Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 12 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 28, 2011 7:10 pm

Allah sabir versin gercekten zor gunler.Abin yabancilar subesini arayip durumu anlatabilir en azindan hizlandirmis olur.

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eyl 29, 2011 10:47 am

Arkadaslar merhaba,
1 ay kadardir burayi takip ediyorum ve hem vize gorusmemi paylasmak istiyorum hem de fena telastayim. Ankara\'da ingiliz edebiyati bolumu lisans bitirdim ve Duisburg-Essen Uni\'den master kabulu aldim. 29 Agustos vize gorusmem vardi. Sakin bir gorusme oldugunu soyleyebilirim ama gisedeki bayan bazi garip sorular sordu: Ingiliz Edebiyati egitimi icin neden Almanya da Ingiltere degil( tabiki ona Ingiltere\'de egitim harclarinin astonomik oldugunu falan soylemedim), neden Almanya( bunu 2 kere sordu), orada akrabam var mi, nerede kalacagim falan felan. Son olarakta vizede red alirsan ne yapacaksin diyerek son bir gol atmaya calisti ama o anki gucle tekrar basvuracagim diye ona gecit vermemeye calistim=)) Son olarak sigortam 29 Eylul\'de basliyordu ve bana seni 29\'undan once gonderemeyiz dedi.
Bloke hesabim aktif olmadigi icin o gun bana bu evragi da tamamla tekrar getir dedi. 8 Eylul tekrar gittim ve gisedekis kadin "ver su evragi ve defol" modundaydi. Ona 3 hafta kadar bir surem oldugunu soyledim ve yetisir mi soruma yetisir cevabi verdi!
Sonuc 3 hafta oldu ve sonuc yok! Konsolosluk tel. mesgul, acan da cvp vermiyor, mail atilmiyor(Ankara\'dan basvurdum) ve kisisel olarak gittigimde de kovulmustan beter oldum=) Yani kabul belgemde 19 Eylul-31 Ekim arasi kayit yaptirabilirsiniz diyor ama ben su an tamamen aptala donmus durumdadyim! Lutfen birileri bana farazi de olsa bir seyler soylesin.
Vize alanlari kutluyor ve basarilar diliyor, alamayanlara sabir diliyorum.:ap

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eyl 29, 2011 11:11 am

[quote]Mortingen Strasse tarafindan yazilan metin:

[quote]sashaigloo tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar merhaba,
1 ay kadardir burayi takip ediyorum ve hem vize gorusmemi paylasmak istiyorum hem de fena telastayim. Ankara\'da ingiliz edebiyati bolumu lisans bitirdim ve Duisburg-Essen Uni\'den master kabulu aldim. 29 Agustos vize gorusmem vardi. Sakin bir gorusme oldugunu soyleyebilirim ama gisedeki bayan bazi garip sorular sordu: Ingiliz Edebiyati egitimi icin neden Almanya da Ingiltere degil( tabiki ona Ingiltere\'de egitim harclarinin astonomik oldugunu falan soylemedim), neden Almanya( bunu 2 kere sordu), orada akrabam var mi, nerede kalacagim falan felan. Son olarakta vizede red alirsan ne yapacaksin diyerek son bir gol atmaya calisti ama o anki gucle tekrar basvuracagim diye ona gecit vermemeye calistim=)) Son olarak sigortam 29 Eylul\'de basliyordu ve bana seni 29\'undan once gonderemeyiz dedi.
Bloke hesabim aktif olmadigi icin o gun bana bu evragi da tamamla tekrar getir dedi. 8 Eylul tekrar gittim ve gisedekis kadin "ver su evragi ve defol" modundaydi. Ona 3 hafta kadar bir surem oldugunu soyledim ve yetisir mi soruma yetisir cevabi verdi!
Sonuc 3 hafta oldu ve sonuc yok! Konsolosluk tel. mesgul, acan da cvp vermiyor, mail atilmiyor(Ankara\'dan basvurdum) ve kisisel olarak gittigimde de kovulmustan beter oldum=) Yani kabul belgemde 19 Eylul-31 Ekim arasi kayit yaptirabilirsiniz diyor ama ben su an tamamen aptala donmus durumdadyim! Lutfen birileri bana farazi de olsa bir seyler soylesin.
Vize alanlari kutluyor ve basarilar diliyor, alamayanlara sabir diliyorum.:ap[/quote]

Siradan bir gorusme olmus, aptala donmenin geregi yok zira hersey olmasi gerektigi gibi gerceklesmis :)[/quote]
beni aptala cevirenin vize gorusmem degil de bu lanet bekleme suresi oldugunu soylemeliyim;) hicbir sekilde bilgi alamamak beni cok rahatsiz ediyor. Az once de Essen yabancilar subesini aradim ve mukemmel sonuc: mesgul. Allah herkese kolayliklar versin diyorum!

Merak ettigim bir sey de buradaki yorumlari surekli okuyorum ve 3-4 haftada vize alanlarin yaninda 88 ,hatta 90 kusur gunler hatta hatta red alanlar hakkinda bile okudum. Konsolosluga tum belgeleri teslim etmesine ragmen red yiyen var mi uzun bi bekleme surecinden sonra??

mirage

Mesaj gönderen mirage » Prş Eyl 29, 2011 5:47 pm

Kayit tarihinizi ozellikle belirttiyseniz gorevliye merak etmeyin. Isterseniz Almanya da ki yabancilar subesini arayip durumunuzu anlatabilirsiniz.

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Prş Eyl 29, 2011 7:44 pm

cok sukur vizem geldi 28 gunde, calisma iznide vermisler... :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Prş Eyl 29, 2011 7:45 pm

Sehr gut, Gluckwunsche :) Hayirli olur ins.

ultrAsGs

Mesaj gönderen ultrAsGs » Prş Eyl 29, 2011 7:53 pm

vielen dank :)

sashaigloo

Mesaj gönderen sashaigloo » Prş Eyl 29, 2011 8:34 pm

[quote]mirage tarafindan yazilan metin:

Kayit tarihinizi ozellikle belirttiyseniz gorevliye merak etmeyin. Isterseniz Almanya da ki yabancilar subesini arayip durumunuzu anlatabilirsiniz.[/quote]
cok tesekkur ederim, kadin yetisir demisti 29\'una ama gelmeyince insan telasa dusuyor. Yabancilar subesini coktan aradim ama hep mesgul, bi tanidigimdan gitmesini rica edecegim sanirim.

maschine

Mesaj gönderen maschine » Cum Eyl 30, 2011 2:59 am

[quote]ultrAsGs tarafindan yazilan metin:

vielen dank :)[/quote]

Hayirli olsun ;)

herbert

Mesaj gönderen herbert » Cum Eyl 30, 2011 9:58 am

arkdaslar z once konsolosluk beni aradi telefonla ( ben vize basvurum esnasinda ozel nedenlerden dolayi pasaportumu birakmamistim ) bize pasaportunuz gerekiyor dedi sizce hangi ihtimal daha yuksek ??

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 30, 2011 5:20 pm

Arkadaslar oncelikle umutlarim azaldi diyebilirim.Bugun 10.oo itibariye Izmir Alman konsolostlugunda gorusmem vardi.hatirlayabildigim kadar yazmaya calisacagim :/
saat : 10.30 da salona alindik icerideki bayan belgelerimi kontrol etti eksik olmadigini hatta fazla oldugunu gordu.Belgelerim hakkinda bilgi vermem gerekirse ;
-Sabika kaydi ( almadi )
-Askerlik tecil (almadi)
-Ikametgah belgesi ( anne - baba ) (almadi)
-Vukuatli nufus kayit ornegi (almadi)
-Lise diplomam
-Myo Mezuniyet belgesi
-Osym yerlesti belgesi
-Transkript
-Seyahat saglik sigortasi
-Unv. kabul belgesi
-Bloke hesap
-Dil kursu kayit belgesi ( a1,a2)
-3 adet bio. resim
-Iyi niyet mektubu
-Almanca ozgecmis (cv)
ve 2 yil sureli pasaportum..ve bu belgelerin almanca tercumeleri ve 2 adet fotokopisi.
devam etmem gerekirse 11 gibi memurun karsisina oturdum.Bana ilk basta ne icin basvurdugumu sordu bende lisans icin makina muh basvurdugumu soyledim.Sonra soyle bir cv\'e ve belgelerime bakti.Onlisans okudugumu soyledim.hicbirsey demeden 10 dk adam kayboldu.Sonra elinde benim iyi niyet mektubum ve belgelerimle dediki ;
-mudur bey onlisansin orada meslek lisesi seviyesinde oldugunu ve bu yuzden senin icin sicak bakmadigini soledi ve transkrip 2.68 cok yuksek olmadigindan bahsetti. benim moreller bozuldu ama belli etmeden universite kabulumun oldugunu ayrica konsolostlukta 2 yillik onlisans dan kabul alabilecegimizi soyledim.Seni burada okumana kim yol gosterdi dedi .Bende - Ates Gokdemir dedim o kiside Gurkan abi bilir izmir dokuz eylul mekatronik 2 yilliktan mezun olmustur.Yani ayni bolumden ciktigimizi memura belirttim o gitti ben niye gidemiyorum dercesine.ve bu soyledigim isimleri not aldo ates gokdemir ve gurkan yalcini bilgisayara ekledi.bilmiyorum niyeee ! Sonra niyet mektubumunu almancan olmadigi halde nasil yazdin dedi bende ben turkcesini yazdim gerekli cevirmeyi dil kursundaki tanidiklarim yapti dedim.Bu arada sitemizin adi gecti boyle bir sitede haklarimizi aradigimizi bilgi paylasimi yaptigimizi soledim.O siteyi o pc den aradi buldu yazicidan anasayfayi basti evraklarin arasina koydu.Bu arada ikidebir mudurun yanina evraklarla gitti kimi zaman cesitli notlar aldi goturdu fln.
Osss hakkinda sorular sordu ve iyice uyuz oldum ki oss puanimi hatirlamami istedi tam olarak hatirlamiyorum ama su aralikda diye soz ettim ilk tercihimdi ve liseden sonra hemen mekatronik onlisansa yerlestigimi soyledim.
Red yersen naparsin dedi ?? - bir daha basvuracagim dedim - bir daha yersen dedi ? - tekrarr basvururum dedim istiyorum dedim. Peki olmuyorsa ? - bende kendimi turkiyede gelistrebilecegimden bahsettim.Peki almanyada makina muhendislikleri ne katacak sana dedi ? bende makina anlaminda sanayinin baskentinde egitim alip,tr de iyi firmalarda almancamla is ypabilecegimden soz ettim bazen uyuzz etti ve telefonu kapatti bazen birdk anlaminda elini hafif kaldirdi cunku pc e birseyler yaziyordu yani kendimi ifade etmem icin gerekli zamani bana tanimadi.Duisburg-essen harici hangi unv de bu bolum var dedi bochum ve berlinde dedim XD ne kdr dogrudur ama ole dedim.Birseyler yazdi cizdi yine.Yurt olarak Rheinlandin yurdunda kalcam dedim adreslerimi ekledi sperr konto mu dedi evet dedim bloke hesap..bir daha mudure gitti geldi tam anlamiyla 1.5 saat gorusmem vardi dusunun ne kadar iddaali hazirlandim ne kadar verim aldim bilmiom ama morelim dustu bekledigimden kotu gecti hele ki ilk bastaki onlisansla mudur beyin sicak bakmiyor dercesine tavirlar verdignde.Ama herzman dik durdum net cevaplar vermeye calistim tabi konusturmayi musade verdigi zamanlar.Iyi hazirlandigimi dusunuyorum ama ne olur ne biter bilemiyorum.Yabancilar subesinden evrak konusunda sikinti yasamayacagimi dusunuyorum ki almanca niyet mek. elle yazdim ve almanca cv sundum.. :|
Oncelikle site yoneticimiz Gurkan abimizden ve diger tecrubeli arkadaslardan degerlendirme bekliyorum zor bir gorusmeydi acikcasi.Simdiden herkese tskkurler...
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Eyl 30, 2011 5:28 pm

Bence o kadar kotu bir gorusme degil ki zaten on lisans okuyup almanya da lisans okuyan bir suru insan var.Umarim en kisa zamanda olumlu bir cevap alirsin.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 30, 2011 5:29 pm

gorevlinin ismini falan biliyormusun?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 30, 2011 5:32 pm

[quote]eren_f2007 tarafindan yazilan metin:

Bence o kadar kotu bir gorusme degil ki zaten on lisans okuyup almanya da lisans okuyan bir suru insan var.Umarim en kisa zamanda olumlu bir cevap alirsin.[/quote]

Ya eren ben o kdr arastirip gelmisimm adam gidior mudure . mudur beyin onlisansla basaramaz gozuyle baktigini onu gec onlisansla vize verilmediginden soz etti fittirdim ! Ankara konsolostlugun bir yazisi var bunu herkes icin soyluyorum ;
c)On lisans programlarindan mezun olanlar : iki senelik basarili bir yuksek ogrenimi tamamladiklarini ( onlisans diplomasi ) belgeledikleri takdirde,dogrudan unv. ogrenimine kabul edilebilirler.
Aynen bu sekil..Bunlari bu adamlar bilmiyormu sanki ama amac benim ne kdr kararli oldugumu gostermek sanirim.Kendimce bunu dusundum. sizce ?

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 30, 2011 5:33 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

gorevlinin ismini falan biliyormusun?[/quote]

abi bilmiyorum ya adamin biri..tam uyuzz sitemizin ismini bile cikarip evraklara ekledi..

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Eyl 30, 2011 5:34 pm

Mehmetcobanlar, kampi ifsa etmissin :D Saka bi yana gorusme iyi gecmis gibi gorunuyo. Seni sikistiracak duzeyde sorular sormasi cok normal.

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 30, 2011 5:37 pm

Ole bole sitemizimi kesfettiler :) bilmem ama bilsinler ki biz kendi cabalarimizla bu yollara dustuk ve basarmamiz icin engel yok onumuzde.. ama gurkan abiyi ve ates gokdemir abimi referans olarak yazdilar sanirim.Gurkan abi senden olumlu yada olumsuz aciklama bekliyorumm.. :( ( duisburg\'a gelince ozenle secilmis aydin incirleri benden ) :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 30, 2011 5:48 pm

gorevlinin adini ben sordum zaten=).

mehmetcobanlar

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cum Eyl 30, 2011 5:53 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

gorevlinin adini ben sordum zaten=).[/quote]

abi bilmiyorum dedim ya :) adamin biri isim misim yazmiyordu..bunun harici ne dusunuyon ? ben sadece \'\' okuyacagina inanmadik .. \'\' demelerinden korkuyorum yoksa evraklar cok saglam..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Eyl 30, 2011 6:00 pm

yok ben sana degil izmir konsolosluguna sordum=).

Gorusmende gerekli evraklari tam vermissin. Seninle ayni durumda vize almis bir ornek var, evraklarin Duisburg a gelirse sansin %50. Ama orda calisan gorevli artik her kimse daha onceki olaylari bilmeden kafasina gore red verirse o zaman ortalik karisir.:)

Kilitli