Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Eyl 03, 2011 10:51 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

O kizi da bu arada buldum :D Hani su ingiliz asaleti, turkun sicakligi, rusun endami, ukraynalinin guzelligi, kurdun cevikligi, kangalin gucu ve zekasi olan yaratik dimi dayi :D[/quot

afferin yegen okumussun. bu saatten sonra formalite olarak git vizeye basvur gerisini dusunme vizen hazir.[/quote]

Hay agzin bal yesin dayi ins dedigin gibi olur :D

nazlim

Mesaj gönderen nazlim » Pzt Eyl 05, 2011 9:19 pm

merhabalar soruyu en uygun bu baslik altinda gordugum icin buraya yaziyorum umarim sorun olmaz.
Konsolosluktan vize randevusu almak icin acaba ne kadar bekliyoruz ben daha almadim randevuyu cunku belgelerim eksik. Trustik gezi icin randevu almak isteyen bir kac tanidiktan duyduguma gore cok zormus randevu almak 1 aydan fazla beklemisler. Acaba ogrenciler icin farkli mi oluyor.
Ozetle konsolosluktan randevuyu ne kadar bir sure icinde alabilirim acaba ?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Pzt Eyl 05, 2011 9:28 pm

Soyle bir cevap verebiliriz. Bir kisiye ertesi gune vermislerdi birine 1 ay sonrasina :)

derbederyk

Mesaj gönderen derbederyk » Pzt Eyl 05, 2011 9:39 pm

Turkiyede ki Randevular bildigim kadariyla IKS diye bir firma uzerinden yapiliyor. Orayi ariyosun 23 Tl (iidi en son) onlarin hesabina yatirman gerekiyor onceden ya da telefon konusmasi sirasinda kredi kartindan kesiyolar.
Randevuyu da en erken bir hafta sonraya veriyolar. Kisaca boyle en son bildigim kadariyla.

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Eyl 05, 2011 10:17 pm

ogrenciler icin daha erken veriyorlar 1 ay bekletmezler iks nin parasini da ister bankaya ister o anda kart ile odenebilinir..

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Sal Eyl 06, 2011 12:27 am

[quote]nazlim tarafindan yazilan metin:

merhabalar soruyu en uygun bu baslik altinda gordugum icin buraya yaziyorum umarim sorun olmaz.
Konsolosluktan vize randevusu almak icin acaba ne kadar bekliyoruz ben daha almadim randevuyu cunku belgelerim eksik. Trustik gezi icin randevu almak isteyen bir kac tanidiktan duyduguma gore cok zormus randevu almak 1 aydan fazla beklemisler. Acaba ogrenciler icin farkli mi oluyor.
Ozetle konsolosluktan randevuyu ne kadar bir sure icinde alabilirim acaba ?[/quote]

ben randevu alirken bir gun sonraya verdiler ama bu donem biraz yogunluk olacagi icin 2-3 haftayi bulabilir veya denk gelirse iptal etmis birnin yerine diger gunede olabilir sansin bol olsun.

xsemtus

Mesaj gönderen xsemtus » Sal Eyl 06, 2011 5:50 pm

12 Agustos\'ta Ankara \'da vize gorusmem vardi ,herhangi bir aksilik olmadi vize gorusmesinde , aradan gecen 26 gun sonunda "Dil kursu ve Ogrenci " vizem bugun elime gecti. Degu danismanlikla universite kabulu aldik.Gurkan Bey\'e cok tesekkur ederim. Bilgisayar muhendisligi mezunuyum ve master amaciyla gidiyorum. Mezun olduktan sonra calisma tecrubem vardi ve Goethe de A1 ve A2 yogun kurslarini bitirip sertifikalarini da almistim. Darisi tum vize bekleyen arkadaslara insallah.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Sal Eyl 06, 2011 6:04 pm

[quote]xsemtus tarafindan yazilan metin:

12 Agustos\'ta Ankara \'da vize gorusmem vardi ,herhangi bir aksilik olmadi vize gorusmesinde , aradan gecen 26 gun sonunda "Dil kursu ve Ogrenci " vizem bugun elime gecti. Degu danismanlikla universite kabulu aldik.Gurkan Bey\'e cok tesekkur ederim. Bilgisayar muhendisligi mezunuyum ve master amaciyla gidiyorum. Mezun olduktan sonra calisma tecrubem vardi ve Goethe de A1 ve A2 yogun kurslarini bitirip sertifikalarini da almistim. Darisi tum vize bekleyen arkadaslara insallah.[/quote]

Sana vermeyeceklerde kime verecekler herseyiyle tam cikmissin karsilarina. Hayirli olsun (:

mirage

Mesaj gönderen mirage » Sal Eyl 06, 2011 11:22 pm

Hayirli olsun egitim hayatinizda basarilar :)

GK

Mesaj gönderen GK » Çrş Eyl 07, 2011 2:10 am

hayirlisi olsun basarilar :)

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Çrş Eyl 07, 2011 10:57 am

Bende bu saat itibariyle vize gorusmemi tamamlamis bulunuyorum. Gorusme yaptigim kadin oldukca cana yakindi. Ikametgah ve tam tekvilli nufus ornegini istemediler o belgeleri istemiyoruz dediler. Onun disinda not transkriptime pek bakmadi. Muhabbet etti boyuna benle. Dsd 2 diplom gorunce falan hosuna gitti ne guzel yapmissin diplomayi lisede falan dedi almanca konusurmusun dedi konustum biraz almanca daha sonrasinda belgelerin kayit tarihine yetismesi icin bir not yazalim falan dedi ama yetisemeyebilecegini soledi malum kaydim 21 inde 2 hafta var cok zor ama yabancilar subesini hep ararsam hizlancagini soledi ne kadar dogrudur bilemem. Kisacasi guzel gecti banka bloke hesabi isbankasindan yapmistim hic bi sorun cikmadi onda da gitti konsolosa sordu falan sorun yok dedi. Oyle bakalim bekliyecez ve ariyicam hergun yabancilar subesini.

xsemtus

Mesaj gönderen xsemtus » Çrş Eyl 07, 2011 5:10 pm

Ogun , mirage ,Gurhan35 tesekkur ederim.Siz de gitmek icin gun sayiyorsaniz hayirlisiyla vizeniz cikar insallah.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Eyl 07, 2011 5:59 pm

birsey sorucam arkadaslar,kredi kartlarimizda borc olsa fakat hukuki bir durumda degil yani aydan aya duzenli odenen kredi karti borclarimiz olsa bu vizeyi etkiler mi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 07, 2011 6:11 pm

hayir neden etkilesin :) zaten ona bakmazlar sizin finans kaynaginiz nedir? atiyorum bloke hesap varmi yok mu? var o halde sorun yoktur.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Çrş Eyl 07, 2011 6:16 pm

garantorle gidicemde yani burda oyle duzenli odensede bir kredi karti borcumuz olsa sikinti olur mu diye dedim,yok oyleyse can sikmayada gerek yok:)

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Çrş Eyl 07, 2011 9:41 pm

Merhaba arkadaslar ben siteyi takip ediyordum ama taki dun red kagidim gelene kadar.

Uzuldum acikcasi o kadar emek veriyoruz. 23.08.2011 de izmirden randevum vardi iyi
gecmedi. Bayan azarladi bayagi.
Simdi bu red kagidina karsi ne yapabilirim yardimlariniz beni sevindirir.

Aciklamada tumu almanca okuyacaginizdan emin degiliz deniyor.
Ben aof lisans mezunuyum. Her seyim tamdi. 2 gun sonra 25 inde bana mektup atmislar yeni elime geciyor.

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Çrş Eyl 07, 2011 9:43 pm

Gercekten bu sefer yardiminiza ihtiyacim var, Mail mi arsam arasam konussam mi? yada baska bir care

refleksif

Mesaj gönderen refleksif » Çrş Eyl 07, 2011 10:20 pm

okul kabulunuz var miydi? yoksa sadece dil kursu mu? neden azarladi ki? bloke hesap mi garantor mu? eksik belge var miydi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Eyl 07, 2011 10:22 pm

defrimtiz bilgi verirmisin biraz daha. Garantor mu bloke hesap miydi? Kabulun varmiydi? Ne tip bir dil kursuna kayit oldun? Belgelerin tam miydi? Biraz ayrintili bilgi lutfen.

Seni neden azarladi?

Red geldi diyorsun yardim istiyorsun biraz garip kacmis dogrusu :)

defritmiz

Mesaj gönderen defritmiz » Çrş Eyl 07, 2011 10:24 pm

yeniden universite okumak istedim garantor var okul belgesi var
hersey tamdi ben elektrik muhendisligini okumak istiyordum bunu soyledim neden kamu yonetimi okudun burda o zaman dedi. benim meslek lisesi dedim burda oku o zman dedi orda okumak istedigimi nedenlerini acikladim benim ki dil + okul

Kilitli