata yapip konsoloslugun kapisindan donmek istemiyorum:|:|[/quote]

1- pasaportta varsa diye bi ibare var zaten. eger turk vatandasiysan ve turkiyede yasiyosan bos birakacaksin.

2- konsoloslugun sitesindeki formlara baktigimda 21 farkli bi soru. ne gecimle ilgili ne almanyada kalacagin sureyle ilgili? 24ncu soruda geciminizi nasil saglayacaksiniz diyo ve burada hem aile hem de bloke hesap yazabilirsin. sorun olmaz.

3- 23 kalacagin sureyle ilgili ve ....dan ......a kismina ay/yil olarak yazabilirsin. bunu da dil kursu + egitim suresi olarak da hesaplayabilirsin egitim olarak da hesaplayabilirsin. ne amacli gittigine bagli. absurd bisey yazmadiktan sonra ufak tefek hatalara takilmiyolar. mesela ben egitim suresini yanlis hesaplayip yarim sene eksik yazmistim. sorun ysamadim. oyle buyuk bi sorun degil yani yarim sene falan eksik ya da fazla yazmak.

4- benim baktigim formda farkli bi numarada bu yine, saglik guvencesi diyo orada seyahat saglik sigortasi demiyo. benim anladigim almanyada gecerli saglik sigortasi. seyahat degil yani. bu yuzden ben basvuruda hayir isaretlemistim.

formda yanlis yazdin diye kapidan dondurmezler merak etme. toplam egitim suren ne kadarsa o kadar sure yazman yeterli. zaten bu kalis suresi vs icin tahmini ya da istenen demisler. egitim bittikten sonra burada istersen oturum alabilecegini ya da egitimin uzadiginda oturumun uzatilacagini onlar da biliyo. o yuzden bunlar cok absurd bisey yazmadikca sembolik tarihler. ama gorusmede turkiyeye donmeyi dusunmuyorum demek pek olumlu bisey degil.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 13, 2014 5:42 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

3- benim garantorum var ama ne yazacagimi ben de bilemedim. vepflichtungserklaerung mu yazmaliyim? bir bilen bana da cevap verirse sevinirim.

[/quote]

3- verpflichtungserklaerung u kim cikardiysa adini soyadini yazman yeterli. zaten onlar gorusmede sorar onu.

_Tayfun_

Mesaj gönderen _Tayfun_ » Çrş Ağu 13, 2014 5:44 pm

[quote]nuernberger tarafindan yazilan metin:

Baska bir forumdan edindigim bilgilerin bir kismi su sekilde (cok eski bir form uzerinden ornek verildigi icin tam emin degilim ama yazilacak seyler degismiyordur herhalde)

1- pasaportta yaziyorsa orda yazani yaz, pasaportta bir sey yoksa bos birak. ki mutemelen yoktur.

2- baslangic tarihini istedigin gibi yazip egitimin sonuna kadar oldugunu belirtmek icin bis abschluss des studium yaz demisler, ben oyle yazmayi mantikli buldum sonuc olarak tam tarih veremiyoruz ne zaman bitirecegimize dair.

4- benim bu is asiri karistigi icin bilmiyorum. gittigim gun sigortaya almanyada basvuracagim, vize icin seyahat saglik sigortasi yaptiracagim. at-11\'den ben su an calistigim ve sigortali oldugum icin ancak 25 araliktan sonra yararlanabilecegim dolayisiyla o zamana kadar alman sigortamin olmasi lazim ama cre collage yeterli mi yoksa tk veya aok falan mi olmali isin icinden cikamadim. haliyle ne yazacagimi da bilemedim.

son kisma yine bir tarih araligi veya zaman dilimi vermektense bis abschluss des studium yaz demisler, bu da mantikli geldi ve ben oyle yapacagim.[/quote]

Senin gorusmen ne zamandi?

nuernberger

Mesaj gönderen nuernberger » Çrş Ağu 13, 2014 6:06 pm

[quote]

3- verpflichtungserklaerung u kim cikardiysa adini soyadini yazman yeterli. zaten onlar gorusmede sorar onu.[/quote]

Cok tesekkurler. Peki tahmin etmek zor degil, bu kisi neden sana garantor oluyor diye de soracaklardir. Bana garantor olan kisi gecen yil asistanlik yaptigim okulun muduru ve tabii ki formaliteden. Ne dersem mantikli bir aciklama yapmis olurum ki? Ben de onun okul isleri icin yardimciligini yapacagim, bu yuzden odeme olarak da bana boyle bir yardimda bulunuyor" desem cok mu kasmis olurum?

[quote]_Tayfun_ tarafindan yazilan metin:

Senin gorusmen ne zamandi?[/quote]

2 eylulde gireccegim gorusmeye.

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Ağu 13, 2014 6:16 pm

Hepinize coook tesekkur ederim, Welly sanirim sen baska bir konsoloslugun formuna baktin o yuzden karsiliklik oldu :) ne kadar kalmak istedigimi 2 kere yazmis oluyorum bu formda, ich beantrage kisminda zaten surec belirtmisken....... Den.... kisminda tekrar mi soruyorlar? farkli bir sey olmasin? Kafam cok karisti. Dilekce sahibinin imzasinin hemen ustundeki yer.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Ağu 13, 2014 6:24 pm

aile dostunuzsa aile dostu, babamin yakin arkadasi

eger aranizda bi sozlesmesi varsa o, bu durumda sozlesme de istenebilir dikkat et derim.

akrabaysa akraba

senin durumuna hangisi uyuyosa yani.

bana davetiye yollarmisiniz dedim birine bana davetiyeyi yolladi gibi bi aciklama mantikli bile degil zaten

saygopas

Mesaj gönderen saygopas » Prş Ağu 21, 2014 12:53 pm

Merhaba,vize basvuru formunun son sayfasinda "Almanya\'da gecerli saglik sigortaniz var mi ?" diye soruyor.Benim var.Oraya ne yazayim,direk ja mi diyim ? :D :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 21, 2014 5:56 pm

ja
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Ağu 27, 2014 11:47 pm

bir sey aklima takildi hem de cok. Ben o sigortaniz var mi kismini bos birakmistim cunku herkes ayri bir cevap verdi. Vize gorusmem sirasinda ozellikle belirttim bu seyahat saglik sigortasi at 11 alacagim ne isaretlesem bilemedim diye tamam ben hallederim dedi. Ama sonra o kagida hic bir sey yazmadi cizmedi. Ya onu oyle unuttuysa eksik doldurulmus form diye ret gelirse :o:o:o Ama bilgisayarda bir seyler yazdi orda sinava girecek misin yurttami kalacaksin diye o sigorta sorusunu da halletmistir dimi:bye:bye

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş Ağu 28, 2014 8:34 am

ne kadar onemli bi soru oldugu bos birakmasindan belli :)

almanyaya geldikten sonra zorunlu saglik sigortasi var, ya muaf olursun AT-11 ile ya da odersin. yani mutlaka bi islem yapman gerekiyo geldikten sonra o yuzden uzerinde durulan bi konu degil o o kadar. sen de takma kafaya. ben hayir isaretledim baskalari evet isaretlemis. kismseden de neden evet ya da hayir isaretledin diye soruldugunu duymadim.

pia

Mesaj gönderen pia » Prş Ağu 28, 2014 4:13 pm

Cok tesekkurler icim inanilmaz rahatladi . Odum patliyor vizem ret gelecek diye,aklima binlerce ihtimal geliyor dusundukce :zoh Siz siz olun formda bos yer birakmayin

lovebender

Mesaj gönderen lovebender » Sal Eyl 02, 2014 2:48 pm

Merhabalar

Resimleri goremiyorum , bu siteye imageshack uye oldum gene olmadi . Sorun bendeyse tarif edebilirmisiniz resimler nasil aciliyor, yada baska bir link filan var mi ?

pia

Mesaj gönderen pia » Çrş Eyl 03, 2014 10:04 pm

acilmiyor ama sorularini buraya yazarsan yardimci olurum/olurlar