Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
MelikeK.

Re: Vize Basvuru Formu ( Resimli Anlatim)

Mesajgönderen MelikeK. » Prş Ağu 30, 2018 5:51 pm

specimba yazdı:
Cum Haz 22, 2018 6:54 am
Selamlar öncelikle bilgileriniz için teşekkürler ama bazı sorularıma forumda yanıt bulamadığım için kısaca sorup yanıt aramak istedim.
TU dresden'den master için kabul aldım bölüm İngilizce, bu ay içerisinde vize başvurusunda bulunacağım vize ile ilgili sorularımı buraya bloke hesapla ilgili olanları ise o başlığa yazacağım şimdiden teşekkürler.
-Bloke hesap işlemleri tamamlandığı takdirde vize işlemlerine başlamayı planlıyorum, fakat ben okulun yurduna başvuralı baya oldu ama onay niteliğinde bir mail gelmedi vize işlemlerine yetiştirmezler ise bunu sıkıntı olur mu ? Sadece başvurumu kanıtlasam yeterli midir ?
-motivasyon mektubunda genel olarak yoğun bir şekilde geri dönme planlarına ağırlık vermelisin gibi tavsiyeler alıyorum ne kadar belirgin yazmam lazım bunu hayali planlar mı eklemeliyim ?
-bloke hesabın yanı sıra, ailemin sahip olduğu mal varlığını da beyan etmem gerekir mi ?
-son olarak, bölüm İngilizce ama ben gitmeden önce 2 aylık goethe'de Almanca kursu alma planım var zaten daha sonra bölümün ilk döneminde zorunlu ders de mevcut fakat ben bu kursa gitmeden vize mülakatına çağırılırsam bunu sadece motivasyon mektubunda belirtmiş olacağım, bu ne kadar sorun teşkil eder. Eğer ki başladıktan sonra çağırılsam bile elimde bir dil belgesi olmayacak, bu sebeple kayıt dökümanı gibi bir şey götürmem mantıklı olur mu ?
Merhaba Tebrik ederim ben de Htw Dresden üniversitesinden kabul aldım. 26 Eylül’de uçağım var . İsterseniz irtibata geçebiliriz.
Sevgiler
john_lennon

Mesajgönderen john_lennon » Sal Eyl 04, 2018 5:29 pm

Merhaba arkadaşlar,

5 ay sürecek erasmus stajım var. vize için randevu aldım ama henüz kalacak yer bulamadım. kalacak yer kısmında bir kaç haftalık bir otel rezervasyonu göstersem sıkıntı olur mu? bir de imageshack üzerinde oturum açtım ama fotoğrafları görüntüleyemiyorum.
Kullanıcı avatarı
Hypsia

Mesajgönderen Hypsia » Sal Şub 12, 2019 7:38 pm

john_lennon yazdı:
Sal Eyl 04, 2018 5:29 pm
Merhaba arkadaşlar,

5 ay sürecek erasmus stajım var. vize için randevu aldım ama henüz kalacak yer bulamadım. kalacak yer kısmında bir kaç haftalık bir otel rezervasyonu göstersem sıkıntı olur mu? bir de imageshack üzerinde oturum açtım ama fotoğrafları görüntüleyemiyorum.
Erasmus basvurularinda kalacak yer ve ucak bileti gibi seyler istenmiyor. Yazmasaniz da olur. Okulun adresini yaziyorlar oyle durumda.
veremus

Mesajgönderen veremus » Sal Şub 19, 2019 12:23 pm

Referanslar kısmına herhangi birini yazmam mecburi mi? Almanya'da bulunan akrabalarım var fakat herhangi bir yardımları dokunmayacak bahsetmemi önerir misiniz yoksa bu tür ilişkiler şüphe uyandırabiliyor mu?
Masterkomm

Mesajgönderen Masterkomm » Sal Şub 19, 2019 4:44 pm

veremus yazdı:
Sal Şub 19, 2019 12:23 pm
Referanslar kısmına herhangi birini yazmam mecburi mi? Almanya'da bulunan akrabalarım var fakat herhangi bir yardımları dokunmayacak bahsetmemi önerir misiniz yoksa bu tür ilişkiler şüphe uyandırabiliyor mu?
mecburi değil. bence yazma akrabaları falan karıştırma.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir