Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
ugurrr

Mesaj gönderen ugurrr » Çrş Ağu 31, 2011 2:39 pm

ben gitmek istedigim tarihi 20.09.2011 OLARAK yazdm sigortamida 15.09.2011 DE baslatyrm

bi sorum olacak oraya gittgimizde dil kursundayken hmn sigorta yaptrmamiz gerekiyor mu bende care concept den yaptrcm ama bu seyahat saglik orada 3 ay gecerli oluyormu
gider gitmez diger sigortayi yaptirmalimiyim

mirage

Mesaj gönderen mirage » Çrş Ağu 31, 2011 2:41 pm

oturum alirken sigorta isteyecekler zaten. Oturum almaya giderken yaptirirsiniz sigortanizi

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Eyl 02, 2011 2:29 am

Iyi geceler arkadaslar dun geceden beri bu vize ani defterini okuyorum hepsini bastan sona okudum ne hikayeler var ya :D
Kimisi 90 gun beklemis vizeyi almis, kimisi 40 gun beklemis red yemis, kimi ortalama surede 3-4 haftada almis (2 gun ve 10 gunde alanlarda var) kimisi 2 senede 4 kez red yemis sora almis(azimle sican duvari deler sozunu ispatlamis bu arada), kimi red yiye yiye gina gelmis alman antipatisi olusmaya baslamis tamamen kapatmis olayi daha neler neler..

Bende kismetse yakinda yazicam buraya insallah bakalim biz neler yasiycaz :)

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cum Eyl 02, 2011 2:33 am

okumak iyidir yegen :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Eyl 02, 2011 2:48 am

Olemi dersin dayi :D

Senin anilarini da okudum ama simdi icerigini tam hatirlamiyorum :D

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 12:35 pm

gecen sene ogrenci vizesini alip sadece 1 hafta kalip geri donup kaydimi sildirmek zorunda kaldim. Bu sene dun tekrardan basvurdum bugun upsten mesaj geldi acaba neyi yanlis bulup sorun yarattilar bilemiyorum.

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 1:19 pm

[quote]insa_c tarafindan yazilan metin:

gecen sene ogrenci vizesini alip sadece 1 hafta kalip geri donup kaydimi sildirmek zorunda kaldim. Bu sene dun tekrardan basvurdum bugun upsten mesaj geldi acaba neyi yanlis bulup sorun yarattilar bilemiyorum.[/quote]
gecen sene ilk basta benden garanti para istediler oyuzden 3 ayda cikti vize. garanti para 1 senedir orada parayi degistirdiler diye ekledim paraya tekrardan bloke halini uzattim hesabin.

Bir sorun olmamasi lazim gecen seneki tecrubelerime gore. ancak cozemedim 1 gunde vizeyi cikartmis olmalari gibi birsey mumkun degil dimi?

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Eyl 02, 2011 1:28 pm

insa_c garantor kabul etmediler mi? Nasil bloke hesap istediler anliyamadim..

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 1:48 pm

gecen sene ogrenci vizesini alip sadece 1 hafta kalip geri donup kaydimi sildirmek zorunda kaldim. Bu sene dun tekrardan basvurdum bugun upsten mesaj geldi acaba neyi yanlis bulup sorun yarattilar bilemiyorum.[/quote]
gecen sene ilk basta benden garanti para istediler oyuzden 3 ayda cikti vize. garanti para 1 senedir orada parayi degistirdiler diye ekledim paraya tekrardan bloke halini uzattim hesabin.

Bir sorun olmamasi lazim gecen seneki tecrubelerime gore. ancak cozemedim 1 gunde vizeyi cikartmis olmalari gibi birsey mumkun degil dimi?[/quote]

Konsolosluk kendini asti galiba gecen sene dosyam acildigi icin 1 gun icinde ogrenci vizesini verdiler inanilir gibi degil cok sevindim.

Edit: erwerbstaetigkeit nicht gestattet yaziyor vizede neden ogrenciye o 180 gunluk yarim 90 gun tam calisma iznini neden vermemisler.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Eyl 02, 2011 1:55 pm

insa_c tam olarak ne yaziyor vize tipinde

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 1:57 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

insa_c garantor kabul etmediler mi? Nasil bloke hesap istediler anliyamadim..[/quote]
hocam yok stresten yanlis yazmisim duzenli geliriniz yetmez dediler bloke hesap istemislerdi gecen sene onu actirip yollamamla vizemin cikmasi 3 ayi bulmustu. Sora kaydimi sildirmek zorunda kaldim. Simdi bu sene tekrardan basvurdum 1 gunde vizem cikti ogrenci vizem gecen sene gidip 1 hafta kaldim. dondum. ama ogrenci vizesine gecerli olan calisma iznim yok bu sene sebebini cozemedim. O ogrenciye verilen calisma izni olayini orada vizemi uzatirken verirler mi tekrardan?

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 2:04 pm

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

insa_c garantor kabul etmediler mi? Nasil bloke hesap istediler anliyamadim..[/quote]
hocam yok stresten yanlis yazmisim duzenli geliriniz yetmez dediler bloke hesap istemislerdi gecen sene onu actirip yollamamla vizemin cikmasi 3 ayi bulmustu. Sora kaydimi sildirmek zorunda kaldim. Simdi bu sene tekrardan basvurdum 1 gunde vizem cikti ogrenci vizem gecen sene gidip 1 hafta kaldim. dondum. ama ogrenci vizesine gecerli olan calisma iznim yok bu sene sebebini cozemedim. O ogrenciye verilen calisma izni olayini orada vizemi uzatirken verirler mi tekrardan?[/quote]

Calisma izni vermezler zaten. Auslanderbehorde\'ye gittiginde uzatirlarken sansina verirlerse artik :)[/quote]
Gecen seneki vizeme bakiyorum orda calisma izni vermisler 90 gun tam 180 gun yarim bu sefer o yok nedeni nedir?

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cum Eyl 02, 2011 2:22 pm

Tamam ozaman cok tesekkurler cevaplar icin herhalde en hizli vizeyi alan oldum bu sene sabah 7:15te teslim edip aksam 15:44te ups e verilmis pasaport.
Ozaman oturma iznine cevirirken vizemi ozaman verebilirler belki calismayi da cunku staj falan tarzi seyler de dusunuyorum da.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Eyl 02, 2011 2:31 pm

bu arada nereden basvurdunuz? oturma izni aldiginizda calisma izni istersiniz sansliysaniz normal verirler sansizsaniz tatillerde calisma izni verirler.

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Eyl 03, 2011 1:17 am

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

Olemi dersin dayi :D

Senin anilarini da okudum ama simdi icerigini tam hatirlamiyorum :D[/quote]

benim yaziyi okumussun yegen aklinda biseyler kalmissa kesin vizeyi alirsin ama unutmussan zor. o kisa sacli kiz hamburga gittim gremedim bir daha gidecem :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Eyl 03, 2011 2:50 am

Aynen okudum dayicim :D Olemi diyosun dur o zaman yazini bulup bikac kere daha okuyayim :D

o kisa sacli kiz hamburga gittim gremedim bir daha gidecem :D Bunu anlamadim yalniz? :(

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Eyl 03, 2011 3:25 am

Hee simdi anladim :D Hahahh Hamburg damiymis o kisa sacli kiz :D Dur dayi bende gelirsem bakariz ona takma kendini sen oraya buluruz bi yolunu yani dayi merak etme yegenler ne icin var baska :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cmt Eyl 03, 2011 4:04 am

O kizi da bu arada buldum :D Hani su ingiliz asaleti, turkun sicakligi, rusun endami, ukraynalinin guzelligi, kurdun cevikligi, kangalin gucu ve zekasi olan yaratik dimi dayi :D

mohsen

Mesaj gönderen mohsen » Cmt Eyl 03, 2011 10:07 pm

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

O kizi da bu arada buldum :D Hani su ingiliz asaleti, turkun sicakligi, rusun endami, ukraynalinin guzelligi, kurdun cevikligi, kangalin gucu ve zekasi olan yaratik dimi dayi :D[/quot

afferin yegen okumussun. bu saatten sonra formalite olarak git vizeye basvur gerisini dusunme vizen hazir.

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cmt Eyl 03, 2011 10:21 pm

kiza vize verildigini nereden biliyoruz :)

Kilitli